doğum günü kutlama kartları

Birbirinden Eğlenceli Doğum Günü Kutlama Kartları

Doğum günleri, 7’den 77 ‘ye herkesin kutlamayı sevdiği, büyük küçük herkesin iple çektiği günlerdendir. Özellikle küçük afacanların yaş günlerine ya da sevdiklerimizin yaş günü kutlamalarına hepimiz özenerek hazırlanırken, orta yaş üzeri insanların da ‘aman canııım, bu yaştan sonra yaş günümü kutlanır’ dediğine bakmayın siz. Zira insan kaç yaşında olursa olsun, yaş gününde anımsanmaya, önemsenmeye bayılır.

Dikkatinizi Çekebilir >> En Değerli Arkadaşa Doğum Günü Mesajı
Dikkatinizi Çekebilir >> Doğum Günü Sürprizleri

İşte bu özel günlerin yıldızı olan yakınlarınıza, dost ya da tanıdıklarınıza sıra dışı güzellikler yapabilirsiniz doğum günlerinde. Eşinize, sevgilinize, minik yavrunuza, annenize – babanıza, kardeşinize ya da kankanıza kısacası doğum günü yıldızına birbirinden güzel, göz kamaştırıcı kartlar hazırlayarak onların doğum günlerini uzakta da olsanız kutlayabilirsiniz. Doğum günü kartları eskiden beri vardır aslında hayatımızda. Hatta şimdi bir kırtasiyeye gitseniz en janjanlı hazır kutlama kartlarını bile bulabilirsiniz raflarda. Ama sıradan ve herkeste olabilecek kartlara düz yazılar yazmak yerine, sevdiklerinizi renk cümbüşü içindeki güzel ve orijin kartlarla kutlarsanız, çok daha kalıcı ve unutulmaz olacaktır onlar için buna inanın.

Hem kendi el emeğinizle yaptığınız bu kartlar doğum günü sahibi için en güzel anı olarak daima bir köşede saklayacağı unsulardan olacaktır. Dilerseniz bu kartları onlara göndereceğiniz çiçeklerin kenarına iliştirebilir, hediyenizle birlikte gönderebilir, kapısına güzel bir sürpriz olarak bırakabilir, hatta yastıklarının altına bile koyabilirsiniz. Hatta isterseniz dijital ortamlardan yararlanarak yakınınızdaki ya da uzağınızdaki kişiler için doğum günü kartı hazırlama programından da faydalanabilirsiniz. Bu sayede doğumgünü e kartlarından yararlanarak kendinize özgü tasarımlar yaratabilirsiniz. Böylelikle kimsenin daha önce sevdiklerine göndermediği kişisel fotoğraf ve videolarla online kolajlar ve farklı tarzda butik doğum günü e kartları oluşturabilirsiniz.

Hadi gelin birbirinden eğlenceli doğum günü kutlama kartlarını hep birlikte oluşturalım… İşte doğum günü kartları nasıl yapılır   merak edenlere en güzel birkaç örnek…

doğum günü kartları

Örneğin bu yukarda görmüş olduğunuz doğum günü tebrik kartı büyük küçük herkesi imrendirecek ve neşelendirecek bir görünme sahip, ayrıca yapması da çok kolay.

Bunun için size gerekli olan malzemeler: 1 adet A4 büyüklüğünde beyaz karton, dilediğiniz desenlerde kağıt, kumaş ya da keçe parçaları ve bir de yapıştırıcı. Elbette bir de kalem. Bu doğum günü tebrik kartını hazırlamak için öncelikle kartonu tam ortadan 2’ye katlayın. Şimdi kartonun dış kenarlarını 2’şer parmak kalınlığında içe katlayın ve yapıştırın fakat bunu yaparken köşe kısımlarının 0 olmasına dikkat edin ki çirkin bir görüntü oluşmasın.

Sonrasında kartonun her iki yüzeyine farklı ebatlarda yuvarlaklar çizerek, çizdiğiniz bu yuvarlakları keserek çıkartmalısınız. Bu işlem için yuvarlak kapaklardan ya da farklı ebatlarda bardaklardan da yararlanabilirsiniz. Ardından da kestiğiniz bu yuvarlaklardan yaklaşık 2mm kadar taşırarak desenli kağıtlardan kumaş ya da keçelerden yine yuvarlak parçalar kesmelisiniz. Şimdi bu parçaları fazlalık kısımlarından yapışkan sürerek kestiğiniz kartondaki yuvarlak boşluklara yapıştırmalısınız. Gördüğünüz gibi kartınızın üzerinde rengarenk ve birbirinden farklı desenlerde olan balonlar oluştu. Şimdi kalın uçlu kalemle üzerine ‘happy birthday ya da iyi ki’ doğdun dileğindeki yazıyı yazabilirsiniz. Dilerseniz tebrik kartınızın üzerine boncuklar ya da payet boncuklardan da yapıştırabilirsiniz. Kartınız hazır. İçine yazacağınız tebrik mesajı konusunda da alt satırlardan yararlanabilirsiniz

