Öğretmene 50+ Etkileyici Hediye Notu - Kısa ve Anlamlı Notlar

Öğretmene 50+ Etkileyici Hediye Notu - Kısa ve Anlamlı Notlar

Öğretmenler gününde aldığınız hediyenin yanında etkileyici ve duygusal bir söz yazmanız gerekebilir. Öğretmeninize onu çok sevdiğinizi ve emekleri için teşekkür ettiğinizi söylemek için güzel bir hediye seçebilirsiniz. Bunun yanında öğretmene hediye notu ile bu sürprizi daha anlamlı ve unutulmaz kılmak mümkündür. Öğretmenler günü, doğum günü veya diğer özel günlerde öğretmeninize alacağınız hediyenin yanında bu nota yer vermeniz yeterlidir. Hediyenin değerini ve anlamını katlayan güzel notlar sayesinde öğretmeniniz için unutulmaz bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda en sevilen öğretmene hediye notu sözleri bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi Notu

Öğretmenler günü her yıl olduğu gibi 24 Kasım tarihinde büyük bir coşku ile kutlanır. Öğretmeninize unutulmaz bir gün yaşatmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda hediyelik eşya vardır. Bu eşyaların yanında, hediyenin anlamını daha üst seviyeye çıkaracak şekilde bir not yazmanız gerekir. Öğretmenler, maddi hediyelerden ziyade öğrencilerinden gelen bu tür sözleri daha manevi ve anlamlı bulur. Onlara duygusal anlar yaşatmak için öğretmene hediye notu kısa ve anlamlı sözleri seçebilirsiniz. Genel olarak öğretmenler için hazırlanmış sözlerden bazıları şunlardır:

 • Bizi karanlıklardan alıp aydınlığa ulaştıran, bilginin ve gerçeğin peşinden gitmemizi sağlayan kıymetli öğretmenim. İyi ki varsınız.

öğretmene hediye notu

 • Kıymetli öğretmenim, üzerimde çok büyük emeğiniz var. Çabalarınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizi hep yüzünüzden gülücükler saçarak ders anlatışınızla hatırlayacağım.

öğretmene hediye notu kısa

 • Derslerim kötü olsa bile bana güvendiniz ve bugünkü başarımda en büyük pay sahibi oldunuz. Değerinizi her geçen gün daha fazla anlıyorum. Tüm emekleriniz için teşekkürler.

öğretmene hediye notu sözleri

 • Bilginizle hayatıma ışık tuttunuz. Tecrübenizle beni yaşama karşı hazırladınız. Benim daha iyi birey olma çabamda en büyük idolüm haline geldiniz. İyi ki varsınız.

öğretmenler günü hediye notu

 • Bana hayatın her yönünü öğrettiğiniz için size minnettarım. Canım öğretmenim, hayatta her zaman mutlu ve huzurlu olmanız dileğiyle.

öğretmenler günü hediye notları

Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

Öğretmene hediye verirken yazılan notlar, özellikle 24 Kasım tarihinde öğrencilerin gündemine girer. Öğretmenler günü hediyesi olarak vereceğiniz ürünün yanında dikkat çekici bir not hazırlamak gerekir. Böylelikle hediyeniz daha anlamlı ve unutulmaz hale gelir. Öğretmeninize en güzel hediyeyi vermek istiyorsanız, üzerinde düşünülmüş, anlamlı ve özgün bir not bulmalısınız. Öğretmenler gününde kutlama mesajı olarak yazabileceğiniz sözlerden bazıları şu şekildedir:

 • Bana verdiğiniz maddi ve manevi tüm destek ile bir öğretmenden daha fazlası oldunuz. Sizi ailemden biri olarak görmekten gurur duyuyorum. Her zaman her derdinizde yanınızda olacağım, kıymetli öğretmenim.
 • Hayat boyu mutlu olmanız dileğiyle, iyi ki benim öğretmenim olmuşsunuz. Sizi tanıdığım ve sizden ders aldığım için çok şanslıyım. Öğretmenler gününüzü kutlarım.
 • Hayatta bugüne kadar başardığım her şeyde pay sahibisiniz. Bundan sonra başaracağım şeyler için de ilham verensiniz. Gördüğüm en değerli öğretmensiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Bize hoş görü ve şefkatle ders anlatışınız asla gözümün önünden gitmez. Yıllar geçse de yüzünüzdeki o gülümseme hiç eksilmesin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Eğitim hayatımda en büyük motivasyon kaynağım ve en değerli destekçim oldunuz. Sayenizde çok daha iyi yerlere gelebildim. Öğretmenler gününüzü kutlar, emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Öğretmenler Gününe Özel Hediye Mesajları

