Kardeşlik Sözleri, En Anlamlı 50+ Kardeş Sözleri

Kardeşlik Sözleri, En Anlamlı 50+ Kardeş Sözleri

Hayat her zaman insana güzel sürprizler sunmuyor maalesef. Hayat yolu asla düz ve stabil şekilde devam etmiyor. Bazen düşüyoruz, bazen çıkıyoruz, bazen dizlerimiz kanıyor bazen de dünyanın en mutlu şanslı insanı olma fırsatı yakalıyoruz. Bu gibi durumlarda hayatımızda kardeşimizin olması ve bize kardeşlik sözleri ile destek vermesinden daha önemli ne olabilir? Elimizden tutan, sevincimizi, yeri gelir kederimizi bizimle paylaşan bu değerli insanlar kardeşlik üzerine sözler verdiğimiz arkadaşlarımız ya da öz kardeşlerimiz.

 • Canım kardeşim, hayatımda senin gibi bir can yoldaşım olduğu için dünyanın en şanslı insanıyım.
kardeşlik sözleri
 • Seninle aynı kanı taşımasak bile sen benim seçebildiğim ailemsin kardeşim.
kardeşlik sözleri
 • Kardeş, bu hayatta asla sırtınızın yere gelmesine izin vermeyen, düşerseniz size ilk elini uzatan insanın ismidir.
kardeşlik sözleri
 • Bütün sırlarımı, endişelerimi bazen korkularımı paylaşabildiğim tek insan, kardeşim benim, hayatımda ki yerini hiçbir şey değiştiremez.
kardeşlik sözleri
 • Sadakatin en büyük temsili sensin kardeşim. Ne olursa olsun benden asla yüz çevirmeyeceğin için sana minnettarım.
kardeşlik sözleri
 • Yan yana olmasak bile kalbimde her zaman senin için kocaman bir yer var, kardeşim benim. Ne olursa olsun kalbimdeki yerin hiç değişmeyecek.
kardeşlik sözleri
 • Her kardeş arkadaşın, sırdaşın olmayabilir. Ama sen benim kardeşim olmayı başardın arkadaşım.
kardeşlik sözleri
 • Kardeşlik, asla kırılmaz, yıllar geçse de değişmez ve küsseniz bile kalbinizin bir tarafı hep onun için atacak.
kardeşlik sözleri
 • İki insan arasındaki en güçlü bağ kardeşlik bağıdır. Hayatınıza binlerce insan girip çıkabilir ama yeri hep sabit kalacak kişidir kardeş.
kardeşlik sözleri
 • Kardeş yanında olmasa bile güven veren, desteğini her daim hissettiğin kişidir.
kardeşlik sözleri

Tek çocuklu bir ailede büyüdüyseniz belki de ailenizin bütün ilgi ve alakası sizin üzerinizde olacak ve her iki ebeveyninizin de sevgisini doya doya yaşayacaksınız. Fakat bir de kardeşiniz varsa asıl o zaman paylaşmanın ne demek olduğunu hissedebilirsiniz. Öz kardeş sözleri ile ilgili sayfalarca yazılar yazılabilir fakat hayatınızı kardeşinizle paylaşmadığınız sürece bu kardeşlik sözleri gerçekte sizde nasıl hisler uyandıracak anlayamazsınız. Sizden küçük ya da büyük olsun, kız veya erkek olsun, hiç fark etmez, çünkü eğer kardeşiniz varsa hayata bir sıfır önde başlamışsınız demek oluyor. Kitaplarda kardeş hakkında sözler çok okumuş olabilirsiniz fakat gerçekten hayatınızı bir kardeşle paylaşmadan sayfalarca yazılan kardeşe sözler büyük anlamlar taşımaz sizin için. Sizin kanınızdan olan, sizinle aynı genleri taşıyan ve bir o kadar da sizden farklı olan bir insan düşünün. Aslında ikiniz de aynı insanın bir birinden farklı iki versiyonu gibisiniz. Eğer kardeşinizle iyi anlaşıyorsanız zaten dünyanın en şanslı insanlarından birisiniz. Çünkü şartlar ne olursa olsun bir gün size karşı davranmayacağını, sizi yarı yolda bırakmayacağını, sırtınızdan bıçaklamayacağına emin olduğunuz bir dostunuz var demek.  Bu eşsiz duyguyu anlatmak için kardeşlik sözleri uzun olabilir ya da kardeşlik sözleri kısa ve öz olabilir. Kelimelerin sayının hiçbir önem taşımadığı şanslı ilişkilerden biri kardeşlik.

