el yapımı hediyeler

%100 Mutluluk Garantili El Yapımı Hediyeler

Sevdiklerimizi mutlu etmek için bir güzel söz, anlamlı bir bakış, içten bir gülümseme yetse de onlara duygularımızı tam anlamıyla hissettirecek bir şey de emeklerimizdir. Onlar için hoş bir jest yapmak, güzel bir sürpriz yapmak veya bize ihtiyaç duydukları anda hiç düşünmeden fedakarlık yapmak tarifsiz bir mutluluk verecek, aramızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

Sevdiklerinize içinizden geldiği bir anda veya onlar için özel olan bir günde ortaya emeklerinizden bir mutluluk çıkarmaya ne dersiniz? Onlar için vereceğiniz her hediye muhakkak çok etkileyici olacak, çok özel bir hatıra olarak yıllarca saklanacaktır ancak el yapımı hediyeler, onlara asla unutulmayacak anlar yaşatacaktır. Başlı başına güzel bir anı olarak hafızalarında yer edinecek el yapımı hediyelikler ile duygularınızı en güzel şekilde ifade etmiş ve ekstra bir söze kalmadan içtenliğinizi vurgulamış olacaksınız.

Sevgiye emekle karşılık vermek isteyenler, sevgilinize anlamlı bir hediye hazırlayarak doğum gününde, Sevgililer Günü’nde veya yıl dönümünüzde sürpriz yapabilir, hayatınızın aşkına hiç unutamayacağı romantik anlar armağan edebilirsiniz. Güzel anılarınıza bir yenisini ekleyecek etkileyici bir el yapımı hediye sevgilinizi çok mutlu edecek ve kendisini çok şanslı hissedecektir.

Dikkatinizi Çekebilir >> El Yapımı Hediye Kutusu
Dikkatinizi Çekebilir >> Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

Anne babanız yakın bir arkadaşınız için de el yapımı bir hediye hazırlayabilir, düşük maliyetli ama sıradan bir mağazadan alınan hediyeye göre daha etkileyici, küçük ama bütün hediyelerden daha anlamlı bir ürün ortaya çıkarabilir, sevdiklerinize her an sizi anımsatabilecek değerli hatıralar bırakabilirsiniz.

El Yapımı Hediyeler Nasıl Yapılır?

Sevdiklerinize en el yapımı bir hediye hazırlamak için kafanızda birçok tereddüt olabilir. Örneğin el yapımı hediyeler nasıl yapılır kolay diye sorabilir, bunun için el becerinizin veya yeteneğinizin yeterli olmadığını düşünebilirsiniz. Öncelikle, bilmeniz gereken, sevdiklerinize duygularınızı ifade edebilecek en anlamlı hediyeyi sizin düşüncelerinizle ortaya çıkarabileceğiniz ve kafanızdaki hediyeyi en güzel şekilde ortaya koyabileceğiniz… Hemen hemen her yerden edinebileceğiniz düşük maliyetli malzemeler ile sevdikleriniz için anlamını hiçbir zaman yitirmeyecek el yapımı hediyeler hazırlayabilir, onlara özel günlerinde farklı duygular tattırabilirsiniz.

Peki en güzel el yapımı hediyeler neler olabilir? El yapımı hediye fikirleri neler olabilir? Sevdiklerinize hitap edecek türden, etkileyici el yapımı hediye fikirlerini, hediyelerin kolay yapılışlarını sizler için derledik.

El Yapımı Aşk Mesajları Kavanozu

el yapımı hediye

Malzemeler: Şık bir kavanoz, renkli not kağıtları, kalem, makas, yapıştırıcı, süs.

