Amcaya Doğum Günü Mesajları, Duygusal & Anlamlı 50+ Söz

Amcaya Doğum Günü Mesajları, Duygusal & Anlamlı 50+ Söz

Yeğenler için amcalar her zaman özeldir. Amcalar, bir babanın vereceği sevgiyi ve ilgiyi karşılıksız bir şekilde verdiği için değerlidir. Amcamızın doğum gününde ona asla unutamayacağın bir sürpriz hazırlayarak sevgimizi belli edebiliriz. Her zaman yanımızda olan, kötü günlerde bizi asla yalnız bırakmayan amcamızın doğum gününü kutlarken güzel sözler kullanmamız gerekir. Doğum günü mesajları amcaya onu ne kadar sevdiğimizi gösteren bir aracıdır. Siz de unutulmaz mesajlarla doğum gününde amcanızın yüreğine dokunabilir ve ona sevginizi aktarabilirsiniz.

Amcanızın hayatınızdaki yeri neresi olursa olsun, doğum gününde onu mutlu etmenin yolları vardır. Doğum günü mesajları, kişinin yaşı kaç olursa olsun her zaman mutlu olmasını sağlayan etkiye sahiptir. Bu nedenle yeğenler, tıpkı diğer akrabalarda olduğu gibi amcalar için de özel sözlerle doğum günü kutlayabilir. Kendinizi ifade etmekte zorluk yaşıyorsanız amcalar için doğum günü sözleri arasından size hitap edeni seçip gönderebilirsiniz. Amcanızın doğum gününü unutmadıysanız onu çok mutlu edecek mesajlarla muhteşem bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

 • Canım amcam, iyi gün kötü gün demeden her zaman yanımda oldun. Beni ne kadar çok sevdiğini her fırsatta gösterdin. İyi ki doğdun, iyi ki benim amcam oldun.

doğum günü mesajları amcaya

 • Geride bıraktığın yaşının mutluluğunu yaşarken seni her zaman seveceğimi bilmeni isterim amcacım. Doğum günün kutlu olsun.

amcaya doğum günü mesajı

 • Kötü günümde bile beni güldürmeyi başaran kıymetli amcam. Senin de yüzünden gülücükler hiç eksik olmasın. Doğum gününü kutlar, yeni yaşında mutluluklar dilerim.

amcaya doğum günü sözleri

 • Bugün ayrı bir mutluluk var üzerimde. Çünkü en sevdiğim amcamın doğum günü heyecanını yaşıyorum. İyi ki varsın amcacım, nice mutlu yaşlara.

amcalar için doğum günü sözleri

 • Bugünkü tek planım amcamla birlikte doğum gününü kutlamak ve onunla birlikte gülüp eğlenmek. Seninle vakit geçirmek dert tasa bırakmıyor amcaların en iyi kalplisi.

amcaya güzel dogum günü mesajları

 • Amcacım senden ayrı kaldığım bu günlerde eskiden birlikte geçirdiğimiz her anın kıymetini o kadar iyi anlıyorum ki! Doğum günün kutlu olsun, yeniden bir araya gelmek dileğiyle.
 • Altın kalpli amcam, mutluluğun yağmur kadar çok olsun. İyi ki doğdun.
 • Her yardıma ihtiyacım olduğunda koşup yetişen amcam. Ne zaman yere düşsem beni kaldıran tek kişi oldun. Yeni yaşın sana mutluluk ve sağlık getirsin, iyi ki doğdun.
 • Bu zamana kadar yaptığım tüm saçma şeylerden sonra bile beden umudu kesmedin. Hakkın nasıl ödenir bilinmez amcacım. İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun.
 • Baba yarısı amcam, senin doğum günün babamım doğum günü sayılır! İyi ki doğdun, varlığın yeter.
 • Ana baba ilgilenmediğinde bile bize babalık yaptın. Senin yerin her zaman ayrıdır bende canım amcam. Dünyanın en şanslı insanı benim çünkü senin gibi bir amcaya sahibim. Doğum günün kutlu olsun amca.

Doğum gününde kutlama mesajları alan herkes, ne kadar sevildiğini ve değer gördüğünü daha net anlar. Bu yüzden sevdiklerinize doğum gününde özel ve anlamlı mesajlar göndermeyi ihmal etmemeniz gerekir. Eğer amcaya uzun doğum günü mesajı yazmakta zorlanıyorsanız, bu yazımızdaki örnekler size fikir verebilir. Baba yarısı olarak tanımlanan amcaların doğum günleri unutulmamalıdır. Amcanızı doğum gününde çok şaşırtmak ve aynı zamanda sevindirmek istiyorsanız bu mesajlarla sürpriz yapabilirsiniz. Amcaya doğum günü mesajı uzun duygusal olduğunda daha etkileyici hal alır. İşte amcanızın doğum gününü kutlarken ona yazabileceğiniz anlamlı mesajlara birkaç örnek:

 • Mutsuz olduğumda, yanımda tek bir dostu göremediğimde sen çıkar gelirdin aslan yürekli amcam. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmayacağını o karanlık gecelerde bana verdiğin destekle anladım. Senin gibi bir amcam olduğu için dünyanın en şanslı insanıyım. Doğum gününü kutlarken sanki kendi doğum günümmüş gibi heyecanlıyım. İyi ki doğdun aslan yürekli amcam.

amcaya doğum günü yazısı

 • Sadece iyi günde değil, hastalıkta ve borçta koşup yetiştin yardıma. Senin kadar kral insan az bulunur amcam. İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun.

doğum günü sözleri amcaya

 • Benim bir koruyucu meleğim var o da sensin amcam! Eğer kendi başıma kalsaydım yani senin yardımın olmasaydı bu günlere gelemezdim. Zor zamanlarımda her zaman yol gösterdin ve bana destek oldun. Doğum günün kutlu olsun amca, yeni yaşında mutluluk ve sağlık seninle olsun.

amcaya doğum günü mesajı kısa

 • Keyifli sohbetin ve verdiğin öğüt dolu mesajlar sayesinde hayata daha güzel bakmaya başladım amcam. Umarım hiçbir zaman ayrı düşmeyiz. Doğum gününü kutlar, yeni yaşının sana mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederim.

amcaya doğum günü mesajı anlamlı

 • Babamdan sonra en sevdiğim adam gibi adam sensin amca! İyi ki varsın ve senin gibi bir amcaya sahip olduğum için çok şanslıyım. Şimdi takvimden bir sayfa daha düşürdün ve yeni yaşına girdin. Hayatının geri kalan kısmında tüm isteklerin gerçekleşsin. İyi ki doğdun, nice sağlıklı yaşlara.

amcaya doğum günü mesajları kısa

 • Bu zamana kadar hep bize hediyeler alan sendin amcam. Şimdi sıra bizde. Bugün senin hediyelerle mutluluk dolu geçirmen gereken çok özel bir gün! Bugün senin doğum günün. Unutacağımı sandın değil mi? Asla unutmam en kral amcamın doğum gününü. Doğum günün kutlu, nice yaşların olun amcam.
 • Bana paylaşmanın verdiği mutluluğu ve hayatta tüm zorluklara karşı dirayetli olmayı öğreten amcam. Doğum günün kutlu olsun. Sana yeni yaşında tüm güzellikleri dilerken verdiğin öğütlere çok dikkat ettiğimi söylemek isterim. Senin tavsiyelerin sayesinde hayattaki hedeflerimi başarmaya devam edeceğim. İyi ki amcamsın, iyi ki doğdun.
 • En kötü günlerimin bile rahat geçmesini sağlayan amcam. Bana verdiğin desteği asla unutmam. Senin sayende her zaman sığınacak bir limanım var. Doğum günün kutlu olsun, yeni yaşında mutluluklar seni bulsun.

Amcaya Duygusal Doğum Günü Mesajları

Baba yarısı olarak bilinen amcaların doğum gününde onların asla unutamayacağı bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Küçük yaşlarımızdan itibaren bizimle ilgilenen, bize yol gösteren öğütler veren, bizi koruyup kollayan amcalar unutulmazdır. Hayatımızda bu kadar pozitif etkisi olan amcaya doğum günü sözleri ile sürpriz yapmak vicdan görevidir. Bu nedenle amcanızın doğum gününde onu çok mutlu edecek hediyelerin yanında bir de güzel sözler yazmanızda fayda vardır. Amcaya duygusal doğum günü yazısı hazırlamakta zorluk yaşayan kişiler için şu örnekler faydalı olabilir:

 • Canım amcam, seneler önce dünyaya gelmene rağmen aramızda öyle bir uyum var ki seninle geçirdiğim vakti, hiçbir arkadaşımda bulamıyorum. Bana en yakın dost, sırdaş ve yoldaş oldun. Doğum günün kutlu olsun, nice mutlu senelere.

amcaya doğum günü mesajları uzun

 • En sevdiğim amcam! Bazen yaramazlık yapıp sinirlerini bozsam da bana hep iyi davrandın. Senin bendeki yerin her zaman ayrı olacak. Nice mutlu yaşların olsun aslan yürekli amcam.

amcaya doğum günü

 • Doğum gününü unuttuğumu sanmış olabilirsin amcacım ama ben bu özel günü asla unutmam. Sen benim için en değerli insanlardan birisin. Seninle geçirdiğimiz her an benim için çok özeldi. İyi ki doğmuşsun iyi ki amcam olmuşsun. Nice mutlu yaşlara.

amcaya doğum günü kutlama yazıları

 • Hayatımın en keyifli anlarını, senin şen şakrak esprilerin ve güler yüzünle geçirdim amcacım. Bana her zaman moral ve motivasyon sağladığın için sana minnettarım. Doğum gününü kutlar, her zaman yanında olduğumu bilmeni isterim.

