Bebek Aylık Konseptleri için Harika 30 Fikir - Bebek Resimleri

Bebek Aylık Konseptleri için Harika 30 Fikir - Bebek Resimleri

Fotoğraf çekilmek yıllar boyunca insanların vazgeçemediği bir aktivite olmuş iken son yılların en gözde modası konseptli fotoğraflar olarak karşımıza çıkıyor. İster hazır ister kendi emeğiniz sonucu ortaya çıkan bu konseptler genellikle eğlenceli görüntülerin oluşmasını sağlıyor. Peki, bu akımdan en çok kim ilgilendi derseniz de şüphesiz bebek fotoğrafları listenin başını çekiyor. Sıradan fotoğrafları veya basit stüdyo çekimlerinden hoşlanmayan ebeveynler son trend konseptli bebek fotoğrafları için yakında araştırmalarına başladılar bile.

Dikkatinizi Çekebilir: Bebek Fotoğraf Çekim Aksesuarları

Şimdi sizlere fikir oluşturabilecek bebek resimleri için ay ay ilerleyerek bir liste oluşturursak ve detayları verirsek eminiz ki işiniz daha kolay olacak. Bebek fotoları için dikkat etmeniz gereken detayları öğrendikten sonra evinizde kendi imkanlarınız ile bebek aylık konseptleri oluşturabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Konseptleri

Bebek resimleri arasında en kolayı olduğu kadar en tehlikelisi de sayılan yeni doğan konseptleri için tek başınıza hareket etmemelisiniz. Hem hareket kabiliyeti konusunda yavaş olan hem de çok narin olan bir yeni doğan için profesyonel bebek çekimleri yaptırmanızda fayda var. Bu konu içinde karşınıza 2 seçenek çıkacak. İki yolda profesyonel bebek fotoğrafçıları tarafından gerçekleştiriliyor ancak biri doğum anında diğeri doğumdan sonra.

Erkek bebek fotoları mavi, yeşil, kahve tonları ve sarı renklerinde dizayn edilen kostümler ile çekilir. Yeni doğan kız bebeklerde olduğu gibi yine uyku pozisyonları şekillendirilir. Dekor için yine örgü sepetler, bebek battaniyeleri, kral taçları veya şapkalar tercih edilebilir. Profesyonel fotoğrafçılar eşliğinde çekilen bu konsept bebek fotoğrafları ya evinizde ya da stüdyoda çekilebilir. Bu durum tamamen sizin anlaştığınız fotoğrafçıya göre ayarlanıyor.

bebek konsepti

1 Aylık Bebek Fotoğraf Konseptleri

Bebek foto konsept hazırlıkları yapılırken ilk göz önünde bulundurulması gereken şey; bebeğin dünyaya ne zaman geldiği olmalı. Henüz çok narin olan, hareketleri kısıtlı olan bir bebeği sürekli pozisyondan pozisyona sokmak huzursuzlanmasına neden olabilir. O sebeple en az 3 -4 aylık olana kadar çekeceğiniz veya çektireceğiniz konseptli bebek fotoğrafları çok hareket içermeyen pozlardan oluşmalı. Uyurken, sizin kucağınızda uzanırken, anne sütü emerken, babanın omzuna uyurken… Kısacası bebeği zorlayacak pozların arayışına girmeniz çekimi devam ettirmenize engel olabilir. Özellikle 1 aylıktan başlayan ve 9 aylığa kadar uzanan süreçte birbirinden güzel yaş battaniyeleri ile dekor oluşturabilirsiniz. Bu setler üzerinde bebeğin kaç aylık olduğunu gösteren sayılar bulunmasının dışında cinsiyete göre renk ve şekli de değişebiliyor. Tamamen bebek foto konsept için kullanılabilen bebek battaniyelerini çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

bebek konseptleri

2 Aylık Bebek Fotoğraf Konseptleri

1 aylık bebek fotoğrafları ile kıyaslandığında daha renkli karelerin yakalanabildiği 2 aylık bebek konseptleri sizin zevkinize göre şekillenebilir. Bebeğin henüz oturma ve ayakta kalma eylemlerini gerçekleştiremiyor olmasında dolayı sizin hazırladığınız dekor üzerinde yatarken verdiği pozları yakalamanızla çekebileceğiniz bu en tatlı bebek resimleri, ister hazır dekorlar isterseniz de kendi emeğinizle hazırlayacağınız dekorlar ile gerçekleştirilebilir.