Sevgiliniz için harika bir yıl dönümü hediyesi olabilecek Seni Seviyorum Kavanozu’nu hazırlamak çok kolay! Sevgiliye el yapımı hediye fikirleri arasında göze çarpan bu romantik tercihi herkes hazırlayabilir. Tek yapmanız gereken şık bir kavanoz edinerek içerisine 365 günlük anlamlı mesajlar bırakmak. Kısacası bu anlamlı hediye için duygularınızı konuşturmanız gerekiyor. Süslemeleri kendi zevkinize göre düzenleyebilir, kavanozun üzerine de anlamlı bir not yapıştırabilirsiniz. Onun için 365 güne birer tane hazırlayacağınız aşk mesajlarıyla dolu not kağıtları çok romantik olacak ve yıl dönümünüzü daha anlamlı kılacaktır. Aşkınızı, sonsuz sevginizi anlatabilecek son derece kolay bir el yapımı hediye seçeneği olarak karşınıza çıkıyor…

El Yapımı Hediye Aşk Defteri

el yapımı hediye aşk defteri

Hediyeyi hazırlayacağınız kişi size aşkı tattıran, eşsiz mutluluklar yaşatan ve her an yanınızda olan biricik sevgilinizse hediyenin içerisine biraz aşk katmadan olmaz. Sevgilinizin belki de ömrü boyunca saklamak isteyeceği Aşk Defteri, el yapımı kolay hediyeler arasında göze çarpan bir fikir olarak kısa zamanda en güzel şekilde hazırlayabileceğiniz bir seçenek. Bunun için güzel bir defter edinmeli, fotoğraflarınızın çıktısını almalı ve tabii ki yine duygularınızı devreye sokmalısınız. Kapağını fotoğrafınızla ve isimlerinizle süsleyebileceğiniz bir anı niteliğindeki defter içerisinde onunla geçen günlerinizden kesitler koyabilir, güzel anılarınızı onun gözünde yeniden canlandırabilirsiniz. Kapağın arkasına yapacağınız bir kısımda ona hazırladığınız güzel dileklerle dolu bir aşk mektubu iliştirebilirsiniz. Sevgiliye doğum günü hediyesi olarak tercih edebileceğiniz bu seçenek emeklerinizle hazırlanacağı için sevgilinizin kendisini çok özel ve çok şanslı hissetmesini sağlayacaktır.

El Yapımı Romantik Çay Poşetleri

el yapımı sevgiliye hediye

Malzemeler: Suya dayanıklı kağıt, makas, dikiş malzemeleri, renkli karton, iplik, çay.

Sevdikleriniz için çok ilginç ve etkileyici bir hediye olacak kalp şeklindeki romantik çay poşetleri ile herhangi bir zamanda gülümsetecek bir sürpriz yapabilirsiniz. Çay içmeyi seven sevgilinize evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz çay poşetleri için yapmanız gereken su geçirmez bir kağıt edinmek ve bundan kalp şeklinde iki adet parça çıkarmak. İki kalp parçasını birbirine dikerken son kısımda bir boşluk bırakmalı, çayınızı bir rulo veya minik bir huni yardımıyla boşalttıktan sonra dikişi tamamlamalısınız. Dikiş ipinizin bir kısmını kalpten sarkacak şekilde ayarlayıp ucuna renkli kartondan minik bir kalp kondurduğunuzda hediye tamamlanmış olacak. Sevgiliniz için dilediğiniz sayıda çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz romantik çay poşetleri, belki de aldığı en ilginç hediye olacak ve asla unutulmayacak.

Arkadaşa El Yapımı Hediye Bileklik

el yapımı bileklik

Malzemeler: İnce metal bilezikler, renkli ipler, yapıştırıcı, süsler.

Hayatınıza anlam katan ve size güzel bir arkadaşlık sunan yakınlarınızın doğum günlerinde onlara el emeğinizle bir hediye vermeye ne dersiniz? Arkadaşınız için kolay el yapımı hediyeler arasında kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz el yapımı bileklikler en değerli aksesuarlar arasında yer alacak ve her zaman severek kullanacaktır.

Bileklikler için yapmanız gereken metal bilezikleri yapıştırıcı yardımıyla renkli iplerle sıkı bir şekilde kaplamak. Sonrasında metal süsleri tırnaklarınızla açarak bileziğe geçirmek ve sıkı bir şekilde kapatmak. Arkadaşınızın çok hoşuna gidecek renkli bileklikler şıklığını tamamlayacak ve sizden bir hatıra olarak özenle saklanacaktır.