Öğretmenler, eğitim dünyasının bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile adeta dinamosu gibidir. Öğrencilere her okul gününde büyük bir şevkle bilim ve yaşamı öğretirler. Derslerde büyük emek harcayan öğretmenleri özel günlerde asla unutmamak gerekir. Öğretmenden öğrenciye hediye notu gibi öğretmenler gününe özel sözler vardır. Bu sözler ile onlara vereceğiniz hediyelerin yanında duygusal etki bırakabilirsiniz. En çok tercih edilen öğretmenler gününe özel hediye sözleri arasında şunlar yer alır:

 • Bir öğretmenden fazlası oldunuz ve bana geleceğimi nasıl çizmem gerektiği konusunda büyük destek verdiniz. Sizin yolunuzdan giden bir eğitimci olarak tüm emekleriniz ve verdiğiniz ilham için teşekkür ederim. Öğretmenler günümüz kutlu olsun.

ogretmene dogum gunu hediye notu

 • Hedeflerime ulaşmak için önümdeki engelleri tek tek aşmama yardımcı oldunuz. Doğru yolda ilerlemem için çabalamam gerektiğini bana hatırlattınız. Tüm katkılarınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır.

hediye notu ogretmene

 • Sadece benim değil tüm sınıf arkadaşlarımın kendisine güvenmesini sağladınız. Bizim için en kıymetli öğretmensiniz. Bunu bilmenizi ister öğretmenler gününüzü kutlarım.

hediye notu hazırlama öğretmenler günü

 • Matematiği sevmemi sağlamakla kalmayıp hayatımın en büyük hobisi haline getiren değerli öğretmenim! Başarılı eğitimci yönünüze hayran kalamamak elde değil. İyi ki sizin gibi bir öğretmenim var.

öğretmene hediye notu ne yazılır

 • Her birimizin hayatına yaptığınız dokunuşla bizim için en kıymetli öğretmen oldunuz. Tüm sınıf arkadaşlarım adına öğretmenler gününüzü kutlar, mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim.

öğretmene hediye notu örnekleri

Öğretmenler günü hediye notları, onlara vereceğiniz hediyelerden daha büyük önem taşır. Çünkü öğretmenler en çok öğrencilerinin gönlünde yer edinebilmekten memnun kalır. Onlara ne kadar kıymet verdiğinizi ve onları ne kadar çok sevdiğinizi göstermenin yolu sözlerdir. Öğretmenler günü için yaptığınız hediye seçiminin yanı sıra hediye notunu da özenle seçmeniz önerilir. Bu sayede öğretmeninizi hem çok şaşırtacak hem de çok sevindireceksiniz. Öğretmenler günü için hediye notları denince akla ilk gelenler şunlardır:

 • Bir bataklığı bile çiçek bahçesine çevirebilecek kadar kararlı ve dürüst bir eğitimcisiniz. Sizi tanıdığım ve öğrenciniz olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
 • Bize sadece bilim anlatmakla kalmayıp yaşamın en güzel yönlerini de gösterdiniz. Sayenizde hayata her zaman umut dolu bakmayı öğrendim. Tüm emekleriniz için size minnettarım.
 • Siz olmasaydınız eğitim hayatımın çok kötü geçeceğine eminim. Beni düştüğüm yerden kaldırıp bugünlere gelmemi sağladığınız. Kıymetli öğretmenim size ömür boyu mutluluklar diliyorum, hakkınız ödenmez.
 • Derslerinize girmeyi her zaman iple çektim. Okulu eğlenceli ve daha değerli bir yer haline getirdiniz. Varlığınızla fark yaratan en değerli öğretmenimizsiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Sınıfa girdiğiniz ilk gün anlamıştım çok iyi bir öğretmen olduğunuzu. Güler yüzlü ders anlatışınız ve hoşgörünüzle kalbimde taht kurdunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmene Hediye Notu Sözleri

Öğretmenlerin en özel gününde hediye notu hazırlama öğretmenler günü heyecanını arttırmaya yeter. Her yıl 24 Kasım tarihinde milyonlarca kişi öğretmenlerine hediyeler ve güzel kutlama mesajları gönderir. Eğitim hayatının yanı sıra bireysel yaşamda da büyük katkıları olan öğretmenleri bu özel günde unutmamak gerekir. Öğretmeninize vereceğiniz en büyük hediye, onun emeklerine ve size gösterdiği ilgiye ne kadar önem verdiğinizdir. Öğretmene hediye verirken onu çok şaşırtacak şu notları ekleyebilirsiniz:

 • Sınıfa doğan bir güneş gibi her gün okula gelme şevkimizi arttırdınız. Bize sadece dersleri değil, hayatın kendisini de öğrettiniz. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

öğretmene hediye notu

 • Derste anlattıklarınızla bana farklı bir bakış açısı kazandıran ve hayattaki hedeflerimi bulmamı sağlayan tek kişisiniz. İyi ki sizin öğrenciniz olma şerefine eriştim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmene hediye notu

 • Bugüne kadar bu kutsal mesleği en güzel şekilde icra eden kişi olarak sizi örnek gösteriyorum. Kıymetli ve çok özel bir eğitimcisiniz. Size ömrünüzün sonuna kadar mutluluk, sağlık ve huzur diliyorum.