doğum günü kartı

Ve şimdi güzel bir doğum günü kartıyla daha karşınızdayız. Bu neşeli kart kız çocukları, sevgiliniz ya da annenizin doğum günü kutlamaları için bile çok uygun.

Bunun için gerekli malzemeler: pembe, beyaz, yeşil ve ten renginde keçe tabakaları. (Bu malzemeler yerine dilerseniz belirtilen renklerde kartondan da yararlanabilirsiniz. Mesajı yazacağınız kısım için dilediğiniz renkte karton ve yapıştırıcı. Mini yapay çiçek ve yapraklar.

Öncelikle doğum günü kartını hazırlamanız için resimde gördüğünüz şablonu oluşturmalısınız. Çift taraflı mantarın baş kısmını ve gövde kısmını 2 adet pembe yarım elips şeklinde kesin ve ardından da mantarın gövdesini oluşturacak kısmı 2 adet beyaz keçeden dikdörtgeni andıran şekilde kesin. Kestiğiniz beyaz parçalardan birine resimde gördüğünüz gibi dairesel kapı kısmını keserek oluşturmayı unutmayın. Şimdi mesaj bölümünü oluşturalım. Dilediğiniz renkte kağıdı alın (resimdeki gibi mor renkli olabilir) kağıdı beyaz kısım yani gövde genişliğinde kesip şekillendirin ve kartona doğum günü mesajınızı yazın. Şimdi her iki kenarından alt ve üstten kartonu beyaz keçelere arkalı önlü yapıştırın. Resimdeki gibi mesaj içte kalacak.

Şimdi mantarın beyaz gövdesini pembe baş kısmına yapıştıralım. Yapıştırmaya mantarın üst uç dairesel kısımlarından başlayın ve altına geçmeden önce beyaz kısmın üst bölümünü mantarın başının içinde kalacak şekilde pembe keçelerin içine yapıştırın. Artık beyaz renkte daireler keserek mantarın lekelerini oluşturabilir ve yapıştırabilirsiniz. Sıra geldi mantarın üzerinde oturan melek figürünü yapmaya. Kolları, bacakları, yüzü, gözler, saçları, tacı ayakkabıları,  kıyafeti aynı resimde gördüğünüz gibi tek tek keserek mantarın üzerine yapıştırabilirsiniz. Hazır yapraklardan etek bölümü için yan yana dizerek, mini yapay çiçeği de mantarın kapısına kondurduğunuzda tebrik kartınız hazır olmuş olacak.

doğum günü kart örnekleri

Bu üstte gördüğünüz doğum günü tebrik kartı mesajı da oldukça eğlenceli ve renkli tasarımlardan biri. Ellerinizle yaptığınız bu karta sevdikleriniz bayılacak. Bunun için hazır satılan dilediğiniz renkte bir zarf seçerek içine gerekli büyüklükte kartondan uygun ebatta bir kart kesebilirsiniz. Sonrasında da delik zımbayla renkli yuvarlak kağıtları kartınızın üzerine dilediğiniz gibi yapıştırarak üzerine happy birtday yazabilirsiniz Arka kısmına da sevdiğiniz kişilere en güzel doğum günü tebrik mesajlarınızı oluşturmayı unutmayın sakın! İşte kendi ellerinizle harika bir doğum günü kartı oluşturdunuz bile…

Aşağıdaysa sizler için hazırladığımız birbirinden güzel, güncel ve farklı doğum günü tebrik mesajlarına ulaşabileceksiniz. Zira doğum günü tebrik kartınızı oluşturduktan sonra sıra elbette ki sevdiklerinize en güzel doğum günü mesajlarıyla seslenmek olacaktır.

