Babalar günü geldi geliyor! Aklındaki en özel ve en anlamlı hediye burada 🎁 Hemen şimdi seç 👉🏻
Öğretmenler Günü Mesajları - Anlamlı 24 Kasım Mesajları

Öğretmenler Günü Mesajları - Anlamlı 24 Kasım Mesajları

Kasım ayı geldiğinde öğretmenler günü heyecanı başlar. Yaklaşan öğretmenler gününe özel anlamlı mesajlar arayanlar için pek çok alternatif vardır. Bizlerin eğitiminde ve kişisel gelişimimizde büyük katkısı olan öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle anmamız gerekir. Öğretmene olan sevgiyi göstermenin en güzel yollarından biri onlara güzel ve anlamlı mesajlar göndermektir. Öğretmenler günü mesajı seçerken onların üzerimizdeki emeklerine vurgu yapan ve kıymet veren sözler tercih edilmelidir. Bu yazımızda en güzel öğretmenler günü mesajlarına dair çeşitli örnekleri bulabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir; Öğretmenler Günü Hediyeleri

Duygusal Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler günü notu, bizim üzerimizde büyük emekleri olan öğretmenlerimize ne kadar kıymet verdiğimizi gösterir. Öğretmenler gününde onları hatırlamak ve güzel mesajlar ile gururlandırmak sanıldığından çok daha kolaydır. Eğitimin en büyük çarklarından biri olan öğretmenlerin bu özel günde mutlaka iyi şekilde anılması gerekir. Öğretmenlerinize gönderebileceğiniz duygusal öğretmenler mesajı örnekleri şunlardır:

 • Büyük özveri ile güzel ülkemize pırıl pırıl insanlar yetiştiren öğretmenlerimiz, siz her zaman en iyisine layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü mesajı

 • Her zorlukta bana sabırla öğretmeye devam eden biricik öğretmenim. Sizi tanıdığım ve bana yol gösterdiğiniz için çok şanslı hissediyorum. Öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü notu

 • Hayatımda kalıcı izler bırakan canım öğretmenim. Hatalarımdan ders çıkarmamı sağlayan ve bize ilim yolunu açan çok önemli bir kişisiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü yazısı

 • Dünyanın en iyi öğretmeni! Güzel yarınlarda öğrettiklerinizin ışığında yol alacağıma söz veriyorum. İyi ki varsınız, öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü mesajı kısa

 • Çocuklarımızın iyi bir karaktere sahip olmasında her türlü zorluğa katlanan yüce insanlar! Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

duygusal öğretmenler günü mesajı

 • Bize eğitim öğretim hayatında gösterdiğiniz sonsuz sabır ve inanç için ne kadar teşekkür etsek azdır. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

arkadaşa öğretmenler günü mesajı

 • Bugünkü başarımda en büyük pay sahibi sizsiniz biricik öğretmenim. Hayatımın her alanında bize öğrettikleriniz ile yol almaya devam ediyorum. Öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü mesajları

Öğretmenler Günü Özlü Sözler

Öğretmenler günü yazısı hem anlamlı hem de duygusal olduğunda kalpte derin izler bırakır. Öğretmenler gününün anlam ve önemini en iyi şekilde aktaran cümleler duygusal bir etkiye sahiptir. Özlü sözler arasında nitelendirilebilecek kadar etkili bir mesajla öğretmeninizi şaşırtabilirsiniz. Eğitim hayatımızda her zaman yanımızda olan öğretmenlerimizi bu özel günde yalnız bırakmamız gerekir. En sevilen öğretmene atılacak öğretmenler günü kutlama mesajı denince şu örneklere göz atabilirsiniz:

 • Öğretmen bir sanatkardır. Bugünden ince ince işleyip yarının temelini atan kişidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Okul hayatımın ilk gününden beri bana sabır ve hoş görü ile yaklaşan kıymetli öğretmenim. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
 • Öğretmenler bir ışık, çevresindeki öğrenciler de onunla aydınlanmaya hevesli kişiliklerdir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Dünyanın en kutsal vazifesini yaşam tarzı haline getirmiş saygıdeğer öğretmenim. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. İyi ki varsınız.
 • Mesleğimi elime aldığım günden beri sizi saygıyla anıyorum. Beni geleceğe en iyi şekilde hazırladığınız için size minnettarım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Hayatıma en iyi dokunuşu yapan, yeni kimliğimi bulmama yardımcı olan gizli kahramanım sizsiniz öğretmenim. İyi ki sizi tanımışım.

