Doğum Günü Mesajları, En Özel 30 Doğum Günü Mesajı

Doğum Günü Mesajları, En Özel 30 Doğum Günü Mesajı

Dikkatinizi Çekebilir ► Doğum Günü Hediyeleri

Hayatımızdaki en özel günlerden biri de doğum günleridir...Her sene bir yaş daha olgunlaştığımızı gösteren bu özel günde, sadece özel ve sevdiğimiz insanların yanımızda olmasını isteriz. Bu özel günde sevdiklerimizle birlikte bağıra çağıra şarkı söylemek, dans etmek ve doyasıya eğlenmek isteriz. Dolayısıyla hiç bitmesini istemediğimiz günlerden biridir aslında bizim için. Her ne kadar bazılarımız için sıradan bir günden farkı olmasa da, her yeni yaşımızla birlikte hem yeni anılar biriktirmeye devam eder, hem de bir yandan eski anılarımızı taze tutmaya çalışırız. İşte sırf bu yüzden bile önemlidir tüm doğum günleri... O gün sevdiklerinize atacağınız doğum günü mesajları ile “bu özel günde yanındayım” diyebilirsiniz...

Fakat bazen beklenmedik durumlar çıkabilir ve her ne kadar istesek de sevdiklerimizin bu özel günlerinde yanında olamayabiliriz. Son dakika çıkan bir iş, bir aksaklık, farklı bir şehirde hatta farklı bir ülkede bulunabiliriz o gün. Fakat istemeden de olsa kaçırdığımız bu özel günleri telafi etmenin aslında çok basit bir yolu var. Bunun için öyle koca koca doğum günü hediyeleri almadan hem de... İçten gelen samimi bir doğum günü mesajı ile tüm o mesafeleri unutturarak, sadece içinizden gelen duygularla yazdığınız dogum gunu kutlama mesaji ile karşınızdaki kişiyi mutlu edebilir ve unutulmadığını ve yanında olduğunuzu bir kez daha hissettirebilirsiniz. Böyle özel günlerde insanların en çok bekledikleri unutulmadığını bilmektir aslında.

Sevdiklerinizin yanında olamadığınız zamanlar, kalbinizden kopup gelen ve onları gerçekten düşündüğünüzü belli eden basit ama farklı doğum günü mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Ne kadar uzakta olursanız olun sevdiklerinize “seni unutmadım” demenin farklı bir yolunu, göndereceğiniz etkileyici doğum günü mesajları ile bulabilirsiniz. Belki, daha önce söylemeye cesaret bile edemeyeceğiniz kelimeleri bu özel günde, en özel doğum günü mesajları ile rahatça dile getirebilirsiniz, kim bilir?

 • Biliyorum doğum günü kutlamalarından nefret ediyorsun! Ama böylesine önemli bir günde seni unutmadığımı bilmen gerekli. Hayatımdaki yerini ve rolünü çok seviyorum. İyi ki doğmuşsun ve iyi ki varsın... Bu arada akşama kutluyoruz değil mi?
doğum günü mesajları
 • Bazen söyleyecek o kadar çok şey vardır ki... Ama sanırım sana söyleyeceğim tek bir cümle her şeyi anlatmaya yeter. “İyi ki doğdun”.
doğum günü mesajları
 • Sen olmasan hayatım nasıl olurdu bilemiyorum. Saçma sapan şeylere kiminle gülerdim acaba, ya da canım sıkıldığında ilk kimi arardım? İyi ki doğmuşsun dostum ve iyi ki seni tanımışım.
doğum günü mesajları
 • Keşke şuan yanında olabilseydim. Ellerini tutup, gözlerinin içine bakarak “mutlu yıllar sevgilim” derdim. İyi ki varsın, iyi ki tanımışım seni ve iyi ki birbirimizi bulmuşuz. Doğum günün kutlu olsun bebeğim.
doğum günü mesajları
 • Seninle ilk tanıştığımız anı hatırlıyorum, birbirimizden nefret etmiştik. Nereden bilecektik ki geçen seneler boyunca en iyi arkadaşımın sen olacağını. Uzaktayım diye seni unuttum sanma sakın... Doğum günün kutlu olsun canım.
doğum günü mesajları
 • Hayatımda çok az insana iyi ki varsın dedim. Bu insanlar arasında olduğun için teşekkür ederim. Benim için o kadar değerlisin ki... İyi ki doğun ve iyi ki varsın.
doğum günü mesajları
 • Birbirimizden çok uzakta olsak da, bir o kadar yakın olduğumuzu biliyorsun. Keşke bugün yanında olabilseydim ve yine saçma sapan şeylere birlikte gülebilseydik. Seni çok özledim, doğum günün kutlu olsun.
doğum günü mesajları
 • Bir yıl daha geçti tanışmamızın üzerinden, her sene biraz daha olgunlaşıyoruz. En güzel yıllarımız birlikte geçsin sevgilim. Seni çok seviyorum doğum günün kutlu olsun.
doğum günü mesajları
 • Ne demiş Can Yücel “söz oldun, mani oldun, saz oldun bestemize, kutlu olsun doğum günün, nice mutlu senelere...” İyi ki varsın sevgilim. İyi ki doğdun.
doğum günü mesajları
 • Her sabah uyandığında yastık izi ile görmek istiyorum o bakmaya kıyamadığım yüzünü. Doğum günün kutlu olsun sevgilim, hiç bırakma beni.
doğum günü mesajları