amcaya duygusal doğum günü mesajları

 • Çocukken beni güldürüp eğlendiren, büyüdüğümde her zaman bana destek çıkan kıymetli amcam. Doğum günün kutlu olsun. Senin gibi bir amcaya sahip olduğum için dünyanın en şanslı insanıyım.
 • Şu anda farklı şehirlerde olsak bile iyi günde kötü günde hep aklımdasın kıymetli amcam. Senin öğütlerin ve yol göstermen sayesinde evimden yurdumdan uzaklarda olsam bile her zaman ayakta kalmayı başardım. Benim için çok büyük fedakarlıklar yaptığını asla unutmam. Doğum günün kutlu olsun kıymetli amcam.
 • Kötü zamanlarda bana öğrettiğin gibi mücadeleci ruhumu ortaya koyup savaşmayı senden öğrendim. Amcaların en iyi kalplisi! doğum gününü kutlar, yeni yaşında her şeyin gönlünce olmasını dilerim.

Amcaya Anlamlı Doğum Günü Mesajları

İnternet üzerinden amcaya güzel doğum günü sözleri arayanlar için anlamlı ve uzun mesajlar önerilir. Amcanızın sizin için yaptığı iyiliklerden sonra onun doğum gününde unutamayacağı bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Bizi kendi çocuklarından ayırmayan ve bize karşı her zaman şefkat dolu olan amcalarımızın doğum gününü güzel mesajlarla kutlamalıyız. Amcanızı çok seviyor, ama ona nasıl mesaj yazacağınızı bilemiyorsanız buradaki örnek sözlere göz atarak kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Doğum günü sözleri amcaya en büyük ve en duygusal sürpriz yapmak için doğru seçimdir:

 • Çocukluğumdan beri bana kol kanat gerdin. Sana olan sevgim ve saygım her geçen yıl daha fazla arttı. En sevdiğim amcam, doğum günün kutlu olsun. Seni hiçbir zaman unutmayan yeğenin.
 • Bu hayatta başıma gelen en güzel şey sensin amcam. Seninle güldüm, seninle ağladım, her zaman yanımdaydın. Şu anda hayata karşı sağlam durmayı başardıysam bu senin öğütlerin sayesindedir. Doğum günün kutlu olsun amcam nice mutlu yaşların olsun.
 • Her insan yaşamı boyunca gerçek mutluluğu çok az kez tecrübe edermiş. Benim de en mutlu olduğum zamanlarım senin yanındayken yaşanmış amcacım. Şimdi senden uzaklarda o güzel günlerin kıymetini daha net anlıyorum. Olsun aramızda mesafeler olsa da gönüller bir. Doğum gününü kutlar, yeni yaşının sana mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini dilerim.
 • Bugün bir yaşına daha girdin amcaların en kralı! Benim yaptığım yanlışları her zaman uyardın ve bana delikanlı bir adam olmayı öğrettin. Senin gösterdiğin yolda ilerleyerek pek çok şey başardım. İyi ki varsın amca, doğum günün kutlu ve mutlu olsun.
 • Beni hiçbir zaman kendi çocuklarından ayırmadın. Onlara ne aldıysan aynısından bana da aldın. Ne kadar gönlü geniş bir adam olduğunu daha çocuk yaşta anlamıştım amcam. Her şey gönlünce olsun, doğum günün kutlu olsun.
 • Küçük bir çocuğa en çok ihtiyaç duyduğu anda kol kanat geren aslan yürekli amcam. Senin sayende yepyeni bir hayat kurdum. Tüm kötü günleri senin eğlenceli tavırlarında bir masal gibi atlattım. Benim için yaptıklarından sonra doğum gününü unutmamı beklemiyordun herhalde! Doğum günün kutlu olsun amcacım, nice mutlu ve sağlıklı yaşlara.
 • Seni çok defa sinirlendirmeme rağmen asla bana elini kaldırmadın. Babamdan görmediğim şefkati ve değeri sende buldum amcam. Benim için çok kıymetlisin, doğum gününü kutlar sana mutluluklar dilerim.
 • Bana yaptığın iyilikler sadece aramızdaki kan bağından gelmiyor, biliyorum. Sen gerçekten çok temiz kalpli ve melek gibi bir adamsın. Benim amcam olduğun için ne kadar gurur ve mutluluk duysam azdır. İyi ki doğdun amcacım, nice sağlıklı yaşlara.
 • Sana dünyanın en pahalı hediyesini vermek isterdim ama biliyorum mal mülkte hiç gözün yok. Gönlü zengin amcam, iyi ki doğdun. Yeni yaşın sana sağlık, mutluluk ve bol bol huzur getirsin.
 • Fedakâr amcam. Benim iyiliğim için babamı bile karşına aldın ya senin ne kadar iyi yürekli olduğunu çok net anladım. İyi ki doğdun, nice mutlu yıllara.

İlgili Makaleler