En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları

Sosyal medya kullanımının giderek arttığı günümüzde öğretmenler günü gibi özel günler bu mecrada kutlanır. Her sene 24 Kasım geldiğinde öğretmenler günü mesajı ön plana çıkar.  Bu özel günü en iyi şekilde kutlamak için öğretmeninize gönderebileceğiniz mesajları yazımızda bulabilirsiniz. Öğretmenler günü mesajı kısa anlamlı olduğunda daha fazla duygusal etki bırakır. Bunu düşünerek sözü fazla uzatmadan etkili bir mesajla öğretmeninizi memnun edebilirsiniz. Onu hiçbir zaman unutmadığınızı göstermek için gönderebileceğiniz mesajlardan bazıları şunlardır:

 • Öğretmenler tıpkı bir güneş gibidir. Çevresini aydınlatırken karanlıklara meydan okur. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü mesajı kısa anlamlı

 • Eğitim sürecimde göstermiş olduğunuz sabır ve inançtan dolayı size minnettarım. Gösterdiğiniz ilgi sayesinde bugünlere gelebildik. İyi ki varsınız öğretmenim.

öğretmenler günü resimli mesajlar

 • Bugünkü başarımda en büyük motivasyon kaynağım, derslerde göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadır. Öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü mesajı atatürk

 • Öğretmenler gününü kutlamak vesilesiyle sizi ne kadar sevdiğimi ve size ne kadar çok saygı duyduğumu bilmenizi isterim. Şefkatli ve ilgili bakışlarınız hala gözümün önüne gelir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun biricik hocam.

öğretmenler günü mesajı

 • Her koşulda bizden esirgemediğiniz sevginiz ve sabrınız için ne kadar teşekkür etsek azdır. Siz koca bir nesle insan olmayı öğreten çok değerli bir kişiliksiniz. Öğretmenler gününüzü kutluyor önünüzde saygıyla eğiliyorum.

öğretmenler günü mesajları

 • Bizimle hayatı paylaşırken büyüyüp kendimizi geliştirmemizde en önemli paya sahip kişisiniz. Yıllar önce verdiğiniz yaşam dersleriniz bugün bile kulağımıza küpedir. İyi ki varsınız canım öğretmenim.
24 kasım öğretmenler günü mesajı

Anlamlı Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler günü kutlama mesajı, her yıl olduğu gibi bu sene de 24 Kasım tarihinin gelmesiyle birlikte gündem olur. Bu özel günde öğretmenlerimize hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermemiz gerekir. Koca bir neslin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimiz bizi biz yapan kişilerdir. Duygusal öğretmenler günü mesajları ile sevdiğiniz hocalara unutulmaz bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Son dönemde en çok tercih edilen öğretmenler günü mesajları arasında şunlar yer alır:

 • Notlarım henüz iyi olmasa da bu sizin dünyanın en iyi öğretmeni olmadığınızı göstermez. Siz tanıdığım en şefkatli, en anlayışlı ve sabırlı öğretmensiniz. İyi ki bizimlesiniz.
 • Hiçbir hediye sizin bize derslerde verdiğiniz hayat hediyelerinin yerini tutmaz. Aldığım en önemli armağan sizin bize verdiğiniz öğütlerdir. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
 • Bazen çok yaramazlık yaptık ve sınırları zorladık. Ama her şeye rağmen bize inanmaya ve sabır göstermeye devam ettiniz. Hakkınız ödenmez hocam. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Geleceğe adım adım yürürken bize gösterdiğiniz yolda ilerlemenin haklı gururunu yaşıyorum. Sizin emeğiniz sayesinde meslek sahibi oldum. Hakkınızı helal edin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Dünyanın en yetenekli ve bilgili öğretmeninin bu özel gününü kutlarım. Hayatta sizin rehberliğiniz ile yol almak çok güven verici. İyi ki varsınız.
 • Herkesin hayatına o kadar ince dokunuşlar yaptınız ki kıymetinizi yıllar sonra daha iyi anladık. İlim ve irfan yolunda bize çok güzel örnek oldunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Benim için en özel ve saygıdeğer öğretmen olduğunuz için ayrıca teşekkür etmek isterim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım hocam.

Öğretmene Teşekkür Mesajı

Arkadaşa öğretmenler günü mesajı farklı sözler arayanlar için çok fazla seçenek vardır. Öğretmenler günü bu meslektekiler için ayrı bir heyecanın yaşandığı gündür. Öğretmenler de meslektaşlarına anlamlı sözlerle kutlama mesajları gönderebilir. Özellikle sosyal medya ve iletişim araçlarının kullanışlı olması sayesinde bu mesajlar daha çok önem taşır hale gelmiştir. Öğretmenler günü resimli mesajlar ile sevdiğiniz hocalara unutulmaz sürprizler yapabilirsiniz:

 • Doğan güneş gibidir öğretmen. Etrafını aydınlatırken öğrencilere emin adımlarla yürüyeceği yollar açar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Doğru, güzellik ve tüm erdemler ilk seninle aşılanır fikirlerimize. İyi düşünen ve çevresine duyarlı eğitimciler olmayı senden öğrendik canım hocam. Öğretmenler günümüz kutlu olsun.
 • Sizin gibi bir öğretmene denk gelmek dünyada karşılaşacağım en büyük şanstır. İyi ki varsınız hocam, öğretmenler gününüzü kutlarım.
 • Bilim ve aydınlanmanın ışığında sizin gayretiniz bize her zaman moral olarak döndü. Bizden asla ümit kesmediğiniz için size ne kadar minnettar olduğumu anlatamam öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Birey olma çabamızda en iyi şekilde yol gösteren öğretmenimiz. Sizi çok seviyoruz. İyi ki bizimlesiniz.
 • Sizi tanıdığım ve hayatıma anlamlı dokunuşlar yaptığınız için çok mutluyum. 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Senin ilhamın ve yol göstericiliğin bizim için asla sönmeyecek bir ışık gibidir canım öğretmenim. 24 Kasım Öğretmenler gününüzü kutlarım.

Güzel Öğretmen Sözleri

Eğitim döneminin her kademesinde, öğrencilere birey olma aşamasında katkı sunan kişilerin başında öğretmenler gelir. Öğretmen sadece ders kitaplarında ve müfredatta bulunan konuları ezberleten kişi değildir. Yaşam denilen uzun yolda kişiyi her türlü problemle karşılaşmaya hazırlayan kişi öğreticidir. Gerçek bir eğitimci olan öğretmenlerimize yılın sadece 1 gününü çok görmemeliyiz. En azından 24 Kasım tarihinde öğretmeninize duyduğunuz sempati ve saygıyı bir kez daha dile getirmeniz gerekir. Öğretmenler günü mesajı kısa sözlerle olsa bile onların kalplerinde tarifsiz bir memnuniyet bırakır:

 • Öğretmenim bu özel gün vesilesiyle sizi ne kadar sevdiğimi söylemek ve emeğiniz için teşekkür etmek isterim. 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

24 kasım öğretmenler günü mesajları

 • Sevgi elçisi canım öğretmenim. Benim eğitimimde gösterdiğiniz sabır ve inanç için minnettarım. Öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü mesajı kısa

 • Yaramazlık yapsam da bana karşı her zaman sabırlı ve anlayışlı oldunuz. Emekleriniz ve benden asla ümit kesmediğiniz için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

öğretmenler günü mesajı

 • Hayatıma doğrudan etki eden sayılı kişilerden birisiniz. Üzerimde bıraktığınız olumlu etki ve gösterdiğiniz yolda yürümenin memnuniyeti içindeyim. 24 Kasım öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü mesajı örnekler

 • Direnmeyi ve sonuna kadar mücadele etmeyi senden öğrendim emekçi öğretmenim. Zorluklar karşısında asla pes etmeyeceğimi bilmenizi isterim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmene öğretmenler günü mesajı

 • Hiç şikayet etmeden ve yorulmadan bizi eğitmek için çabaladınız. Emekleriniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü için mesajlar

 • Öğretmen tıpkı bir bahçıvana benzer. En güzel çiçekleri yetiştiren de onların bakımını yapan da kendisidir. Bilginizi ve tecrübenizi bizden esirgemediğiniz için minnettarız. İyi ki bizim öğretmenimizsiniz.

öğretmenler günü

Öğretmenler gününde anlamlı mesajlar göndermek isteyenler, hazır mesajlara göz atarak kendilerine en uygun olanı seçebilir. Öğretmeninize olan sevginizi göstermek için güzel içeriğe sahip mesajlardan birini seçmeniz yeterlidir. Bizim eğitimimizde büyük emekleri olan öğretmenlerimize bu özel günde bir mesajı çok görmememiz gerekir. Öğretmenler günü mesajları Atatürk gibi başöğretmene yakışır anlamlı sözler içerir. Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan öğretmenler gününde en güzel mesajlar arasında şunlar yer alır:

 • Bizi sevgi ve bilgi ile yoğurup bu günlere getirdin. Üzerimizdeki emeğini nasıl geri öderiz bilinmez. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Derslerde verdiğin hayata dair mesajlar ile cahillik denizini aştık, geleceğe umutla baktık. İyi ki öğretmenimiz oldun. Seni çok seviyoruz.
 • Bu mutlu ve özel günde size sağlık ve mutluluklar dilerim. Verdiğiniz emeklerin kıymetini gün geçtikçe daha iyi anladık. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Sen bana okumayı, öğrenmeyi ve daha iyi bir insan olmayı öğretensin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun biricik öğretmenim.
 • Bazı insanlar insan yetiştirmeyi hayat amacı haline getirir. Bu kutsal görev en çok size yakışmış öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Her öğretmenler gününde sabırla ve gülen gözlerle ders anlatışınız gelir aklıma. İyi ki öğrenciniz olma şerefine kavuşabildim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Yıllar geçse de güneş kadar uzakta olsanız bile bir sözünüzle yolumuza ışık saçabiliyorsunuz. Eğitimci olmanın ne demek olduğunu size bakarak anlıyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Sınıfta yaşama sevinci, mutluluk ve tüm erdemleri bize nakış gibi işlediniz. Gördüğüm en iyi öğretmen ve çok iyi bir insansınız. Öğretmenler gününde size mutluluk ve sağlık diliyorum.

