En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri - Öğretmenler Günü Kutlama Sözleri

Dikkatinizi Çekebilir ► Öğretmenler Günü Hediyeleri

Öğretmenlik mesleğini icra edip de öğretmenliği sevmeyen yoktur. Çünkü öğretmenlik sadece bilgi, teori, kültür gibi donanımlarla değil baştan aşağı bir sevgi donanımıyla yürütülebilecek bir iştir. Yani öğretmenlik yapmanın, insanlara bir şeyler öğretebilmenin temelinde sevgi yatar. Sevginin gücü ile insanlarla sağlıklı ve etkili iletişimler kurabilen öğretmenler, yine sevginin gücüyle onların hayatlarında kendilerine sağlam bir konum yaratırlar.

Bu sene de yine 24 Kasım öğretmenler günü yaklaşıyor. Yavaş yavaş yaklaşan bu özel günde öğretmenlerimizi hatırlamak onların bu özel günlerini kutlamak görevimiz… Öğretmenler gününde onlarla iletişim kurmak ve onların öğretmenler gününü kutlamak öğretmenlerinizi mutlu etmeye yeter de artar bile. Ancak bu öğretmenler gününde çok daha fazlasını yapıp onların yanına giderseniz buna çok daha fazla sevineceklerdir. Öğretmeninize güzel bir hediye alarak yanlarına gittiğinizde onun ne kadar mutlu olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz ve siz de onun mutluluğuna katılacaksınız.

En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmeninizin ne kadar özel ve değerli olduğunu hissettirmenize yardımcı olacak öğretmenler gününe özel sözler burada! Sizi en iyi yansıtacak 24 Kasım Öğretmenler Günü sözleri ni seçerek öğretmeninize verdiğiniz güzel bir hediye yanında duygulu anlar yaşatabilirsiniz.

 • “Güzel yürekli öğretmenim, bilir misin sana olan sevgimi? Sorsan bana neredeyim, gösteririm hemen kalbimi… İyi ki varsınız.”
ogretmenler-gunu-mesajlari
 • “Bugün ‘keşke’ yerine ‘iyi ki’ dediğim ne varsa birçoğunda sizin payınız fazlasıyla büyük. Sizin desteğiniz ve yol göstericiliğinizle attığım adımlar bana bugünkü konumumu getirdi. Sizin hakkınızı asla ödeyemem. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-kutlama-kartlari
 • “Ne biliyorsan bize öğrettin, bizi vatana faydalı bireyler ettin, hep kalem kılıçtan keskindir dedin, her problemde bıkmadan çareler ürettin öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-kutlama
 • “Bizi doğruya, güzelliğe yönelten; odur hep destekleyen ve odur geleceğe güvenle gülümseyen. Hiçbir zaman mücadeleyi elden bırakmamayı, pes etmemeyi ve ne olursa olsun tüm gücümle direnmeyi öğrettiğiniz için size minnettarım. Güzel günler sizinle olsun…”
ogretmenler-gunu-kartlari
 • “Siz sıradan bir öğretmen olmadınız hiçbir zaman, bana ailem kadar yakın oldunuz. Bazen anne, bazen kardeş, bazen sırdaş oldunuz. En önemlisi de hep şefkatli, hep sevgi doluydunuz. Biliyorum ki sizin gibi bir öğretmenim varken benim sırtım yere gelmez… Binlerce kez teşekkürler öğretmenim, öğretmenler gününüzü kutlarım.”
24-kasim-ogretmenler-gunu-mesajlari
 • “Ne olursa olsun düşüncelerimizde özgür olmayı, doğru bulduğumuz ne varsa onun için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda çok özel bir yer ettiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
24-kasim-sozleri
 • “Araya uzun zaman girse de ben hala sizi unutmuyor, hala öğrettikleriniz doğrultusunda yolumda ilerliyorum öğretmenim. Hayatımdan geçtiğiniz için size minnettarım. İyi ki varsınız.”
24-kasim-mesajlari
 • “Çocukların yetişmesinin temelini atan ve her türlü özveride bulunan öğretmenler… Gelecek sizin ellerinizde. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-hediye-notlari
 • “Öğretmen altın kanatlı kelebektir. Çiçeklerin arasından hiç bıkmadan usanmadan, yorgunluk nedir bilmeden durmadan uçar. Çiçeklerine asla toz kondurmaz, onları hep korumaya çalışır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmene-mesaj
 • “Öğretmenlik meslekler arasında çok kazançlı gibi görünmese de aslında kimsenin ulaşamayacağı manevi kazançları beraberinde getiren, çok değerli bir iştir.”
ogretmene-sozler
 • “Bu özel günde size mutlu, huzurlu ve başarılı bir gelecek diler ellerinizden öperim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-kutlama-mesajlari