El Yapımı Nutella Sürprizi

arkadaşa el yapımı hediye

Hemen hemen herkesin bayılarak tükettiği Nutella’dan vazgeçemeyen arkadaşınıza çok anlamlı bir hediye! Bir Nutella kutusunun üzerindeki yazıları düzgün bir biçimde söktükten sonra üzerine arkadaşınızla birlikte güzel bir fotoğrafınızı kondurmanız ve şık bir kurdele ve bir tatlı kaşığı kondurarak hediyeyi tamamlamanız gerekiyor. Son derece kolay bir el yapımı hediye olacak Nutella hediyesi arkadaşınıza leziz anlar yaşatacak ve onu çok mutlu edecektir.

El Yapımı Hediye Aşk Çerçevesi

el ypaımı hediye çerçeve

Malzemeler: Mukavva, maket bıçağı, sprey boya, yapışkanlı bant, fotoğraf, yapıştırıcı, kalpli not kağıtları, ip.

Hayatınızı güzelleştiren biricik sevgiliniz/ eşiniz için harika bir Sevgililer Günü hediyesi olacak Aşk Çerçevesi, en güzel el yapımı hediyeler arasında göze çarpıyor. Çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken kalın bir mukavva içerisine fotoğrafınızın sığacağı boyutta bir kalp çizerek bu kısmı maket bıçağı yardımıyla çıkarmak. Sonrasında elinizdeki mukavvayı komple beyaz sprey boya ile boyayın, kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra üzerinde yapışkanlı bantlarla şeritler oluşturun ve bu sefer kırmızı veya dilediğiniz renkteki boyayla kartonu boyayın. Kurumadan sonra bantları yavaşça çıkarın, çerçevenin desenleri tamamlanmış oldu.

Mukavvanın arkasından fotoğrafınızı güzel bir şekilde yapıştırın, ve arka kısma da yine mukavvadan bir kapak ekleyin. Çerçeve tamamlanmış oldu. İplere dizeceğiniz mesajlı not kağıtları ile çerçevenin etrafına süsleme yapabilir, duygularınızı kısa mesajlarla ifade edebilirsiniz. Sevgili için hediyeler arasında son derece romantik bir tercih olarak Aşk Çerçevesi doğum günü, yıl dönümü gibi özel günlerinize de anlam katacak, her zaman sizi anımsatacak romantik bir hatıra olarak kalacaktır.

El Yapımı Cevizden Takı Kutusu

el yapımı hediye kolye kutusu

Malzemeler: Ceviz, sim, yapıştırıcı, kurdele, takı.

Şık bir takı her kadının hoşuna gidecek bir hediye seçeneğidir. Peki ya o takının sunumu? Sevgiliniz için yaratıcı el yapımı hediyeler arasında değerlendirebileceğiniz çok müthiş bir fikir olarak cevizden hazırlayacağınız takı kutusu sevgilinizin gözlerini kamaştıracak. Sevgiliniz için doğum gününde aldığınız şık bir kolyeyi sunacağınız hediye için öncelikle bir cevizi düzgün bir şekilde kırmalı ve içerisini temizlemelisiniz. Daha sonra yapıştırıcı ve sim ile içerisini süslemelisiniz. Takıyı koymak için pamuksu yüzeyde bir kağıt tercih edebilirsiniz. Takınızı içerisine güzel bir şekilde yerleştirdikten sonra cevizin iki kapağını kurdele yardımıyla bağlayabilirsiniz.

Sevgiliniz için son derece ilginç ve etkileyici bir hediye olacak şık takı ve onun el emeği ile hazırlanan göz alıcı kutusu, yıllar geçse de unutulmayacak.

El Yapımı Kişiye Özel Kitap Ayracı

el yapımı hediye kitap ayracı

Kitap okumayı çok seven yakınlarınızın bayılacağı kitap ayraçları kişiye özel hediyelik fikri arayanlar için muhteşem bir tercih olacak. Arkadaşınıza sunacağınız sürpriz hediyeler el yapımı olsun istiyorsanız onun sosyal medya hesaplarından toparlayacağınız anı fotoğraflarıyla hazırlayabileceğiniz hitap ayracı etkileyici bir seçenek olacaktır. Küçük ama son derece anlamlı kitap ayraçları arkadaşınıza bırakacağınız hoş bir hatıra olacak ona her zaman sizi anımsatacaktır.

