orijinal hediye fikirleri

Orijinal Hediye Fikirleri, Seçilmiş En Orijinal 20 Hediye

Dikkatinizi Çekebilir ► Kişiye Özel Orijinal Hediyeler

Hayatımız boyunca kim bilir kaç kez hediye almışızdır çevremizdeki sevdiğimiz insanlara? Bunların kaçında gerçekten çok zaman harcayıp, ince eleyip sık dokumuşuzdur sizce? Gerçekten görevimizmiş gibi değil de karşı tarafı şaşırtmak için, orijinal hediye almak için alışverişe çıktığımız hediye sayısı kaçtır sizce? Herkes şapkasını önüne koyup da etraflıca düşündüğünde aslında o kadar da özenli alışverişler yapmadığını fark edecek. Ama sanmayın ki bu sadece size özel bir durum, bu hepimize özel bir durum…

Çok acil almanız gereken ve durumdan geç haberdar olduğunuz için kısa sürede alıp geçtiğiniz hediyelerden bahsetmiyorum. O hediyeyi alacağınızı çok önceden biliyorsanız ve eğer o güne kadar almayıp da zaman daraldığında alelacele hediyenizi baştan savma alıyorsanız o zaman daha düzenli ve özenli olmanın zamanı geldi demektir. Çünkü bu konuda empati yapmadan ilerlemek ve baştan savma iş yapmak sizin tüm hayatınızda özensiz bir insan olarak anılmanıza sebep olabilir. “Bu hediye bana gelseydi ben nasıl tepki verirdim?” sorusunu kendinize sormadan hediye alışverişinizi yapıyorsanız orada bir yanlışlık var demektir çünkü karşı tarafa pek de değer vermediğinizi gösterir bu durum.

Bazı insanlar da her zaman orijinal hediyeler bularak karşı tarafı şaşırtmayı son derece iyi başarırlar. O kişiden bir hediye aldığınızda bilirsiniz ki o paketten hep güzel bir hediye, kullanışlı bir hediye, orijinal bir hediye çıkar… Çünkü empati yaparak, karşı tarafa önem vererek tamamlarlar alışverişlerini. Her zaman, nerede orijinal hediye fikirleri varsa bulurlar ve sizi şaşırtmayı başarırlar. Bunun en büyük sebebi, karşı tarafa değer vermeleri ve onları gerçekten mutlu görmek istemeleridir. Özellikle ailelerinin, arkadaşlarının ve yakın çevresinin özel günlerini atlamayan insanlardır bu insanlar. Onlar için özellikle çıkarlar alışverişlerine, yani alışverişe çıkmışken onlara da hediye alayım, araya sıkıştırayım demezler… O paketten çıkan her hediye size gerçekten büyük bir sürprizdir. Mutlu olursunuz, ömrünüz boyunca kullanırsınız onun aldığı hediyeleri çünkü baştan savma değildir hiçbir zaman…

Çiftlere Özel Hediye Kol Saati

Sevgiliye Özel Ahşap Foto
Sevgiliye Özel Ahşap Foto

Sevgiliye Özel Ahşap Foto

Özel anlar çok kıymetlidir. İşte bu yüzden fotoğraf makinesi ya da telefonlarımız ile hiç durmadan anlarımızı biriktirmekten çok hoşlanıyoruz. Sürekli güzel anlarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Ama o çektiğimiz fotoğraflar da bir süre sonra yok olup gidiyorlar. Yani anlarımızı ölümsüzleştirmek için sadece fotoğraf çekmek yetmiyor, onları görsel olarak da elimize almamız gerekiyor… Sevgiliye özel ahşap foto ile bunu başarmanız mümkün. Ayrıca görselliği ile de oldukça büyüleyici olan sevgiliye özel ahşap foto ile güzel anlar biriktirmek çok daha şık ve eğlenceli olacak. Sevgiliniz bu hediyeyi gördüğünde gözlerinin içi gülecek çünkü şimdiye kadar aldığı en güzel fotoğraf olduğunu hissedecek, hediyesini aşkla saklayacak…

Çiftlere Özel Hediye Kol Saati
 

Sevgiliye Özel Ahşap Foto

Siz eğer bu insanlardan olmadığınızı düşünüyorsanız ama o insanlara hep özenmişseniz aslında böyle olmak çok da zor değil. Aslında bunu istiyorsanız işin yarısını bitirmişsiniz demektir. Şimdi yapmanız gereken ise kendinize bir not defteri almak ve her türlü özel günü ve önemli işleri buraya yazmak… Böylece daha o özel günler gelmeden önce siz bunu defterinizden öncesinde takip edebilir ve alışveriş gününüzü de buna göre ayarlayabilirsiniz. Hatta takviminize çok önceden alışveriş tarihinizi de işaretleyebilirsiniz. Böylece artık siz de orijinal hediye fikirleri bulan kişi olarak anılabilirsiniz. Karşı taraf her zaman ona ne kadar değer verdiğinizi hisseder.