Kaç yaşına gelirsek gelelim, öğretmenlerin kalbimizde yarattığı o sıcaklığın etkisi kaybolmuyor. Çoğu zaman öğretmenlerimizin yaşamımızdaki rolünü kavramak için biraz büyümemiz gerekiyor. Bulunduğumuz yerden geçmişe doğru baktığımızda, bu ülke için faydalı bireyler olmamızın en önemli nedeninin, bizleri aydınlatan, yol gösteren öğretmenlerimiz olduğunu görüyoruz. Hepimizin üzerinde, okul öncesi eğitimden başlamak kaydıyla öğretmenlerimizin büyük emekleri var. Neredeyse anne babalarımız kadar üzerimize titreyen, gerek okul içinde gerekse de okul dışında her türlü sorunumuzla yakından ilgilenen, bir şeyler öğrenebilmemiz için kendilerinden vazgeçen emektar öğretmenlerimize karşı büyük bir vefa borcumuz var. Bu borcu onlara ödemek için en azından her sene 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde onları aramak ya da güzel cümlelerle onurlandırdığımız bir mesaj atmak bile başlı başına bir mutluluk sebebidir.

Her öğrenciden tekrar tekrar duysalar bile onlar için Öğretmenler Günü ile ilgili sözler, mesleğe yeni başlamışçasına bir heyecan yaratır. Onları unutmadığımızı, yıllar geçse de kalbimizdeki yerlerini koruduklarını ifade etmek için Öğretmenler Günü sözleri başvuracağımız en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Bazen küçük bir telefon mesajı ya da sosyal medya iletisi, toparlamakta zorluk çektiğiniz ya da konuşurken söyleyemediğiniz bazı duyguları, düşünceleri çok daha etkili bir şekilde ifade etmenize olanak sağlar. Bu yüzden Öğretmenler Günü için güzel sözler arasından kendiniz için en uygun olanı tercih edebilir, hatta doğrudan bu sözleri kendiniz kaleme alabilirsiniz. Çok sevdiğiniz, kalbine dokunmak istediğiniz, bir nevi emekleri için teşekkür etmek istediğiniz öğretmenlerinize, Öğretmenler Günü için sözler bulup 24 Kasım günü yollayabilirsiniz.

 • Işığınızla aydınlattınız, güneşinizle içimizi ısıttınız, karanlığa daha cesur adımlarla yürümemizi, geleceğe arkamıza bakmadan el uzatmamızı sağladınız. İyi ki varsınız, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
[caption id="attachment_15073" align="alignnone" width="802"]öğretmene hediye notu sözleri öğretmene hediye notu sözleri[/caption]
 • Öğretmenler; sadece Matematik, Türkçe ya da Fen Bilgisi değil, önce iyi bir insan olmayı öğretir. Vicdan sahibi çocuklar yetiştirir, bölüşmeyi, paylaşmayı, sevmeyi, dokunmayı, düşünmeyi öğretir. Bunlar bizlere kara tahtada öğrettiklerinden çok daha kıymetlidir.
[caption id="attachment_15077" align="alignnone" width="802"]24 kasım öğretmenler günü sözleri 24 kasım öğretmenler günü sözleri[/caption]
 • Öğretmenin gölgesinde olan hiçbir çocuğun kötü kalpli olma ihtimali yoktur. Öğretmenler iyi kalpli nesiller yetiştirir.
[caption id="attachment_15076" align="alignnone" width="802"]en güzel öğretmenler günü sözleri en güzel öğretmenler günü sözleri[/caption]
 • “Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum” demiş Hz. Ali. Sizler bize sadece bir harf değil, yaşamın ta kendisini öğrettiniz. Nice 24 Kasımlar görmeniz umuduyla.
[caption id="attachment_15075" align="alignnone" width="802"]öğretmenler günü sözleri Atatürk öğretmenler günü sözleri Atatürk[/caption]
 • Bu ülkeyi siyasetçilere değil, öğretmenlere emanet edin.
öğretmenler günü sözü ?
 • “Siz dev bir mum ışığı, biz de o ışıkla aydınlanan öğrencileriz. Ancak biliyoruz ki siz bizi aydınlatırken birçok fedakarlık yapıyor, adeta bir mum gibi tükeniyorsunuz. İşte bu yüzden, yine biliyoruz ki sizin hakkınızı ödememiz imkansız… Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-2
 • “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Siz de öğrettikleriniz ile bizim için çok değerlisiniz öğretmenim. İyi ki varsınız.”
ogretmenler-gunu-sozleri-3
 • “Güçlü yüreğiniz, gülen gözleriniz ve sevgi dolu hareketleriniz ile girdiğinizde hayatıma; sizin bambaşka olduğunuzu anlamıştım. Bazen sıkıntımı sezip desteklediğinizde ve bana her zaman yaslanacak bir omuz olduğunuzda sizin ne kadar eşsiz bir insan olduğunuzu idrak etmiştim. İyi ki sizi tanımışım, iyi ki var olmuşsunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-4
 • “Önce Atatürk’ün sonra da siz değerli öğretmenimin izinde vatanım ve milletim için başarılı ve iyi bir öğretmen olmak için çabalıyorum öğretmenim. Sizi gururlandırmayı çok istiyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-5
 • “Eğer yeryüzünde tüm kanlı savaşları durdurup barışı sağlayacak sihirli bir değnek olsa kesinlikle anneler ve öğretmenlerin ellerinde olurdu. Çünkü bir millete insan yetiştiren ve gelecek nesillerini oluşturan öğretmenler toplumun en önemli yapıtaşlarındandır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-6
 • “O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışların iyi hissettirir. Gülen gözlerin içimi ısıtır, iyi ki varsın öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-7