Kardeşiniz varsa küçükken bir suç ortağınız var demek. Küçük oyunlarınızda eğlencenizi,  neşenizi, bazen haylazlıklar sonucu cezanızı bile yarı yarıya bölüyoruz kardeşimizle. Kardeş candır sözleri iste buradan geliyor. Çünkü insan canı kadar sevdiği biri ile sadece büyük paylaşımlara girer. Kardeşiniz varsa paylaşmayı öğreniyorsunuz. Küçükken oyuncaklarınız, yemeğinizi, büyüdüğünüzde kıymetli zamanınızı, ilginizi paylaşarak aranızdaki bağları sağlamlaştırıyorsunuz. Kardeş ilgili sözler karşısında sizin ona olan sevginizi, verdiğiniz değeri hissediyor küçüklüğünden beri. Bir çocuğun en değerli hazinesi oyuncakları. Belki bahçede arkadaşları ile oynarken bile paylaşmadığı oyuncaklarını evine yeni gelen,  küçük kardeşi için saklamaya başlıyor. Bir kardeşiniz doğduğunda siz artık sadece maddi şeyleri değil, manevi varlığınızı da paylaşıyorsunuz. Anne ve babanızın sevgisini, zamanını, kendi zamanınızı, ilginizi, hepsini o küçük insanla paylaşmayı kabul ediyorsunuz. Bu yüzden kardeşlik sözleri anlamlı ve içten oluyor. Çünkü insan maddi şeyleri kolaylıkla paylaşabilir ve yerine başka şeyler koyabilir, fakat manevi değerlerimiz herkesle paylaşılmayacak kadar değerli. Kardeşlik bağları kalbimizi genişletiyor ve içine anne ve babamız kadar değerli bir insanı almamıza yardım ediyor. Bu dünyada koşulsuz, şartsız sevebileceğimiz bir insan için kalbimizde yer açıyoruz.

 • Kardeşlik gözle görülmeyen iki insanı bir birine bağlayan ve asla kopmayan en güçlü bağ.
kardeşlik sözleri uzun
 • Kardeş ne olursa olsun elini hiç bırakmayacağın, zor anında ilk yardımına koşacağın kişi.
kardeşlik sözleri uzun
 • Canım kardeşim, hayatımda en zor anımda bile koşulsuz şartsız ilk yanımda olan insansın. Senin gibi bir kardeşim olduğu için dünyanın en şanslı insanıyım ben.
kardeşlik sözleri uzun
 • Seninle el ele verip aşamayacağım badire, üstesinden gelemeyeceğim zorluk ve yenemeyeceğim sorun yok, kardeşim benim.
kardeşlik sözleri uzun
 • Sürekli tartışsan da, anlaşabileceğiniz tek bir nokta olmasa da en ufak bir sorunda hayatınız pahasına koruyacağınız insandır kardeş.
kardeşlik sözleri uzun
 • Kardeşlik bu dünyada sahip olabileceğimiz en kıymetli duygu çünkü gerçek kardeşlik kin, nefret, kıskançlık nedir asla bilmez.
kardeşlik sözleri kısa
 • Beraberken sürekli tartıştığınız ama ayrı kaldığınızda en çok özlediğiniz kişidir kardeş.
kardeşlik sözleri kısa
 • Canım kardeşim, başarılarına kendi başarım kadar seviniyorum ve umarım hayatının devamı bir yıldız kadar parlak ve yükseklerde olur.
kardeşlik sözleri kısa
 • Herkes en yakın arkadaşı ile aynı evde yaşayacak kadar şanslı olmayabilir. Canım kardeşim benim can dostum olduğun için o kadar şanslı hissediyorum ki.
kardeşlik sözleri kısa
 • Yılların ayıramayacağı, bozmayacağı en güçlü duygu iki insanın bir birine duyduğu kardeşlik duygusudur.
kardeşlik sözleri kısa