Tabi artık zaman değişti ve alışveriş yapmak için insanlar çok daha az zaman harcamaya başladı. Çünkü artık günümüzün çoğunu ne yazık ki çalışmak alıyor. Hal böyle olunca da internet alışverişleri çoğaldı. Gerçi artık internette daha orijinal hediyeler bulabildiğimiz de bir gerçek. Çünkü çarşı pazarda ya da AVM’lerde sadece bir yere ait ürünler görebiliyoruz ama internette tüm Türkiye’ye ve hatta dünyaya ait ürünleri görüp seçebiliyoruz. Bu yüzden biz aslında şanslı jenerasyonuz. İnternet diye bir şeyle tanışıyoruz ve hangi şehirde olursak olalım, istediğimiz siteden siparişimizi vererek istediğimiz her şeye ulaşabiliyoruz.

Şimdi dönelim orijinal hediye fikirleri konumuza… Bunun için sitemiz, hediyesepeti.com aracılığı ile birbirinden güzel ve farklı hediye fikirlerine ulaşabilirsiniz. Çevrenizde görmediğiniz, daha önce karşılaşmadığınız onlarca, yüzlerce farklı hediye seçenekleri ile sevdiklerinizi hem şaşırtabilir hem de mutlu edebilirsiniz. Onlara, ömür boyu severek kullanabilecekleri hem orijinal hem de kullanışlı hediyeler verebilirsiniz. Emin olun o hediyeyi bir ömür saklayacaklar ve her gördüklerinde, kullandıklarında ya da birisi sorduğunda sizin kulaklarınızı bol bol çınlatacaklar… Çünkü bir hediyeyi değerli kılan şey, onun ne kadar özenle seçilmiş olduğudur…

Çiftlere Özel Hediye Kol Saati

Aşk Zamanı Duvar Saati
Aşk Zamanı Duvar Saati

Aşk Zamanı Duvar Saati

Artık zaman hepimiz için inanılmaz kıymetli… İşlerimiz o kadar çok ve yoğun ki o koşturmacanın içinde kendimize zaman ayırmak büyük bir lüks bizler için. Hal böyle olunca zamanı bize hatırlatacak saatlerimiz de bizim için çok önemli oluyor çünkü ancak onlara göre tüm işlerimizi düzenleyebiliyoruz. Ancak her saat birbirine benzemek zorunda değil… Bu monoton ve sıkıcı hayatın ortasında bizi mutlu edecek saatlere daha çok ihtiyacımız olduğu kesin… Eğer sevgilinizin yoğun çalışma temposu içinde siz de sevgilinizin çok yorulduğunu ve hiç dinlenemediğini düşünüyorsanız aşk zamanı duvar saati hediyesini onun için almalısınız. Çünkü bu şekilde koşturmacasının arasında durup saate baktığında sizin güzel yüzünüzü görecek ve gülümseyecek.

Aşk Zamanı Duvar Saati
 

Aşk Zamanı Duvar Saati

Orijinal hediye seçerken nelere dikkat etmelisiniz, hiç düşündünüz mü? Öncelikle hediyeyi alacağınız kişinin karakteri çok önemlidir. Onu ne kadar tanıdığınızı düşünerek işe başlayabilirsiniz. Eğer çok yakınınızdaki birisi ise bu çok daha kolay olacaktır aslında. Ama çok fazla tanımadığınız birisi ise de onun hobileri ya da bariz sevdiği şeylerden yola çıkarak birkaç done toplayabilirsiniz. Onun sevdiği ve sevmedikleri şeyler hakkında fikir sahibi olduktan sonra işiniz biraz daha kolaylaşacak. Daha sonra orijinal hediye fikirleri aramak için kendinize, aklınızda da olsa, güzel bir sıralama yapabilirsiniz. Örneğin müzikle çok yakından ilgiliyse ya da resim yapmayı seviyorsa ya da belki de tam bir kahve delisiyse, çikolata delisiyse, resimlere önem veriyorsa… İşte tüm bu ayrıntıları göz önünde tutarak onun için en ideal hediyeyi bulabilirsiniz.