Öğretmenler günü hediyesi ne olabilir diye kafanızda düşünüp duruyorsanız size yardımcı olmak isteriz. Dilerseniz sizin için hazırladığımız bu listeden bakabilir ve birbirinden farklı hediye seçenekleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer öğretmeniniz erkekse erkeklere hediye önerileri arasından dilediğiniz güzel bir hediyeyi seçebilir ve öğretmeninize verebilirsiniz. Eğer öğretmeniniz bayansa da bayana alınacak hediye önerilerimizden seçiminizi yapabilirsiniz.

Öğretmenlerin bize gösterdikleri sevgi ve emek karşılıksız olsa da onlara çabalarının sizin için ne kadar faydalı olduğunu ve sizin hayatınızda ne kadar özel biri haline geldiklerini hissettirmek gerekir. Ülkemizde her yıl Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü  öğretmenleri yalnız bırakmamamız ve güzel duygularımızı aktarmamız gereken bir gündür. İsteğe göre öğretmenle görüşmeyi küçük ama anlamlı bir hediye ile istersek öğretmene söylenecek güzel sözler ile akılda kalıcı kılabiliriz.
 • “Ana gibi, baba gibi, bir dost, arkadaş gibi… Bana sırdaş, hep bana destek, sanki öğretmen değil de canımdan parça gibi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-8
 • “Dünyanın en tatlı öğretmeni, şunu aklınızdan çıkarmayınız; sizin bu dünyada eşiniz yok. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-9
 • “Hatalarımda durduran, kaygılarımda yol gösteren, başarımda benimle birlikte sevinensin. Sen tanıdığım en iyi öğretmensin. İyi ki varsın.”
ogretmenler-gunu-sozleri-10
 • “Bizimle hayatı paylaşıp, her zaman yanımızda oldunuz. Bize ömür boyu faydalı olacak şeyler öğretip, her zaman destekçi oldunuz. Dilerim bütün dilekleriniz gerçek olur, siz bu dünyada mutluluğu çok fazla hak ediyorsunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri-11
 • “Sen bizi her zaman aydınlatan ışığımız, bilgi kaynağımızsın. Sen yeri geldiğinde annemiz babamızsın. İyi ki sizin öğrencileriniz olduk, sizden çok şey öğrendik öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
ogretmenler-gunu-sozleri
 • “Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve en önemlisi bu işi salt bilgiyle değil yüreğiyle yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, esenlikler dilerim.”
ogretmenler-gunu-sozleri-12

Öğretmenler Günü Atatürk Sözleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ulu önder, baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk her fırsatta öğretmenin millet için ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlatmak istemiştir. Öğretmenin ülkede çok fazla kıymet görmesi gerektiğini, öğretmenliğin ne kadar özel bir meslek olduğunu vurgulamıştır.

Sizler için öğretmenler günü Atatürk sözleri'nden bazılarını toparladık.
 • “Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaklardır.”
24-kasim-ataturk-sozleri
 • “Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.”
ogretmenler-gunu-ataturk-sozleri
 • “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”
mustafa-kemal-ataturk-sozleri
 • “En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur.”
ataturk-ve-ogretmenler-gunu
 • “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur.”
ataturk-sozleri
 • “Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.”
ogretmen-ve-ataturk
 • “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.”
bas-ogretmen-ataturk
 • “Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.”
ogretmenler-gunu-ataturk-mesajlari