İşte en güzel doğum günü kartı sözleri 

Dileğim bu gün dilediğin tüm dileklerin gerçek olması. Belki bu gün yanında değilim ama bil ki kalbimin en derin yerinde yaş gününü seninle kutluyorum. Nice yıllara…

doğum günü kartları

Yokluğun yağmura yazı yamak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli ve canım kadar değerlisin benim için. İyi ki doğdun bir tanem.

doğum günü kartları

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye
Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Biraz tefekkür edildiğinde ve iyi incelendiğinde bizlere birçok şey anlatabilecek olan sırlı ‘Vav’ harfi, bu kolyede oldukça görkemli bir şekilde çıkıyor karşımıza. İnsanın cenin halinde ki en aciz halinin tasvir edildiği Vav harfli bu gümüş kolye, son dönemlerdeki en büyük trenlerden. Değerli taşlardan zirkonla bezenmiş vav kolye, tüm zarif bayanların boynunu en güzel şekilde süsleyecek niteliklerde bir doğum günü hediyesidir.

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye
 

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir. Gecelerini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını diliyorum. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun çünkü sana gülmek çok yakışıyor Daha nice mutlu yıllara.

doğum günü kartları

Hayatın boyu sana denizler kadar bol şans, sahildeki kumlar kadar sağlık, yapraklar kadar mutluluk ve göğün mavisi kadar huzur diliyorum. Doğum günün ve yeni yaşın kutlu olsun. nice nice yılara.

doğum günü kartları

Doğduğun gün bir güneş gibi geldin ömrümüze. Etraf ışığınla aydınlandı ve gökten yıldız yağmuru yağdırdın üzerimize. Aynı bu aydınlık tüm ömrünü aydınlatsın ve hep sevgiyle kal nice yıllara.

doğum günü kartları

Dalgalar vuruyor sahile, yıldızlar parlıyor sonsuz mavide, bitmez bir sevgiyle koşuyorum sana hep gecelerimde. Doğum günün kutlu olsun biriciğim.

doğum günü kartları

Bayana Doğum Günü Hediyesi Kol Saati

Bayana Doğum Günü Hediyesi Kol Saati
Bayana Doğum Günü Hediyesi Kol Saati

Doğum Günü Hediyesi Gümüş Kolye

Bazı hediyeler vardır ki, şıklığının yanında büyük anlamlar da yüklenir üzerine. İşte manevi değerlerin en güzelini de üzerinde taşıyan bu şık bayan kol saati güzel anları da üzerinde götürecek sevdiğiniz kadına. Farklı renk seçenekleri taşlı çerçeve dokusuyla şık ve bir o kadar da sevdiğinize özel olacak olan bu saate sevdiğiniz kadın bayılacak doğrusu. Yaş gününde bu özel hediyeyi ona vererek onu havalara uçurabilirsiniz.

Bayana Doğum Günü Hediyesi Kol Saati
 

Bayana Doğum Günü Hediyesi Kol Saati

Sen doğduğunda tanrı bir melek gönderdi bizlere. Gülen yüzün hiç solmasın, iyi kalbin mutlulukla atsın ve hayatın baldan tatlı geçsin. Nice yıllara tatlı şey…

doğum günü kartları

Güneş kadar sıcak kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileriz sana.  Doğum günün kutlu olsun.

doğum günü kartları

Bu kısacık tebrik mesajımda sana binlerce öpücük, kucak dolusu iyi dilek ve koca bir kalp dolusu sevgi yolluyorum. Doğum günün kutlu olsun en iyi dost…

doğum günü kartları

Sana meleklerin sihirli değneklerini değdirmişçesine güzellikte bir ömür, çelik gibi sağlıklı bir yaşam ve eşine cennette rastlanabilecek tarzda huzurlu bir ömür dilerim. Doğum günün kutlu olsun.

doğum günü kartları

Bu yaş gününde sana en iyi dileklerimle beraber, kucak dolusu şans diliyorum. Sakın pastanı üflerken bir dilek dilemeyi unutma!

doğum günü kartları

Bu gün yaş günün olsa da sen hem bu gün hem her gün benim için çok özel bir yerdesin. Dostluğun ve arkadaşlığın seni tanıdığım günden beri bana en büyük keyfi verdi. İyi varsın ve hep kalbimdesin. Nice yaşlara…

doğum günü kartları

Dilerim bu yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşar, başarı merdivenlerini rahatlıkla tırmanırsın. Yüzün hep gülsün ve neşen hiç tükenmesin. Sevgiyle kal ve hep mutlu ol! Doğum günün kutlu olsun.

doğum günü kartları

Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Poster

Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Poster
Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Poster

Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Poster

Bu yaş gününde çocuklarınıza unutulmaz bir sürpriz yaşatmak ister misiniz? O halde onlara hayatları boyunca hiç unutamayacakları bu posterden yaptırın ve yaş günlerinde bombayı patlatın. Karşısında kocaman kendi resimli posterini gördüğünde, şaşkınlıktan ve sevincinden girdiği ifadeleri keyifle gözlemleyebilirsiniz.

Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Poster
 

Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Poster

Yaşa, sev ve gül! Umarım bu güzellikler hiç eksik olmaz yaşamından. Nice mutlu ve neşeli yaşlara…

doğum günü kartları

Sağlık, başarı, mutluluk, aşk senin olsun… Bu gün bir yaşını daha doldururken bu mutlu gününde geleceğin sana kalbindeki tüm dileklerini vermesini diliyorum. Doğum günün kutlu olsun…

doğum günü kartları

Sana bu yeni yaşında aydınlık ve pırıl pırıl parlayan bir ömür diliyorum. Umarım ki ömründe aklından geçen her dileğin ayağına kadar gelsin.

Gelemesek de doğum gününü unuttuk sanma. Sağlık, mutluluk, başarı kısacası hak ettiğin her şeyin bu yılda da seninle olması dileğiyle…

doğum günü kartı sözleri

Anneye Doğum Günü Hediyesi Porselen Çay Seti

Anneye Doğum Günü Hediyesi Porselen Çay Seti
Anneye Doğum Günü Hediyesi Porselen Çay Seti

Anneye Doğum Günü Hediyesi Porselen Çay Seti

Annenizin yaş gününde ona bu güzel porselen çay setinden aldığınızda hediyesine bayılacağından emin olabilirsiniz. En tatlı dedikoduların vazgeçilmez ikilisi çay saatlerinin bundan böyle daha da tatlı olması için her fırsat bulduğunda bu seti kullanacaktır. Aynı zamanda da sık sık sizi anacak…

Anneye Doğum Günü Hediyesi Porselen Çay Seti
 

Anneye Doğum Günü Hediyesi Porselen Çay Seti

Bu yeni yaşın sana öncelikle sağlık ve sonrasında da mutluluğun her rengini getirmesini diliyorum…

doğum günü kartı sözleri

Yılların sormadığı, yolların yormadığı, dostların unutmadığı bir ömür için bu yeni yaşın bir başlangıç olsun diyorum.  Yeni yaşını kutlarım.

doğum günü kartı sözleri

Her mum hayatının ışığıdır. Mumlar çoğaldıkça yaşamın daha çok aydınlansın, tüm dileklerin gerçek olsun ve sağlık yakanı bırakmasın! Yeni yaşında mutluluklar…

doğum günü kartı sözleri

Bu yeni yaşında sana pembenin en güzelini, mavinin en sevindiricisini, yeşilin en huzurlusunu ve morun en zenginini diliyorum. Gökkuşağı gibi renkli bir ömrün ve mutluluğun her tonuyla dolu bir yaşamın olması dileğiyle…  Nice mutlu yaşlara…

doğum günü kartı sözleri

Dilerim ki bu yaş gününde yeni yaşın; en az pastan kadar tatlı, mumların kadar nurlu ve etrafındaki  kalabalıklar kadar neşe içinde geçsin. Nice mutlu senelere…

doğum günü kartları nasıl yapılır

Babaya Doğum Günü Hediyesi Kredi Kartlık

Babaya Doğum Günü Hediyesi Kredi Kartlık
Babaya Doğum Günü Hediyesi Kredi Kartlık

Babaya Doğum Günü Hediyesi Kredi Kartlık

Babanız yorgun argın eve geliyor ve kendine özel eşyalar almak konusunda vakit bulamıyorsa, bu yaş gününde onu bu kredi kartlıkla hem intizama sokabilir hem de ona karizmatik bir hediye sunabilirsiniz. Gerçek deriden üretilen bu kredi kartlığını dilediğiniz renkten seçerek üzerine babanızın adını da yazdırabileceksiniz. Bu sayede artık kartları kaybolmayacak, etrafa saçılmayacaktır.

