En Güzel 5 El Yapımı Hediye Paketi Önerileri

En Güzel 5 El Yapımı Hediye Paketi Önerileri

Dikkatinizi Çekebilir ► En Güzel Hediye Önerileri

Hediye alıp vermek özel günlerde olsun olmasın hepimizi çok mutlu eder. Birine el yapımı hediye paketi hazırlamak ise mutluluğun ötesinde bir şeydir. Geçmiş günlerden bugüne insanlık tarihi boyunca hediye, her zaman insanları mutlu eden bir hadise olmuştur. Çünkü biz insanlar yeni bir şey almayı sever ve sürprizlere her zaman heyecanlanırız. Bu sebeple hediye almayı da vermeyi de hiç eksik etmeyin.

Sevdiklerinize vereceğiniz hediyelerde her zaman önemli olan konu, hediyelerinizi kişiye özel seçmeniz ve hediye sahibine kendini özel hissettirmenizdir. Kişi, kendini özel hissettikçe mutlu olur. Hediyelerde bir diğer önemli konu ise hediye paketidir kuşkusuz. Vereceğiniz hediye ne kadar şık, ne kadar güzel olursa olsun farklı ve özel bir sunum yapmadığınız sürece düşünülen kadar da ilgi çekici olmayacaktır.

Hediye sunumunuzda el yapımı  hediye paketi yapmanız sizin için de heyecan verici olacaktır çünkü bu, hediyenizi çok daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirecektir. Güzel bir hediye almış olsanız dahi o hediyeyi iyi bir şekilde sunamazsanız hediyeniz heba olur. Ancak sıradan bir hediyeyi güzel bir tasarımla donatırsanız eğer o hediye karşı taraf için gerçekten güzel olarak kabul edilecektir. Size el yapımı hediyeler ve yapılışları hakkında biraz da olsa bilgi vermek istedik. Çünkü sevdiklerimizi mutlu etmenin hepimizin mutluluğu olacağını düşünüyoruz. Siz de eğer el yapımı doğum günü hediyeleri yapmaya yeteneğiniz yoksa hediyelerinizi kendi yapmış olduğunuz el yapımı hediye paketi’ne koyabilir ve böylece el yapımı hediyeler yapmış kadar  olursunuz.
Aslında oldukça basit bir işlem olan el yapımı hediyeler ve yapılışları, onunla uğraşacak pek vakit olmadığından dolayı gözümüzü korkutuyor. Size kısa bir zaman diliminde el yapımı hediye paketi nasıl yapılır göstermeye çalışacağız
Hediye paketi için harcadığınız emek asla boşa gitmeyecektir, bilakis karşı taraf verdiğiniz emeği anlayıp ona göstermiş olduğunuz özel ilgi için size karşılık olarak verdiği değeri büyütecektir. Eğlenceli ve keyif veren bir iş olan hediye yapımı için hediye paketi nasıl yapılır öğrendikten sonra hiç düşünmeden bu işe başlayın.

Artık sevdiklerinize özgün hediye yapamıyorum ya da yapacak zamanım yok diyorsanız hiç değilse hediye paketinizi özgün bir şekilde tasarlayarak durumu kurtarabilirsiniz. Hediyenizi siz yaratmasanız bile tasarladığınız hediye paketi hediyenizi özgün gösterecektir. Bizler ise en güzel el yapımı hediye paketi tasarımlarından bazılarını sizler için paylaşma fırsatını bulduk.

Size nasıl güzel hediye tasarımları yapabilirsiniz bunları göstermek için araştırdığımız bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Birbirinden farklı el yapımı hediye paketi fikirleri için de sizin için hazırladığımız bu yazıya bir göz atmanızı öneririz.

İşte el yapımı hediye paketi önerileri;


 1) Zeki ve Eğlenceli Hediye Paketleri
Gerçekten farklı ve eğlenceli bir hediye paketi halinde hediyenizi paylaşmak istiyorsanız bu tasarım tam size göre olabilir. Bulmacalarda sıkça rastladığımız bu görseli yaptırabilir, kendi istediğiniz kelimeyi harflerle yuvarlak içine alarak düzenleyebilirsiniz. Böylece Harflerle dilediğiniz kelimeyi oluşturabilirsiniz ve hediye sahibine vermek istediğiniz mesajı en tatlı yolla gösterirsiniz. İster sevgilinizin adı, isterseniz iyi dilekler oluşturun, her açıdan hediye pakediniz şahane olacaktır.. Burada tercih tamamen size kalmış.