Tabi hediyeyi bulduktan ve aldıktan sonra işiniz bitmiyor aslında. Özenli olmak, hediyenin her ayrıntısını kapsıyor. Hediyeniz için güzel bir paket tasarlamak da bu adımlardan bir tanesi. Seçeceğiniz paket kâğıdınız da sizin özenli kişiliğinizi ya da hediye sahibinin kişiliğini yansıtmalı. Onun sevdiği renklerden oluşabilir ya da sizin karakterinizi yansıtan, bu hediyeyi senden başkası veremezdi zaten dedirten bir kaplama yapmalısınız. Üzerine de orijinal stickerlar, yazılar, süsler yapıştırabilir ya da sadece iplerle dekor verebilirsiniz. Belki de gerçek dallardan da dekor yapmak isteyebilirsiniz. Ya da belki de stickerlarla ya da renkli kalemlerle veya belki de kalıplarla hediye sahibinin adını yazarak da hediyeye farklı bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.

Aslında tüm bunları yaptıktan sonra da işiniz bitmiyor. Onun için yazdığınız güzel cümlelerle de hediyenizi daha da özelleştirebilirsiniz. Ona özel olarak yazdığınız bir mektup, şiir ya da güzel sözler ile hediyenizi renklendirmek tamamen sizin elinizde. Böylece sürpriz olan şey sadece hediye olmaktan çıkacak ve hediye kabınız, şiirleriniz, güzel sözleriniz ya da mektubunuz da oldukça şaşırtıcı sürprizler olabilir. Tek seferde birden çok hediye vererek karşı tarafın gönlünü daha çok kazanabilirsiniz.

Orijinal Hediye Fotoğraf Basklı Tişört

Orijinal Hediye Fotoğraf Basklı Tişört
Orijinal Hediye Fotoğraf Basklı Tişört

Orijinal Hediye Fotoğraf Basklı Tişört

Güzel anlarınızı geleceğe bırakmak için en güzel yollardan bir tanesi fotoğraflarınızı somut olarak elinize almak ve ölümsüzleştirmektir. Bunlar için onlarca yoldan birisi ve hatta en güzellerinden birisi de fotoğraf baskılı hediye tişörttür. Bu şekilde mutluluğunuza herkes şahit olabilir, aşkınızı herkes konuşabilir. Bazı çiftler vardır, çevresindeki diğer çiftlere ilham kaynağı olurlar. Herkes onlara özenir, onların ilişkisi gibi ilişkileri olsun isterler. Siz de onlardan birisi olabilirsiniz. Birbirinize olan aşkınızı her yerde gösterebilir ve herkesin sizler gibi bir ilişkiye sahip olmak için çabalamasına vesile olabilirsiniz. Aşkınızı göstermek ve ölümsüzleştirmek için fotoğraf baskılı hediye tişört kuşkusuz, sizin en güzel hediye seçeneklerinden birisi olacak.

Orijinal Hediye Fotoğraf Basklı Tişört
 

Orijinal Hediye Fotoğraf Basklı Tişört

Aslında bu kadar uzun uzun yazdığımız her şey, sanki çok zamanınızı alacakmış gibi görünen bu işler, içten yaptığınızda zannettiğiniz kadar uzun sürmeyecek… Keyifle yaptığınız her şeyde olduğu gibi bunda da zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız bile. Her zaman en güzelini yapmak için uğraştığınızda ortaya ne kadar muhteşem bir şey çıktığını siz de göreceksiniz.

Belki de bu yazıyı okuduktan sonra şimdiye kadar hediye verme şeklinizdeki yanlışlıkları fark ettiniz ve artık çok daha özenli davranmaya karar verdiniz. Eğer durum bu şekilde ise o zaman işin en önemli kısmını geçtiniz demektir çünkü karar vermek bazen her şey demektir. Şimdi de sizin için seçtiğimiz birbirinden farklı ve orijinal hediye fikirleri ile farkınızı ortaya koyabilir, karşı tarafa unutulmaz bir hediye verebilirsiniz… Şimdi gelin hep birlikte bu orijinal hediyelere bir göz atalım… Eğer bu liste kafanızdakine tam olarak çözüm olmazsa sitemizde bulunan yüzlerce farklı hediyeye de göz atabilir ve onların arasından, size en uygun olan hediyeyi bulabilir ve karşı tarafı şaşırtabilirsiniz… Unutmayın, aldığınız şeyi siz severseniz o da sever…