Hocaya Güzel Sözler Kısa

Öğretmenler gününde sevdiğimiz öğretmenlere mesaj göndererek bize gösterdikleri emek ve çabaya teşekkür etmemiz gerekir. Bu özel günü kutlamak isteyen öğrenciler, anlamlı ve yaratıcı öğretmenler günü mesajlarını tercih eder. Öğretmenler gününde anlam ve önemi taşıyan mesajlarla duygusal bir etki bırakabilirsiniz. Öğretmeninizi hiç unutmadığınızı ve ona ne kadar değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız bu mesajlara göz atabilirsiniz. Öğretmenler gününde en çok gönderilen ve sosyal medyada en çok paylaşılan mesajlardan bazıları:

 • Öğretmen tüm öğrencilerinin zihnine ilham aşılayan kişidir. Sadece bilgilendirmekle kalmaz aynı zamanda daha iyi bir insan olmanın yollarını aratır. İşte benim için sizin tanımınız tam da bu şekildedir canım öğretmenim.
 • Dünyanın sizin gibi kaliteli eğitimcilere çok ihtiyacı var. Öğretmenler gününüzü kutlarım.
 • Bu eğitim yılını hayatım boyunca unutmayacağım bir derse dönüştürdüğün için çok teşekkür ederim öğretmenim. İyi ki öğrenciniz olmuşum.
 • Sayenizde muhteşem bir eğitim yılını daha yaşıyoruz. Dersin her dakikasını daha iyi bir insan olmamız için değerlendiren gönlünüze ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki bizimlesiniz.
 • Derslerin dışında hayatın zorluklarına dair yol göstericim olduğunuzu bilmenizi isterim. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
 • Henüz hayatın başında bir çocuğa hayatı öğretmen gerçek bir öğretmenin görevidir. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiğiniz ve emekleriniz için teşekkürler. Öğretmenler gününüzü kutlarım.
 • Her birimizin hayatına çok özel dokunuşlarınız oldu. Koca bir eğitim yılında sizin anlattıklarınız zihnimizin en iyi yerine kazındı. Emekleriniz için çok teşekkür ederiz.
 • Sorunlarımızı dinleyip bize faydalı çözümler ürettiniz. Değerli vaktinizi bizden hiç esirgemediniz. İyi ki varsınız güzel öğretmenim.

Unutulmaz Öğretmen Sözleri

Öğretmenler sadece bir yol gösterici değil aynı zamanda daha iyi bir insan olmak için motive eden kişilerdir. Her öğrenci, derslerinde başarılı olmanın yanı sıra daha iyi bir öğrenci olabilmek için birbiriyle yarışır. Ders dışındaki konularda ahlaklı ve erdemli olabilmek öğretmeni en çok memnun eden hediyedir. Öğretmenler gününde onu duygusal olarak etkilemenin bir yolu da anlamlı kutlama mesajları göndermektir. En sevilen öğretmenler günü mesajları arasında şunlar vardır:

 • Bilim ve aydınlığın ışında tüm bildiklerinizi bize öğrettiniz. Sizi her zaman gerçek bir eğitimci olarak saygıyla hatırlayacağım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Anne ve babamdan sonra en güvendiğim kişi olan öğretmenim. Bu özel günde size sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim.
 • Canım öğretmenim, sen bir ışık yolusun. Bize her zaman doğru ve iyi insan olmayı tembihledin. Derslerde anlattıkların kulağımıza küp oldu. Tüm emeklerin için teşekkür eder öğretmenler gününü kutlarım.
 • Hedeflerime ulaşmak için beni motive eden ve bugünlere gelmemi sağlayan en önemli kişisiniz. Ben olmama ilham verdiğiniz için size minnettarım. İyi ki varsınız.
 • Dersler dışında benim tüm sorunlarımla ilgilendiniz. Değerli vaktinizi benden esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
 • Eğitim hayatım boyunca unutulmaz anılar biriktirdiğim saygıdeğer öğretmenim. Bu mutlu gününüzde yanınızda olamasam da ellerinizden öper her şeyin güzel gönlünüzce olmasını dilerim.
 • Akıl hocam, ilham kaynağım... Daha iyi bir insan olmak için örnek aldığım tek kişisiniz. İyi ki benim öğretmenim oldunuz.