Bulmaca kaplı hediye paketi fikri özgün tasarımların başını çekiyor. Dilediğiniz mesajı hazırladığınız bu hediye paketinin içerisinde gizleyebilir ya da direkt olarak aktarabilirsiniz. Hediye sahibini sıra dışı bir şekilde şaşırtabileceğiniz çok eğlenceli bir hediye paketi oluşturmaya hazır olun. Yapmanız gereken tek şey bulmaca usulü dilediğiniz kelimeyi yuvarlak içine alarak paketi hediye sahibine sunmak.
Zeki ve Eğlenceli Hediye Paketleri


 2) Kişiye Özel Hediye Notları
Hediye paketi’nizi yaptınız. Ancak sevdiğiniz kişiye vereceğiniz bu hediyede kişisel bir not da paylaşmak istiyorsunuz. Peki bu notu herhangi bir stickera yazmak yerine el yapımı bir not kağıdı yapmaya ne dersiniz? Zevkinize uygun karton kağıtları satın alabileceğiniz gibi evinizdeki karton poşetlerden beğendiğiniz görsele sahip olanları da kullanarak çok şık ve özel bir not kağıdı ortaya çıkarabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi not tasarımınıza çok bayılarcak! Makasları çekmecelerden çıkarmanın artık zamanı geldi!

Sevdiklerinize en renkli ve en güzel malzemelerle hazırlayacağınız not ile ona söyleyeceklerinizi rengarenk ve en şık bir şekilde hediye edeceksiniz.  Şıklığın ve sadeliğin birleştiği not kartında tatlı mı tatlı sözlerinizle hediye sahibini kendinden geçirebilirsiniz.
Kişiye Özel Hediye Notları


 3) Özgün Tasarımlar

Makineleşmiş dünyamızın yapısında birine kolye gibi hediyeler aldığımızda onu koyacağımız paket bellidir. Çünkü kolye ve yüzük tarzı takılar her zaman aynı tür kutulara paketlenir ve hediyeyi alan kişi anında hediyenin ne olduğunu anlar. Ancak;

Kolye, yüzük gibi takıları hep aynı sıkıcı kutularda görmekten hepimiz fazlasıyla sıkıldık. Yine de bu durumda tercih edilebilecek birçok alternatif geliştirilebilir. Fakat biz çok basit tasarımıyla ceviz kabuğunu size önereceğiz. Cevizi düzgünce kırıp içini aldıktan sonra boş kabuğun içini parlak bir kumaş ya da kağıtla kaplayın ve takının zarar görmeyeceği şekilde yumuşak dokulu bir kumaş ekleyin. Hediyenizi buraya özenle yerleştirip ceviz kabuğunu kapatın ve şık bir kurdeleyle bağlayın. İşte hepsi bu kadar!

Özgün Tasarımlar


 4) Klasik ve Şık
Bu kelimeler tam olarak annenizi ifade ediyor değil mi? O zaman ona özel hediyenizi yine ona özel bir hediye paketiyle sunarak hediyenizi her anlamda annenizle özdeşleştirin. Öncelikle hediyeniz her ne olursa olsun bir karton kutu yardımıyla onu düzgün bir forma sokun. Ardından asla eskimeyen klasik renkleri tercih ederek, paketlemenizi gerçekleştirin. Hediye paketinizle uyumlu renklerde bir kurdele ve birkaç yapma çiçekle paketinizin son rötuşlarını tamamlayın.

Hayattaki şıklığı ve sadeliği seven herkesin hoşuna gideceği bu hediye paketleri annenizi de mest edecektir. İnsan karmaşık yapıda olan şeyleri sevmez ancak sade olan bir şey insana hep cazip ve güzel gelmiştir. Annenize her ne hediye alırsanız alın paketlemesini klasik bir şekilde sade olarak hazırladığınızda,  oluşturduğunuz el yapımı hediye paketi anneniz tarafından çok beğenilecek.

Oldukça şık ve sade olarak hazırladığınız bu hediye paketi tam da annenize göre!

 

Klasik ve Şık


 5) Retro Tercihler

Günümüzde her şeyin abartılmış bir şekilde sunulması kimimiz için hiç de çekici gelmez. Ve bu şaşalı gösterişlerden uzak kalmaya çalışıp retroya yöneliriz. Hediye paketleme de bile gösterişi değil de sade olduğu kadar şık olan hediye paketini tercih edenlere. Eskilerin getirmiş olduğu çekicilik kimse tarafından inkar edilemezken siz de hediyenizi sevdiğiniz bir şekilde paketleyin. İnanın ki retro tercihler diğer hediye paketlerinden daha şık ve daha tercih edilebilir olacaktır.

Hediyenizin son dokunuşu olan hediye paketinizde tamamen özgün bir tarz yakalamak istiyorsanız paketlemenizde farklı doku ve renkleri bir arada kullanmayı denemelisiniz Özellikle dantel dokularla Retro bir görünüm yaratabileceğiniz hediye paketinizde toka ya da ataş gibi materyaller kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ancak böyle bir hediye paketi bir erkeğe vermek için fazla şıkırtılı olacağından siz en iyisi bu hediye paketini yakın bir kız arkadaşınıza verecek şekilde hazırlayın 🙂

Retro Tercihler

Daha fazlasını bulmak ve En güzel doğum günü hediyelerini görmek için sitemize uğrayabilirsiniz.