öğretmene hediye notu

 • Hem evde hem de okulda nasıl hareket etmem gerektiği konusunda beni en iyi şekilde yetiştirdiniz. Üzerimdeki hakkınızı nasıl öderim bilemiyorum kıymetli öğretmenim. İyi ki varsınız.

öğretmene hediye notu kısa

 • Dersimize girdiğiniz ilk andan itibaren her zaman yolumuzu aydınlatacağınıza o kadar eminim ki sizi tanıdıkça bunu daha iyi gördüm. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

öğretmene hediye notu kısa

 • Mükemmel bir öğretmen olmanın yanında şefkatli kalbiniz ve sabrınızla fark yaratan bir insansınız. İyi ki öğretmenim oldunuz ve iyi ki sizi tanıma şansına sahip oldum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmene hediye notu kısa

Öğretmene Teşekkür Mesajları

Öğretmenler, koca bir neslin geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayan özel kişilerdir. Yaptıkları iş kutsal bir görev bilinciyle yapıldığında bir ulusun talihini değiştirecek güçtedir. Öğretmenlerimize bu emekleri ve çabaları için bir teşekkür etmeyi çok görmemek gerekir. Öğretmenler gününde hem kutlama mesajları hem de hediyeler ile onları memnun edebiliriz. Hediye notu öğretmene çok duygusal anlar yaşatabileceği gibi onun eğitimci kimliğine dokunacaktır. Öğretmeninizin sizinle gurur duyması için hediyenin yanında şu tür notlar hazırlamanız tavsiye edilir:

 • Hayatımdan nasıl dersler çıkarmam gerektiğini bana en iyi şekilde öğreten kişi sizsiniz. Eğitim hayatıma katkınız dışında benim için en iyi rol model oldunuz. Emekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum kıymetli öğretmenim.
 • Nasıl düzgün bir insan olmak gerektiğini size bakarak daha iyi anladık. Her hareketinizle gerçek bir eğitimci olarak bize çok şey kattınız. Sınıf arkadaşlarım adına öğretmenler gününüzü kutlar ve sağlıklı bir ömür dilerim.
 • Sizin gibi bir öğretmene sahip olduğumuz için her zaman şanslı hissettim. Sizi hep ol gösterici ve ilham verici bir eğitimci olarak hatırlayacağım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • En değerli öğretmenim, her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Yarınlara en iyi şekilde hazırlanmamızı sağlayan, bugünümüze ışık olan canım öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu, koca bir ömür boyunca mutlu olmanız dileğiyle.
 • Dünyanın en kıymetli insanları olan biricik öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutlarım.
 • Yaramazlık yapsam da sabırla ve büyük bir inançla bana ilgi gösterdiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Hakkınız ödenmez.

Öğretmenler Gününe Özel Çiçek Mesajları

Öğretmenler gününde çiçek hediye etmek son derece yaygındır. Özellikle internet üzerinden sipariş verme imkanı sayesinde artık çok daha kolaydır. Milyonlarca kişi 24 Kasım’da öğretmenler gününe özel çiçek gönderimi yapar. Bu süreçte öğretmenizi şaşırtmak için onu çok etkileyecek notlar hazırlayabilirsiniz. Öğretmeninize göndereceğiniz çiçeğin yanında öğretmenler gününü kutlama mesajı bulunmalıdır. Öğretmenler günü için hediye notu arayışınızda şu örneklere göz atıp uygun olanını seçebilirsiniz:

 • Bize kattıklarınız ve daha iyi bir insan olmamız için ortaya koyduğunuz çabaya layık olacağımıza kendim adına söz veriyorum. İyi ki bizim öğretmenimiz oldunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Nasıl harika bir insan olduğunuzu derslerinize girdikçe daha iyi anladım. Sizinle en sıkıcı konular bile anlaşılır hale geliyor. Öğretmenler gününüzü kutlar, eğitim hayatınızdaki başarıların devamını dilerim.
 • Derslerden iyi not almamı sağlamanın yanında hayata en iyi şekilde adapte olmama yardımcı oldunuz. Bana her konuda ilham olduğunuz için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki varsınız, değerli öğretmenim.
 • İyi bir öğretmen nasıl olur diye sorsalar tüm özelliklerinizi sıralarım. Yolumuza ışık tuttuğunuz için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Yarınların daha güzel olması için çabalayıp durdunuz. Yıllarca öğrencilerinize hep ışık oldunuz. Gerçek bir eğitimci olmanın ne demek olduğunu gösterdiğiniz için minnettarız.
 • Cehaletin düşmanı, iyi bir insan olmanın en büyük örneği canım öğretmenim! Öğretmenler gününüz kutlu olsun.