Orijinal Hediye Fikirleri

 

Erkek Sevgiliye Orijinal Hediye İsimli Cüzdan
Erkek Sevgiliye Orijinal Hediye İsimli Cüzdan

Erkek Sevgiliye Orijinal Hediye İsimli Cüzdan

Cüzdanları erkeklerin en vazgeçilmez aksesuarlarıdır… He ne olursa olsun, markete bile gidecek olsalar cüzdanları olmadan çıkmazlar. Cüzdanları onların adeta ayrılmaz bir parçasıdır. Eğer bir insanın vazgeçemediği çok fazla aksesuarı yoksa, bu demektir ki, sürekli kullandığı aksesuarının da özel olmasını istiyordur, ona özel olmasını istiyordur. İşte bu yüzden imza stili isme özel cüzdan hediye onu şaşırtacak, sevindirecek ve şımartacak… Artık kendisini çok daha özel hissedecek ve cüzdanı ile gurur duyacak. Arkadaşları ve çevresindekilere göğsünü gere gere cüzdanını gösterecek ve sizin hediyeniz olduğunu söyleyecek. Uzun seneler kullanmak istediği hediyesine gözü gibi bakacağından ve onu özenle kullanacağından şüpheniz olmasın.

Erkek Sevgiliye Orijinal Hediye İsimli Cüzdan
 

Erkek Sevgiliye Orijinal Hediye İsimli Cüzdan

Orijinal Hediye Önerisi 88 Harfli Çikolata
Orijinal Hediye Önerisi 88 Harfli Çikolata

Orijinal Hediye Önerisi 88 Harfli Çikolata

Çikolatayı kim sevmez ki… Özelikle kadınlar çikolataya bayılırlar. Her yaşta ve her durumda bir tane çikolata ile kadınların yüzünü güldürmeniz mümkün ama emin olun bu hediye ise sadece yüzünü güldürmeyecek, kalbini de titretecek. Kişiye özel mesajlı 88 harf çikolata ile sadece sevgilinize çikolata hediye etmiş olmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda onun için yazdığınız güzel sözünüzü ya da mesajınızı da iletmiş olacaksınız, hem de çikolataların üzerinde… Bu hediye karşısında nasıl mutlu olacağını ise siz bile tahmin edemezsiniz… Aslında çikolata gördüğünde yemeden dayanamayan sevgiliniz bu hediyeyi uzun süre tüketemeyecek. O kadar çok sevinecek ki bu güzel kelimelerin ve çikolataların karşısında, elinden gelse onu ömrünün sonuna kadar saklamak isteyecek…

Orijinal Hediye Önerisi 88 Harfli Çikolata
 

Orijinal Hediye Önerisi 88 Harfli Çikolata

Tektaş Yüzük Hediyeli Sevgili Sepeti
Tektaş Yüzük Hediyeli Sevgili Sepeti

Tektaş Yüzük Hediyeli Sevgili Sepeti

Kadınlar daha ergenliğe girer girmez beyaz bir gelinlik ve orijinal bir evlenme teklifi hayal etmeye başlarlar. Hayallerinde, parmaklarına takılmış tek taşları kurgular dururlar. İşte size düşen ise bu hayatta en çok değer verdiğiniz insanlardan birisi olan sevgilinizin en büyük hayalini gerçekleştirmek ve onu dünyanın en mutlu kadını yapmak. Tektaş yüzük hediyeli sevgili paketi ile sevgilinizin hayalini fazlasıyla gerçekleştirebilir ona, kendisini özel hissettirebilirsiniz. İnanın bu şekilde ona, ömrü boyunca unutamayacağı güzel bir anı da hediye etmiş olacaksınız. Aşk kolay elde edilen bir şey değildir ve bir kere bulunduğunda da sonuna kadar korunması gerekir. Bu hediye ile aşkınız bir ömür boyu yaşayacak…