Doğum günlerini kutlamayı sevenler olduğu gibi, “aman ya şimdi kim uğraşacak, hiç gerek yok, doğum günü de neymiş, ne lüzumu var şimdi kutlamaya” diye, sevmeyenler de çıkacaktır karşımıza. Peki, kutlamayı sevmiyorlar diye, bu doğum günlerini kutlamayalım anlamına mı gelmeli sizce? Tabii ki hayır! Doğum günlerini kutlamayı sevmeyenlerin bile yüzünde bir tebessüm yaratmasına sebep olabilecek esprili doğum günü mesajları ile farklı bir kutlama yaparak onları şımartmaya ne dersiniz?

Bu yapacağınız jestle hem şaaşalı kutlamalardan uzak durarak isteklerine saygı duymuş, hem de unutmadığınızı içten bir şekilde dile getirmiş olacaksınız. İnanın kimse doğum gününün kutlanmasından rahatsızlık duymaz, bazen sadece bunu dile getiremeyebilir hepsi bu... Üstelik bu kadar naif bir kutlama için uzun doğum günü mesajları yazmanıza da gerek yok. Belki basit bir iki kelime veya atacağınız bir fotoğrafın altına iliştirilmiş bir “seni seviyorum” şeklindeki sade doğum günü mesajları ile karşınızdaki insanın bu özel gününde mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Seninle ilk tanıştığımız günden beri varlığına dua ediyorum. Seninle birçok şeyi birlikte yaşadık, bundan sonrasında da yanımda olmanı istiyorum. Mutlu yıllar arkadaşım.
etkileyici doğum günü mesajları
 • Doğum günlerinin kutlanmasını sevmediğini biliyorum. Fakat senin için krize dönüşen bu günü ben birazdan fırsata çevireceğim. Gelip kocaman sarılıp, öpüp iyi ki doğun kardeşim diyeceğim.
etkileyici doğum günü mesajları
 • Birlikte birçok doğum günümüzü kutladık, daha nicelerini kutlayalım. Sakın bir yerlere gitme beni bırakıp, çünkü ben seni çok seviyorum. İyi ki varsın, iyi ki doğdun meleğim.
etkileyici doğum günü mesajları
 • Bugün bir yıl daha yaşlanıyorsun, ama benim gözümde hep genç, hep aynısın. İyi ki doğdun anneciğim yeni yaşın kutlu olsun, seni çok seviyorum.
etkileyici doğum günü mesajları
 • Senin gibi bir babam olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki varsın babacığım ve iyi ki doğmuşsun. Yoksa bayramda harçlıkları kimden alacaktık?
etkileyici doğum günü mesajları
 • Şimdi yanında olsam, sıkıca sarılırdım boynuna. Şimdi yanında olsam gözlerinin içine bakarak varlığının varlığıma nasıl işlediğini söylerdin. İyi doğmuşsun ve benim sevgilim olmuşsun.
doğum günü kutlama mesajı
 • Hayalini bile kurmakta zorlanacağım bu güzel dostluğu bana verdiğin için teşekkür ederim. İyi ki doğmuşsun güzel dostum. Daha nice doğum günlerinde yanı başında olacağım.
doğum günü kutlama mesajı
 • Senin gibi bir kardeşe sahip olduğum için çok şanslıyım. Umarım tüm doğum günlerin sana mutluluk ve huzur getirir. Doğum günün kutlu olsun kardeşim nice güzel senelere.
doğum günü kutlama mesajı
 • Beraber diz çürüttük aynı masada, beraber bekledik fotokopi başında, şimdi set ettiğim tüm toplantılarda bana her şey seni hatırlatıyor. Doğum günün kutlu olsun.
doğum günü kutlama mesajı
 • Sen her sene benim doğum günümü iki gün önce, üç gün sonra kutlasan da ben seninkini hiç bir zaman unutmayacağım. Bu kadar baş belası ve bu kadar sevdiğim tek insan olmandan mı acaba? İyi doğdun dostum, mutlu senelere.
doğum günü kutlama mesajı