tatlı bebek resimleri

3 Aylık Bebek Fotoğraf Konseptleri

Ay ay bebek fotosu çekmek sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Giderek büyüyen ve hareketleri hızlanan bir bebeğin resmini çekmek oldukça zor. Özellikle de konsept bebek fotoğrafları için hazırladığınız dekor ürünleri düşününce, işininiz bebek büyüdükçe daha zor bir hale gelecek. 3 aylık bebekler jest ve mimiklerini kullanabildiği için daha renkli, bol oyuncaklı ve eğlenceli konseptler belirleyerek unutulmaz fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz.

bebek foto konsept

4 Aylık Bebek Fotoğraf Konseptleri

Her bebeğin gelişme evresi aynı hız ile ilerlemez. Sizin bebeğinizle aynı ay içerisinde doğan fakat daha hareketli yahut daha yavaş gelişen bebekler olması gayet normal bir durum. Bu nedenle herhangi bir ay için bebek fotoğraf çekimi yapacaksanız; ilk dikkat etmeniz gereken, sizin bebeğinizin kabiliyetleri olmalı. Örneğin yaşıtlarına göre daha yavaş gelişen bir bebeğiniz varsa; ay ay bebek fotosu çekerken dekorun bir kısmına bebeğin içinde bulunduğu ayı belirten rakamları ekleyebilirsiniz. Bunun dışında dekorda tercih edeceğiniz oyuncakları yine bebeğin gelişimine göre seçmek gerekiyor. Henüz plastik veya silikon oyuncaklar ile oynayamayan bir bebeğin, bebek fotoğraf çekim aksesuarları arasında bez oyuncaklar olması daha doğal kareler elde edilmesinde oldukça etkili.

ay ay bebek fotosu

5 Aylık Bebek Konseptleri

5 aylık bebekler artık iyice hızlanan hareketleri ile zor bir çekimle karşılaşmanıza neden olabilir. Hatta çoğu zaman keşke 1 aylık bebek fotoğrafları anında yaşadığımız kolaylıklar olsaydı diyebilirsiniz. Hızla büyüyen bebeğiniz için her ay fotoğraf çekimi gerçekleştirmek istiyorsanız ve herhangi bir profesyonel yardım almayacaksanız, çekim yapmadan önce bebek aylık fotoğrafları hakkında bilgi edinmek amaçlı biraz internet araştırması yapabilirsiniz. Hem profesyonel çekimler hem de annelerin kendi emekleri ile hazırladıkları pek çok bebek fotoğrafları ay ay internet erişiminde bulunabiliyor. Elbette ki birebir aynı dekorları kullanacaksınız diye bir kaide yok, sadece sizlere ekstra fikir oluşturması açısından çekimden en az 2 gün önce araştırma yapmalısınız.

bebek konseptleri

6 Aylık Bebek Konseptleri

Bebek fotoğraf çekim aksesuarları içerisinde bulunan bebek battaniyelerini kullanabileceğiniz son 3 ayınız kalıyor. Hazır dekor oluşturan bu pratik bebek battaniyelerini kolayca kendinizde yapabilirsiniz. Eğer fazladan masraf olmasın istiyorsanız bu yöntem ile sıra dışı dekorlar yaratmak kendi hayal gücünüzle alakalı. Şimdi 6 aylık bebek fotoğraflarına gelecek olursak; gelişime göre çoğu bebeğin oturmaya başladığı, emeklediği ve sık sık dönme hareketleri yaptığı bu ay içerisinde en zor bebek aylık fotoğrafları çekimlerine kendinizi hazırlamalısınız. Sürekli hareket eden, gülen ve ağlayan bebeğinizin çabuk sıkılan gönlünü fotoğraf çekimlerine hazırlamak oldukça zor. bebek aylık konseptleri

7 Aylık Bebek Konseptleri

Gittikçe zorlayan bebek fotoğraflar ay ay ilerledikçe daha yaratıcı olmanız gereken bir döneme giriyor. Artık oyun oynamaya başlayan, diğer aylara oranla daha büyük olan bebeğiniz için oluşturduğunuz dekor ilgisini çeken ve korkmasını sağlamayacak oyuncaklardan veya süslemelerden oluşmalı. Eğer korkacağı bir dekor hazırlarsanız muhtemelen o gün çekimi gerçekleştirmeniz çok zor. Genel olarak fikir vermesi açısından bu ay içinde çekilen bebek foto konseptleri; balon uçuran bebek, araba süren, kürek çeken veya kitap okuyan bebekler olarak karşınıza çıkabilir. bebek fotoğrafları