Babaya Doğum Günü Hediyesi Kredi Kartlık

Babaya Doğum Günü Hediyesi Kredi Kartlık

Bu sene de beklenmedikler sürprizler, bol kahkahalar ve neşenin tavan yaptığı coşkulu anlar peşini bırakmasın. Nice mutlu yaşlara iyi kalpli güzel dost…

doğum günü kartları nasıl yapılır

Doğum gününü kutlar, nice mutlu yaşlar dilerim. Happy bhirtday…

doğum günü kartları nasıl yapılır

Kederlerin kelebeğin kanadı kadar hafif, neşense güneş kadar büyük olsun. Mutluluk gözlerinde parlasın, aşkın ışığı ise gözlerin kamaştırsın bu yeni yaşında…

doğum günü kartları nasıl yapılır

Varlığınla hayatıma kattığın anlamı bir bilsen… Doğduğun ve yanımda olduğun kadar o kadar mutluyum ki aşkım. Her yaşında birlikte olmak dileğiyle mutlu yeni yaşlar…

doğum günü tebrik kartı

Bana soracak olursan, kutlamaya değer tek gün bu gün. Çünkü bu gün senin doğduğu gün… Bu gün üzüntülere bir sünger çek ve mutlu yarınlara başla. Geleceğe umutla bak ve daima yeni umutlara yelken aç ve mutlu ol! Nice yeni yaşlara…

doğum günü tebrik kartı

Yıllar önce dünya tatlısı bir çift göz açılmış bu hayata. Başında melekler dua etmiş güzel yüzlü ve güzel yüzlü olması için bu cici kıza. Ve ne mutlu ki bana ben bu özel insanı tanıma şansına eriştim.  İyi ki doğdun ve iyi ki varsın canım…

doğum günü tebrik kartı

Bu yeni yaşında dilerim ki; umarın tüm korkuların ve mutsuzlukların son bulsun. Sağlık ve başarıysa en kadim dostun olsun!

doğum günü tebrik kartı

Kişiye Özel Doğum Günü Kavanozu

Kişiye Özel Doğum Günü Kavanozu
Kişiye Özel Doğum Günü Kavanozu

Kişiye Özel Doğum Günü Kavanozu

Doğum günleri en tatlı geçecek olan anlardandır. Dilerseniz bu anı gerçek bonbonlarla tatlandırarak unutulmaz kılabilirsiniz. Sevdiklerinize yaş gününde armağan edeceğini isme özel bu bon bon kavanozuyla onlara en şeker dakikaları yalnızca siz yaşatın deriz.

Kişiye Özel Doğum Günü Kavanozu
 

Kişiye Özel Doğum Günü Kavanozu

Sırdaşım, mutluluk kaynağım, güvendiğim tek arkadaşım sana bu yeni yaşında nice mutlu seneler diliyorum…

doğum günü tebrik kartı

Sevdiğin insanların her zaman yanında olacağı mutlu bir yıl diliyorum sana bu yeni yaşında güzel arkadaşım benim…

doğum günü tebrik kartı

Yıllar geçtikçe kazandıkların yüreğini engin ve bilge kılsın güzel dostum. Varlığınla hayata güzellik kattın. Tüm güzelliklerde senin en yakın dostun olsun! …

doğum günü tebrik kartı

Her gelen yeni gün senin için bir öncekinden daha büyük mutluluklarla gelsin. Melekler seni korusun ve her zaman umut dolu ol yeni yaşında biricik arkadaşım benim. Doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım.

doğum günü tebrik kartı

Sözde değil özde olmalı sevgiler ve sözle değil yürekte verilmeli hediyeler. Doğum gününü bende en içten dileklerimle kutlarım

doğum günü tebrik kartı

Sana girdiğin bu yeni yaşında göz kamaştıracak kadar aydınlık günler, yüz kaslarını ağrıtacak kadar büyük gülücükler, başını döndürecek kadar güzel aşklar ve zirveyi gösterecek büyüklükteki başarılar dilerim. İyi ki doğdun…

doğum günü tebrik kartı

Bu yeni yaşında umarım ki; mutluluktan ayakların yerden kesilir, dileklerine en hızlı kelebek gibi uçar,  başarılara bir kuş gibi konarsın. Kötülükler seni hep es geçsin benim en iyi arkadaşım iyi ki doğdun…

doğum günü tebrik kartı

Sen benim için; en lezzetli sohbetleri ettiğim, en büyük çılgınlıkları yaşadığım iyi ve en kötü günümde yanımda olan yıkılmaz direğim, biricik dostum oldun her zaman. Bu yaş günündeyse sana dileklerin en güzelinde ve temennilerin en kocamanında bulunmak istiyorum.  Bu yüzden de sana up –uzun bir yaşam, turp gibi sağlıklı geçecek bir ömür, sevdiklerinde sarmalanmış bir hayat, mutlulukla harmanlanmış bir kader ve dileklerinin anında gerçekleşmesi için bol şanslar diliyorum. Melek kalpli arkadaşım benim. İyi ki varsın ve iyi ki doğdun…

doğum günü tebrik kartı