Sevdiklerimizin zevkine ve beğenirlerine göre doğum günü hazırlıkları yaparken, yine onları mutlu edecek hediyeler seçmeye de özen gösteriyoruz. Kadınlar için her ne kadar kolay hediye bulunuyorsa, erkeğe doğum günü hediyesi alırken bir o kadar zorlanıyorduk eskiden. Fakat günümüzde artık erkekler içinde birçok orjinal ve değişik doğum günü hediyesi seçeneği mevcut.

Tüm sevdiklerimizi bu en mutlu günlerinde daha da mutlu edebilmek adına hediyesinden, pastasına kadar her detayına son derece titizlikle hazırlanırız. Hatta o kadar titizleniyoruz ki, kısa doğum günü mesajları yerine daha yaratıcı ve  daha ilginç doğum günü mesajları üretmeye çalışıyoruz. Senede bir defa ve hayatımızın özel anlarından biri olan bu günde bazen ne yazık ki doğum günlerini unuttuklarımız da olabiliyor. Bu gibi durumlarda panik yapmadan geçmiş doğum günü mesajları ile doğum gününü unutma sebebinizi de söyleyerek,  doğum gününü unuttuğumuz kişinin kalbini alabilirsiniz. İstemeden de olsa unuttuğunuz kişilerin doğum günlerini telafi edebilmek için çok özel doğum günü mesajları yazarak geçmiş doğum günlerini kutlayabilirsiniz.

Herkesin doğum günü kutlama tarzı farklıdır. Kimi kısa mesajlar yazarak sadece “doğum günün kutlu olsun”der, kimi ise doğum günü mesajları uzun anlamlı olsun ister. Her iki tarzda yazılan doğum günü kutlama mesajı da karşınızdaki insanı mutlu etmeye yetecek ve artacaktır. Zaten beklenen ve mühim olan böyle güzel günlerde anımsanmak ve hatırlanmak değil midir?