Tektaş Yüzük Hediyeli Sevgili Sepeti
 

Tektaş Yüzük Hediyeli Sevgili Sepeti

Fotoğraf ve Mesaj İşlemeli Ahşap Albüm
Fotoğraf ve Mesaj İşlemeli Ahşap Albüm

Fotoğraf ve Mesaj İşlemeli Ahşap Albüm

Aşkınızın en büyük şahitleri birlikte çektirdiğiniz fotoğraflardır. Aşkınızı ve bağlılığınızı simgeleyen bu fotoğraflar ile oluşturduğunuz albümler ise aslında fotoğraflardan çok daha öte, sizin birbirinden güzel anılarınız, hikâyeleriniz… Canınızdan çok sevdiğiniz bir kişi ile yaşadığınız güzel anılardan daha muhteşem bir koleksiyon olabilir mi? İşte fotoğraf ve mesaj işlemeli ahşap albüm hediyeniz bu koleksiyonunuzun en güzel parçası olacak. Sevgiliniz bu hediyeyi ömrünüzün sonuna kadar severek ve büyük bir mutlulukla saklayacak. Evine gelen misafirlerine büyük bir aşkla ve gururla gösterecek bu albümü ve sürekli dünyanın en mutlu kadını insanı olduğunda bahsedip duracak. Aşkınızı yerlere göklere sığdıramayacak.

Fotoğraf ve Mesaj İşlemeli Ahşap Albüm
 

Fotoğraf ve Mesaj İşlemeli Ahşap Albüm

Fotoğraf Baskılı Sevgiliye Özel Yastık
Fotoğraf Baskılı Sevgiliye Özel Yastık

Fotoğraf Baskılı Sevgiliye Özel Yastık

İşte size, fotoğraflarınızı ölümsüzleştirebileceğiniz güzel bir hediye seçeneği daha… Fotoğraf baskılı sevgiliye özel yastık ile aşkınızın en sevimli halini sevgilinize hediye edebilirsiniz. Özellikle kadınlar bu hediyeye bayılacak çünkü fotoğraf baskılı sevgiliye özel yastık hediyenizi gündüzleri yataklarının üzerinde dekorasyon olarak kullanabilir, geceleri de bu yastığa sarılarak uyuyabilirler. Aşkınızın başlangıç tarihinin ve güzel mesajınızın da üzerinde yer alması ise sevgiliniz için hediyeyi daha da güzel yapan bir diğer ayrıntı olacak… Bu şekilde birbirinden güzel fotoğraflarınızdan oluşan kolajınıza bakarak size duyduğu özlemi de biraz olsun gidermiş olacak ve yalnızlığını azıcık da olsa dindirmiş olacak… Bu güzel hediye ile aşkınızı tam olarak kalbinde hissedecek…

Fotoğraf Baskılı Sevgiliye Özel Yastık
 

Fotoğraf Baskılı Sevgiliye Özel Yastık

Arkadaşa Orijinal Hediye Mini Bahçe
Arkadaşa Orijinal Hediye Mini Bahçe

Arkadaşa Orijinal Hediye Mini Bahçe

Artık çağımızda sürekli iş ve ev arasında geçip gidiyor hayatımız. Bu konuda izin günlerimizde daha hassas davranıp kedimizi bağa bahçeye atmak istiyoruz ama ne yazık ki her zaman her şey planladığımız gibi gitmeyebiliyor; yeşillik özlemimizi hiçbir zaman tam olarak gideremiyoruz ne yazık ki… Ancak isme özel Bonsai ağaçlı mini bahçe ile o toprağın ve yeşilliğin kokusunu doya doya içimize çekebiliriz. Dekorasyon olarak da içimizi açan, bize neşe veren, kendimizi daha iyi hissettiren ve modumuzu yükselten bu güzel hediye karşısında kim mutlu olmaz ki? Hem farklı hem de eğlenceli bir hediye seçeneği için isme özel Bonsai ağaçlı mini bahçe seçeneğini mutlaka düşünmelisiniz.

Arkadaşa Orijinal Hediye Mini Bahçe
 

Arkadaşa Orijinal Hediye Mini Bahçe

Resim Baskılı Hediye Çift Kol Saati
Resim Baskılı Hediye Çift Kol Saati

Resim Baskılı Hediye Çift Kol Saati

Çiftler aşklarını içlerinde hep kocaman yaşarlar ama bazen de bunu daha çok göstermek, herkese ilan etmek isterler. Yan yana gezerken ya da ayrı olduklarında bile başkalarının onların aşkına gıpta ile bakmalarından hoşlanırlar. Resim baskılı hediye çift kol saati ile aşkınızı en güzel şekilde ilan edebilir ve aynı zamanda da resmedebilirsiniz. Dillere destan bir aşk yaşamak ve ilişkinizin herkese örnek gösterilmesini sağlamak için sadece size özel olan eşyalara sahip olmak çok önemlidir. Bu sebeple resim baskılı hediye çift kol saati bunun için en güzel seçeneklerden birisi olacaktır…

Resim Baskılı Hediye Çift Kol Saati
 

Resim Baskılı Hediye Çift Kol Saati