Sevdiklerinize En Özel Hediye Fikirleri

Yakınlarınız için hazırlayacağınız el yapımı hediye kadar değerli olabilecek hediye seçenekleri burada!

Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto

Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto
Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto

Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto

Size en özel anıları yaşatan biricik sevgilinize çok özel ve değerli hissettirecek bir hediye seçeneği! Onunla geçirdiğiniz anlamlı zamanları yansıtan bir fotoğrafınıza özel olarak hazırlatabileceğiniz mini ahşap foto doğum günü veya yıl dönümü hediyesi olarak sunabileceğiniz hoş bir tercih olacaktır. Anılarınızı daha kalıcı hale getirebileceğiniz mini ahşap foto duygularınızı anlatan mesajlar eşliğinde sunabileceğiniz romantik bir hatıra olacaktır.

Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto
 

Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto

Çerçeve ve Kumbara Özellikli Pembe Vosvos
Çerçeve ve Kumbara Özellikli Pembe Vosvos

Aşkınıza Özel Mini Ahşap Foto

Sevdiklerinizin evlerinde veya ofislerinde severek kullanacağı dekoratif bir hediye olacak pembe vosvos aynı zamanda fotoğraflarınızı taşıyan hoş bir çerçeve olarak anlam buluyor. Yakın arkadaşlarınıza veya sevgilinize doğum günü hediyesi olarak tercih edebileceğiniz kumbara ve fotoğraf çerçevesinin birleşimi halindeki şirin vosvos araba dekora renklilik katacak ve sevdiklerinize her an sizi anımsatacak bir hatıra olacaktır.

Çerçeve ve Kumbara Özellikli Pembe Vosvos
 

İsme Özel Hediye Deri Cüzdan

İsme Özel Hediye Deri Cüzdan
İsme Özel Hediye Deri Cüzdan

İsme Özel Hediye Deri Cüzdan

Erkek yakınlarınız için özel bir doğum günü hediyesi arayışınızı sonlandıracak imza stilli isme özel deri cüzdan şıklığı ve kişiye özel oluşuyla göz kamaştıracak. Sevdiklerinize kendilerini çok özel ve değerli hissettirecek isme özel cüzdanı babanıza, erkek kardeşinize veya sevgilinize doğum günü hediyesi olarak en güzel dileklerle sunabilirsiniz. Erkekler için hem kullanışlı hem de çok özel olacak cüzdan, her zaman severek kullanılacak değerli eşyalar arasında yerini alacaktır.

İsme Özel Hediye Deri Cüzdan
 

Sevgiliye Yıl Dönümünde Fotoğraf Albümü

Sevgiliye Yıl Dönümünde Fotoğraf Albümü
Sevgiliye Yıl Dönümünde Fotoğraf Albümü

İsme Özel Hediye Deri Cüzdan

Sevgilinize hazırlayacağınız el yapımı hediye fikirleri kadar değerli olabilecek isimlerinize özel fotoğraf albümü yıl dönümünde sunabileceğiniz muhteşem bir seçenek. Sevgilinizle geçirdiğiniz güzel zamanları yansıtan fotoğraflarla dolduracağınız fotoğraf albümü anılara geri dönmenizi sağlayacak, aşkınızın bir sembolü haline gelecek. Her gördüğünde gülümsetecek bu hediye sevgiliniz için anlamlı bir yıl dönümü hediyesi olacak ve uzun yıllar etkisini kaybetmeyecektir.

Sevgiliye Yıl Dönümünde Fotoğraf Albümü
 

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabı

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabı
Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabı

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabı

Sevgilinize sunabileceğiniz anlamlı el yapımı hediyelikler kadar özel ve değerli olabilecek Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabını, sizi ona bağlayan özelliklerini anlatarak doldurabilir duygularınızı en güzel şekilde ifade edebilirsiniz. İçerisine emek de katabileceğiniz bu çok özel hediye sevgiliniz için anlamlı bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir.

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabı
 

 

 

Daha Fazla Kişiye Özel Hediyeler