 • Doğum gününde yazamadığım için özür dilerim. Ama mühim olan bir gün değil her gün hatırlanmaktır. Ben senin her gününü doğum gününmüş gibi seviyorum.
kısa doğum günü mesajları
 • Sen daha bu mesajı okuyamadan yanında olacağım. Sana sımsıkı sarılıp, öpeceğim ve doğum gününü kutlayacağım. Seni çok seviyorum, doğum günün kutlu olsun. Bu arada laf aramızda iyi ki varsın.
kısa doğum günü mesajları
 • Her sene yaş aldıkça daha bir hayran oluyorum sana. Şarap gibi yıllanıyorsun gözlerimin önünde. İyi ki doğdun sevgilim. Her yeni yaşını birlikte huzurla kutlayalım.
kısa doğum günü mesajları
 • Seni aldığım her nefes kadar seviyorum. Beni sensiz yani nefessiz bırakma sevdiğim. Nice mutlu ve sağlıklı yaşların birlikte ve diz dize olsun. Seni çok seviyorum, doğum günün kutlu olsun.
kısa doğum günü mesajları
 • İnsanın hayatında saçmalayabileceği çok az insan çıkar karşısına. Ben seninle en çok o saçmalayabilmelerimizi seviyorum. Seninleyken dünyanın en huzurlu insanı benim sanırım. İyi ki varsın iyi ki doğdun. Daha nice birlikte saçmalamalarımıza...
kısa doğum günü mesajları
 • Senin ilk doğduğun günü hatırlıyorum. Hiç istememiştim seni, niye geldi bu demiştim. Ama geçen senelerle birlikte en yakın dostum, arkadaşım oldun. İyi varsın biricik kardeşim ve iyi ki doğdun. Seni çok ama çok seviyorum. Not: gelirken bakkaldan iki ekmek alır mısın? Unutma ne kadar büyük olursan ol, hala evin küçük çocuğusun!
uzun doğum günü mesajları
 • Okulun ilk günü sınıfta gelip direk senin yanına oturmuştum ve sen; buraya oturamazsın demiştin. Ben de; buraya oturuyorum ve bundan sonra buradayım demiştim. İşte o gün bugündür ben buradayım dostum. Yanındayım, yanı başındayım... Doğum günün kutlu olsun. Nice seneleri yan yana devirelim.
uzun doğum günü mesajları
 • En çok neyini seviyorum biliyor musun? Üçüncü kadeh rakıdan sonra huysuz ve tatlı kadını söyleyip, gel bi öpüjem demeni. Sen hep huysuz ve tatlı kal canım arkadaşım. Nice senelere...
uzun doğum günü mesajları
 • Bu seneyi de devirdik, darısı nice senelerin başına. Önünde çok uzun ve güzel bir hayat var. Sen bu hayatın içerisinde en iyilerini hak eden ender insanlardan birisin. İyi varsın ve ben seni iyi ki tanımışım. Doğum günün kutlu olsun.
uzun doğum günü mesajları
 • Söylediklerim az gelir, söyleyemediklerim çok. Seninle yaşadığımız dolu dolu her saniyeye şükür ediyorum. Birbirimizin hayatına bir yerlerinden dahil olduk, bir daha çıkmayalım. Seni çok seviyorum sevgilim, İyi ki doğdun.
uzun doğum günü mesajları

Hayatımızın en başından beri yanımızda olan ailemize veya bir yerlerinden dahil olmuş arkadaşlarımıza ya da sevgilimize, bu özel günlerinde unutmadığımızı ve yanlarında olduğumuzu yazacağımız en güzel doğum günü kutlama mesajı ile hissettirebiliriz. Onlardan öğrendiğimiz şeylerle her sene biraz daha büyüyüp, olgunlaşırken, aynı zamanda hayatımızda oldukları için teşekkür etme fırsatını bu özel günlerde ifade edebiliriz.

Herkesle farklı anılar biriktiriyoruz ve her yeni yıl, yeni anılar katmaya devam edeceğiz. Hayatınızdaki tüm o güzel insanları tek tek nasıl biriktirdiğinizi düşünsenize? Hepsi ayrı bir hatıra, hepsi ayrı bir anı ve hepsinin yeri birbirinden farklı. Bu yüzden sevdiklerinizin tarzına göre farklı doğum günü mesajları gönderebilirsiniz. Bazılarına sade doğum günü mesajları gönderirken, bazılarına ise çok özel doğum günü mesajları göndermeyi tercih edebilirsiniz. Her ne olursa olsun önemli olanın unutmamak olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Geç kalınmış bir kutlama mesajı dahi olsa, karşınızdaki insanın o mesajı okurken yüzünde bir gülümseme belirdiğini düşünün. Düşünsenize doğum gününüz geçmiş ve o an farklı sebeplerden dolayı bu özel gününüzü unutan bir arkadaşınızdan gelen samimi bir doğum günü mesajı aldınız. Ne hissedersiniz?