Bazen kardeşlerimizle ruhen yakın olmayabiliyoruz ya da çok iyi anlaşamıyoruz fakat bilmeniz gereken bir şey varsa o da ne kadar manevi olarak bir birinize uzak olsanız da en ufak bir sorununuzda dağları yerinden oynatacak kadar büyük bir sevgiyle sizi sevdikleri.  Beki küçükken oyuncaklarının hepsini sizinle paylaşmak istemeyebilirler, belki yaşınız küçük diye sizi kendi akranlarının arasına almayabilirler ama kesin olan tek bir şey var, yetişkin iki insan olduğunuzda şartlar ne olursa olsun sizin için dünyanın öbür ucundan bile kalkıp gelmeye hazır bir kardeşe dönüşüyorlar.  Aşk, anne, baba sevgisi ile ilgili uzun, sayfalarca sözler bulmanız mümkün fakat kardeşlik sözleri kısa ve anlamlı olmaları ile fark gösteriyor. Çünkü kardeş sözleri resimli olmasa da olur, kardeş sözleri uzun olmasa da olur. Çünkü kardeş ilgili sözler, süslü cümleler, beklemez, kardeşe olan sevginizi sadece davranışlarınızla göstermeniz yeterli. Her zaman yanında olduğunuzu, onu desteklediğinizi hissettirdiğiniz sürece söylediğiniz bütün kardeş hakkında sözler en şairane anlamlara bürünecek. Çünkü aranızdaki ilişkinin süslenmeye ihtiyacı yok, her hali ile doğal, kendine has ve çok güzel. Kardeşlik sözleri kısa olsa da ilişkinizi yansıtmaya yetecek güçte.

Küçükken birlikte oyunlar oynadığınız, bazen yaptığı küçük haylazlıkları üstlendiğiniz ve onun yerine azar yediğiniz, sırlarını sakladığınız kardeşleriniz gün geliyor en yakın arkadaşınız oluyor. Anne ve babanızdan sonra hayatınızda en çok güvendiğiniz insanlara dönüşüyorlar. Kardeş candır sözleri boşa söylenmemiş. Gerçekten de küçükken çok ufak detaylar yüzünden saatlerce çekiştiğiniz kardeşiniz canınız oluyor. Hatta canınızdan öte bir insan oluyor. Kardeşlik üzerine sözler hep canımız kadar değerli olan insanları yüceltecek kadar güçlü ve sevgi dolu. Kardeşlerinizin değerini bilin, çünkü bu hayatta bizi onlar kadar sevecek ikinci bir insan yok. Kardeş sevgisi eşi benzeri olmayan bir duygu ve kardeşlerimiz bize Tanrı tarafından gönderilen en büyük şans. Onlara özel günlerinde hediyeler alın, yardım edin, sorunlarını anlatacak sevimli ortamlar yaratın, dertlerini, sevinçlerini paylaşın ve öz kardeş sözleri ile değerli olduklarını hissettirin.

 • Kardeşim, seninle benim aramdaki bağ farklı iki insanın tek kalbe sahip olması gibi aslında. Seni çok seviyorum.
kardeşe sözler
 • İki kardeşin omuz omuza iken bir birine verdiği desteği hiçbir manevi güç sarsamaz.
kardeşe sözler
 • Canım kardeşim sen Tanrının bana verdiği en büyük hediyemsin. Senin gibi bir kardeşim olduğu için dünyanın en şanslı insanıyım ben.
kardeşe sözler
 • Kardeşler, hiçbir neden yokken bile yüzünüzde kocaman bir gülümsemenin sebebi olacak insanlar.
kardeşe sözler
 • Kardeşlik kapkaranlık bir odada yürürken düşmemeniz için yolun sonunda oluşan küçük bir ışık parlaklığı gibi. En zor anlarımda hayatıma ışık saçtığın için sana minnettarım kardeşim.
kardeşe sözler
 • Yağmurun altında ıslanırken aniden üzerime tutulan şemsiye gibisin kardeşim. Ben mücadele edecek gücü bulamadığımda hep destek olduğun için teşekkür ederim.
öz kardeş sözleri
 • Kardeş arkanda görünmez bir duvar gibidir ve göze görünmese bile varlığını her zaman hissedeceksin.
öz kardeş sözleri
 • Dünyanın neresinde olursanız olun, uzun zaman bile bir birinizi görmemiş olsanız da kalbinizden sevgisi alsa eksilmeyecek tek insan kardeşiniz.
öz kardeş sözleri
 • Hayatın yıkıcı darbelerine karşı bana hep elini uzattığın için teşekkür ederim kardeşim. Ellerim ellerindeyken yenemeyeceğim hiçbir şey yok.
öz kardeş sözleri
 • Anne babamız tarafından bize verilen en güzel ve en özel hediye kardeşimiz.  Bana böyle güzel bir hediye verdikleri için çok şanslıyım kardeşim.
öz kardeş sözleri