8 Aylık Bebek Konseptleri

Oturmaya başlayan ve sürekli yürümek için çabalayan bir bebeğiniz var. Üzgünüz ama çekimler giderek renklendiği gibi zorlaşıyor da. Bu ay ve sonrasında çekeceğiniz fotoğrafların konseptleri genel olarak otururken, yürürken veya oyun oynarken olacak. Çünkü uzanmak ve o şekilde hareketsiz kalmak artık bir bebek için oldukça zor. Fakat illa ki uzanırken fotoğrafını çekmek istiyorum diyorsanız da bebeğinizin uyuduğu zamanları tercih edebilirsiniz. Yeri gelmişken hemen küçük bir hatırlatma yapalım; bebek fotoğrafları ay ay güçleşirken özellikle 7. aydan sonraki çekimlerde yanınızda yardım edecek birileri olmasına özen gösterin. Çok sık hareket ettiği ve dikkati çabuk dağıldığı için mutlaka başka birinin onu oyalaması gerekecek. Aynı zamanda hazırladığınız dekoru bozma ihtimali de oldukça yüksek. Yanınızda yardım edecek olan kişinin de bebeğinizin sevdiği biri olmasına dikkat ederseniz işiniz daha kolay olabilir. bebek fotoğraf çekimi

9 Aylık Bebek Konseptleri

Bulduğu her şeyi ağzına almaya çalışan, etrafı dağıtmakta üstüne olmayan 9 aylık bebekleriniz için birkaç bebek çekim konsept örneği vermek gerekirse; sürekli yaptığı hareketleri çekim için avantaja dönüştürebilirsiniz. Örneğin her bulduğunu ağzına alan bir bebeğe çekim için yapılabilecek en iyi dekor; bir meyve bahçesinde elma, muz gibi meyveleri yemesini sağlamakla olabilir. Eğer bebeğiniz çok hareketli ve ortalığı dağıtmaktan hoşlanıyorsa hemen bir kış bahçesi dizayn edin, özellikle beyaz kuş tüyü kullanırsanız çok daha görsel olabilir. Bu tüyleri havaya savurmasını öğretirseniz hem eğlenecek hem de birbirinden renkli fotoğraf karelerini yakalamanızı fırsat verecektir.

bebek konsepti

10 Aylık Bebek Konseptleri

Bebeğiniz büyüdükçe farklı konsept yaratmak bir tık daha zor gelebilir. Diğer aylık bebek çekimlerinde kullanılan konseptlerden yardım almanız ve kendi bebeğinize uygun olanı seçip şekillendirmenizi öneriyoruz. Özellikle büyük dekorlar veya oyuncaklar seçebilirsiniz. Davul çalan 10 aylık bir bebek, elinde gitar olan veya oyuncaklarını toplayan bir bebek fikirlerini hayata geçirebilirsiniz. Çekim öncesi bebeğinize kostüm ayarlama işini büyük bir titizlik ile yapmalısınız. Herhangi bir kıyafeti giydirmek yerine bir ay aşçı olmasını öbür ay pilot diğer ay doktor olmasını sağlayacak kıyafetleri satın alabilirsiniz. Tüm aylık çekimlerde unutmamanız gereken şey; bebeğinizin büründüğü rol değil, ne kadar çok eğlendiği olmalı. Sevmediği, hoşlanmadığı ve zorla yaptıracağınız konseptlerden verimli fotoğraf kareleri elde edemezsiniz.

bebek konseptleri

11 Aylık Bebek Konseptleri

Yürümek için can atan ve sürekli etrafı keşfe çıkan bebeğinize bu ayki konsepte neler yapabileceğiniz konusunda mutlaka işin ehli kişilerden bilgi almalısınız. Eğer sakin ve hareketsiz bir bebeğiniz varsa işiniz oldukça kolay ancak yaramaz bebeklerle büyüyen aylardaki çekimler zor olabiliyor. Sürekli şaklabanlıklar yaparak güldürmeniz gereken bebeğinizden en eğlenceli pozları bu şekilde alabilirsiniz. Hatta artık tekli çekimler değil kendi yaşıtı ya da yakın aylarda bulunan bebeklerle de çekimler yaparak konseptinize farklı bir hava katmak sizin elinizde. Özellikle farklı cinsiyetlere sahip bebeklerin büyük insan gibi giydirilip hazırlandığı bu çekimler daha çok hoşunuza gidebilir.

