Okey Takımları ve Okey Takımı  Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Okey Takımları ve Okey Takımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dikkatinizi Çekebilir ► Eğlenceli Oyun Hediyeleri

Okey Takımları ve Okey Takımları Hakkında Bilinmesi Gerekenler nelerdir diye soracak olursanız sizlere okeyin tanımından okeyi en iyi nasıl oynarsınız bilgisine kadar bütün bilgileri verecek ve sizin için en özel okey takımlarını bir araya getireceğiz. Arkadaşınız ya da babanız gibi sevdiklerinize özel olarak alabileceğiniz ve birlikte eğlenerek oynayabileceğiniz okey takımları ile oldukça doğru bir hediye tercihi yapacağınıza emin olabilirsiniz.

Bugün dünya genelinde çok sayıda tutkunu olan Okey oyunu, aslında Domino olarak bildiğimiz oyunun evrim geçirmiş halidir. Asya’nın en eski İmparatorluğu olma özelliğine sahip olan Çin’de Domino oyunu yaygınken, burada yaşayan Acem azınlığının oyunda yarattığı değişim, bugün bildiğimiz Okey’in ilk adımlarının atılmasını sağlamıştır. 13. Yüzyılda İran, Arabistan ve Fars gibi bölgelere yayılan oyun, “Sıralı Taşlar” anlamına gelen “El Turaft” adı ile anılmıştır. Okey oyun ve eğlence alanında ilk keşfedilen oyundur. Dilerseniz bu eğlenceli kişiye özel baskılı hediyeler arasında yer alan oyunu sevdiklerinizin ismine özel alarak onları şaşırtabilirsiniz. Bu hediye sayesinde erkek arkadaşa ne hediye alınır sorusu literatürünüzden çıkacaktır.

Okey Severlere Özel Hediye İsim Baskılı Okey

Okey Severlere Özel Hediye İsim Baskılı Okey
Okey Severlere Özel Hediye İsim Baskılı Okey

Okey Severlere Özel Hediye İsim Baskılı Okey
Oyun sever yakınınıza alabileceğiniz bu özel hediye, sizin seçeceğiniz mesaj ile daha da anlamlı hale gelecektir. Genel itibariyle Okey takımı fiyatları oranında olan bu seçenek, unutulmaz bir hediye olacak ve her oyunda hatırlanmanızı sağlayacaktır. Okey oyunu, yerleştireceğiniz mesaj ile hem daha heyecanlı hale gelebilir, hem de esprili olarak oyuncuları gülümsetebilir. Bu da unutulmaz bir hediyeye imza atmanız anlamına gelecektir. Dostlarınız ile geçirdiğiniz keyifli dakikaları, daha da değerli ve eğlenceli hale getirmenin bir yolu olacak olan bu hediye, seçiminiz ile farkınızı da ortaya koymanızı sağlayacaktır. Ayrıntılar için siz de hemen tıklayın!

Okey Severlere Özel Hediye İsim Baskılı Okey
 

15. Yüzyıla gelindiğinde ise Türk – Arap ilişkileri ile Okey oyunu topraklarımıza ulaşmış ve çok sevilmiştir. Bugün ise en keyifli arkadaş toplantılarının tam da merkezinde yer alan oyun, geçmişe oranla daha da evrim geçirmiş bir haldedir. Taşlar üzerindeki noktaların rakamlara çevrilmesinden, oyunun kurallarına kadar pek çok değişiklik söz konusu olmuş ve bugün ustası olduğunuz oyun ortaya çıkmıştır. Okey takımı oluşum ve değişim süreci de yine bu süre içerisinde gerçekleşmiş ve nihayetinde bugün bildiğimiz tipte Okey, yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Okey takımı aynı zamanda, bu oyunun tutkunları için ideal bir hediye seçeneği olduğu için, hediye alacağınız kişinin bu yönünü değerlendirerek, siz de harika okey takımları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca oyun tutkunları için daha pek çok seçenek hediye sepeti adresinde sizi bekliyor.

 

Sıra geldi okeyin nasıl oynandığına. Sevdiklerinizle birlikte karşılıklı olarak oynayabileceğiniz okey oyunu toplam dört kişiden oluşmaktadır. Dilerseniz babanız ve dilerseniz de arkadaşlarınızı toplayıp oynayabileceğiniz son derece eğlenceli olan okey oyununu oynamaya başlayabilirsiniz. Biz de sizler için bir araya getirdiğimiz en özel tasarım okey takımları ile size üst düzey bir okey oyunu sunuyoruz.
Sevdiklerinize Özel Hediye Okey Takımı

Sevdiklerinize Özel Hediye Okey Takımı
Sevdiklerinize Özel Hediye Okey Takımı

Sevdiklerinize Özel Hediye Okey Takımı

Artık Okey’e dördüncü arama geyiği sona eriyor. Çünkü kişiye özel olarak hazırlatacağınız ıstakaya sahip olmak isteyen dostlarınız sıraya girebilir. Bu özel Okey takımı fiyatı ile şaşırtırken, oyununuzu da daha çekişmeli ve daha eğlenceli hale getiriyor. Okey oyunu bu takım ile kişiye özel hale geliyor ve geriye sadece oyuncuların becerilerini göstermeleri kalıyor. Siz de bu oyundaki maharetinizi, adınıza özel ıstakada gösterebilir ve sevdiklerinize alacağınız bu Okey takımı sayesinde onlar ile olan bağınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Sevdiklerinizi oldukça şaşırtacak!