Hayat bazen karşımıza zamanla kardeşe dönüşecek insanlar çıkarır. Aynı kanı, aynı anne babayı paylaşmasak da kardeşimiz olurlar, belki de bir kardeşten öte. En yakın dostlarımız bazen kardeşe dönüşüyorlar. Kardeşlerimizi seçemesek de kardeşe dönüşen arkadaşlarımızı seçebiliyoruz.  Karşınıza kardeşiniz gibi olan insanlar çıkmışsa hayat sizi bir başka ödüllendiriyor demek. Çünkü insanoğlu için yalnızlık kaldırılmayacak kadar ağır bir yük ve eğer kader karşınıza sonradan kardeşiniz olacak insanları çıkartıyorsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Alın onu karşınıza ve öz kardeşe sözler söyler gibi dökün içinizden geçenleri. Kardeşlik sözleri kısa ve anlamlı olsa da olur yeter ki sizin için ne ifade ettiğini hissettirin. Kelimelerin gücüne inanın ve aranızdaki bağı daha sağlam ve güçlü kılın. Onun size olan sevgisini elinizden geldiği gibi en yüksek şekilde değerlendirin. Kardeşlik sözleri anlamlı bir dostluğu yüceltecek ve aranızdaki ilişkiyi daha da sağlamlaştıracak. Kardeş sözleri kısa ve öz yapıları ile size olan güvenini, sadakatini, sevgisini ödüllendirecek.

Kardeşlerimiz bizim kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi, geçmişimizi ve ailemizle olan bağlarımızı temsil ediyorlar. Neler yaşarsak yaşayalım kardeşlerimiz ait olduğumuz yuvanın bir parçası ve içinde yaşadığımız, eşsiz anılarımızı paylaştığımız insanlar. Küçüklüğümüzün, anılarımızın canlı, yürüyen, hareket eden anı defteri gibi kardeşlerimiz. Onların dilinden dökülen kardeşlik sözleri resimli anlatım gibi aslında. Anılarımızı kardeşlerimizden daha iyi kim bilebilir ki? Bir insanla ne kadar çok güzel şey paylaşırsanız o insanın hayatınızdaki yeri daha da sağlamlaşır. Kardeşlerimiz de öyle, fakat onlarla sadece güzel şeyleri değil, bazen sorunlarımızı, sıkıntılarımızı paylaşır durumda oluyoruz. Çünkü kardeşlik sadece mutlu günler için geçerli bir kavram değil. İnsan mutlu olunca etrafında birçok yakını bulunuyor oysaki acı çektiğinde, dertlerle boğuştuğunda yalnız ve kimsesiz kalabiliyor. Kardeşlerimiz işte bu zor anlarımızda hayatımızdaki bütün insanlardan daha büyük sadakat gösteriyorlar ve hiç elimizi bırakmadan tekrar ayağa kalkmamıza yardım ediyorlar. Kardeşlik sözleri kısa da olsa işte bu harika dayanışmanı aksettiriyor. İki insan arasında paylaşımlardan doğan, zamanla güçlenen, sağlamlaşan, büyüyen ve gittikçe daha da anlamlı hale gelen dayanışmayı yansıtan en güçlü ilişi kardeşlik ilişkisi.