bebek konseptleri

12 Aylık Bebek Konseptleri

Bebek battaniyeleri ile yapılan aylık bebek foto dekorları için bu ay son şansınız. Çabucak geçen 12 ayı son kez fotoğraflayacak ve bebeğinizin artık yaşına geçiş sağlayacaksınız. Bu nedenle oldukça özel olan bu 12 aylık bebek foto çekimi için detaylı ve ince düşünülmüş kostümler hazırlayabilirsiniz. Bu ay içerisinde özellikle bebeğin boyunu ölçmeye de yarayan bebek battaniyeleri sayesinde sahip olduğu özellikleri belirtebilirsiniz. Dişleri çıkmaya başlayan, ağırlığı ve boyu artan bebeğinizin ilk kelimelerine bile şahit olabileceğiniz 12. ay çekimleri için diğer aylardan daha eğlenceli bebek fotoğraf konseptleri bulmalısınız. Eğer çok uğraştıran konseptlerle ilgilenmiyorsanız hazır halde satışa sunulan aylık bebek fotoğraf çekimi konseptlerinden aksesuarlar alarak da işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

1 aylık bebek konseptleri

Yaşına Giren Bebek Konseptleri

Bebeklerin kendi kendine yemek yemeği hızlandırdığı 1 yaş konseptlerinde eliyle yemek yediği fotoğrafları çekebilirsiniz. Bu ay diğerlerinden daha özel olduğu için sadece bebek konseptli değil anne ve baba olarak sizlerin de yer aldığı değişik fikirleri hayata geçirebilirsiniz. Örneğin suyu seven bebekler için aile boyu havuz sefası yapılabilir. Eğer siz bu karelerde yer almak istemiyorsanız elbette ki bebeğiniz yeni yaşında baş kahraman olarak çektiğiniz fotoğraflarda bulunabilir. Değişik 1 yaş konseptlerine bakacak olursak; hava koşulları müsait olduğu sürece açık alanların tercih edildiğini, daha içten kahkahalar atan bebekler olduğunu için oyunlar oynayan ve etrafta uçuşan balonların, pastaların olduğu konseptler tercih ediliyor.

bebek konseptleri

Yaşına giren bebek fotoğraf çekim konseptleri aynı zamanda doğum gününün kutlandığı günde de yapılabilir. Genellikle farklı süslemeler ile renklendirilen ev ortamında çekilen bu fotoğraflarda bebekler pasta ile baş başa bırakılır. Evet belki biraz ortalık dağılabilir ama en doğal 1 yaş konseptleri doğal olarak hazırlanıp, gelişigüzel pozlardan oluşanlar oluyor.

bebek aylık fotoğrafları

Sizlerde ister bu şekilde ilerleyen bir çekim ortamı oluşturun isterseniz de kutlama ile çekim gününü ayrı ayrı yapın. Eğer ayrı günlerde yapılacak bir kutlama ve 1 yaş fotoğraf çekimi varsa; bebeğinizin aylık gelişimini göstermek için boy, kilo ve sahip olduğu özellikler olarak öne çıkan konseptlere yönelebilirsiniz. Bunun dışında sevdiği oyuncaklar ile sıra dışı konseptler de yaratılabilir. Örneğin evcilik oynamayı seven kız bebekleri için mutfak sahnesi tasarlanıp, yemek yapıyormuş gibi pozlar ile aşçı konsepti oluşturulabilir. Ya da oyuncak arabalarını tamir eden bir tamirci erkek bebek konsepti olabilir. Her ne olursa olsun, sizin ve eşinizin hayal gücüne dayalı gelişecek bu çekimler için profesyonel yardım da alabilirsiniz.

bebek konseptleri

bebek konseptleri

bebek konseptleri

bebek konseptleri

bebek resimleri

bebek resimleri

bebek resimleri

bebek resimleri

bebek fotoğrafları

bebek fotoğrafları

bebek fotoğrafları

bebek fotoğrafları