Sevdiklerinize Özel Hediye Okey Takımı
 

Okey Nasıl Oynanır?

 

Başta 15 taş dağıtılan oyuncu elindeki taşları okey sıralamalarına göre dizer. 1-2-3 gibi perler ya da 7-7-7 gibi aynı rakamlardan oluşan perler, per yapma esasına dayalı dizim gerçekleştirilir. Kırmızı 7 ve sarı 7 okey sıralamasında bir önem arz etmez iken bu ikilinin yanına gelen, mavi 7 ile beraber anlamlı bir sıralama elde edilmiş olunur. Sayı sıralamasında ise, rakam sıralaması esastır. 1’den 13 rakamına kadar giden okey taşları, sırası ile dizilimi yapılabilinir. (Örn: Kırmızı 4-5-6-7 gibi) Rakam sıralama diziminde, aynı sayı dizimindeki gibi 3 ve üstü dizilimlerde bir anlam içerir ve geçerli kabul edilir. 13’den sonra tekrar 1 rakamı kullanılabilinir. Ancak 13-1-2 kullanılamaz. 11-12-13-1 anlamlı ve geçerlidir.

Oyuncu eline gelen karışık taşları kendi mantığı doğrultusunda dizer ve elinde en az işe yarayacak olan taşı yan taraftaki oyuncuya aktararak oyunu başlatmış sayılır. Sırası gelen oyuncu ya rakibinin yere attığı taşı kendi ıstakasına alır, yada yerden kendisi taş çeker. Karar tamamen oyuncuya aittir. Aynı şekilde oyuncuda kendi karar verdiği taşı seçer ve elindeki en işe yaramayan taşı yan taraftaki oyuncunun önüne bırakır.
Arkadaşa Hediye İsim Baskılı Okey Takımı

Arkadaşa Hediye İsim Baskılı Okey Takımı
Arkadaşa Hediye İsim Baskılı Okey Takımı

Arkadaşa Hediye İsim Baskılı Okey Takımı
Okey sever dostunuza, kendisini özel hissedeceği bir Okey takımı hediye etmeye ne dersiniz? Hediye alacağınız kişinin adını, ıstakaların üzerine kazıtıp, unutulmaz bir hediyeye imza atabilirsiniz. Bu Okey takımı ne kadar gibi sorular ise sıkça kulağınıza çalınacaktır ancak normal bir takımdan farksız bir Okey takımı fiyatı ile karşılaşacaksınız. Normal Okey takımları ile kıyaslandığında bu hediye seçeneğinde benzersiz bir kalite ve özen söz konusudur. Bilgi sahibi olanlar bu durumu çok daha net bir şekilde görebilirler. Unutulmaz bir hediye ve unutulmaz eğlencelerin mimarı olmak için hızlıca bu ürünün siparişini verebilir ve hediye sahibinin tepkisi ile siz de mutlu olabilirsiniz.

Arkadaşa Hediye İsim Baskılı Okey Takımı
 

Siz de bu şekilde arkadaşlarınızla birlikte güzel bir günde okey oynayabilir ve son derece eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Sizlere olan özel okey takımları önerilerimiz ile de sevdiklerinizin doğum gününde kişiye okey hediye edebilirsiniz. Ayrıca oynayacağınız okey oyunlarının yanında çay eksik olmamalıdır. Bu yüzden sizler arkadaşlarınız için hediye sepeti adresinden çay bardağı seti alabilir ve oynayacağınız okey için arkadaşlarınıza güzel bir ortam yaratabilirsiniz. İsim baskılı hediye seçenekleri ile karşınızdaki kişi kendisini oldukça özel hissedecektir.

Siz de hediye sepeti adresine uğrayarak size özel olarak sunulan fırsatlardan yararlanabilir ve birbirinden güzel hediye seçenekleri arasından beğendiğinizi sevdikleriniz için sipariş edebilirsiniz. İster eğlenceli hediye seçenekleri isterseniz de klas hediye seçenekleri arasından tercih ettiklerinizi sevdikleriniz için armağan olarak alabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Hediye alma aşamasında geç kaldım diye de çok üzülmeyin. Hediye sepetinin sizlere sunmuş olduğu hızlı kargo seçeneği ile sevdikleriniz için son anlarda bile hediyeler sipariş edebilir ve böylece onları sevindirebilirsiniz.

Sevdiklerinize Özel Okey İçin Çay Bardağı Seti

Sevdiklerinize Özel Okey İçin Çay Bardağı Seti
Sevdiklerinize Özel Okey İçin Çay Bardağı Seti

Sevdiklerinize Özel Okey İçin Çay Bardağı Seti

Sevdiklerinizle birlikte okey oynamayı çok mu seviyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise sevdiklerinizle birlikte oynaya cağınız okey oyununun yanında içeceğiniz çaylar da bizden olsun. Kişiye özel isim yazılı 6’lı çay bardaği seti ile okey takımları oldukça uyumlu olacaktır. En sevdiğiniz arkadaşınız için hazırlatabileceğiniz bu bardakların üzerine onun ismini yazdırır ve oynayacağınız okey oyununa renk katabilirsiniz. Arkadaşınızın kendisini direkt olarak ev sahibi moduna almasını sağlayacak olan 6’lı çay bardağı seti ile onun çok mutlu edeceksiniz. Dilerseniz doğum günü gibi özel günlerde dilerseniz de sıradan bir güne özel alırsınız.

Sevdiklerinize Özel Okey İçin Çay Bardağı Seti