bileklik yapımı

Birbirinden Havalı Rengarenk 15 Bileklik Yapımı

Dikkatinizi Çekebilir ► Hediye Bileklik Modelleri

Bileklik yapımı konusunda daha önce deneyiminiz oldu mu olmadı mı bilmiyoruz ama eğer bileklik kullanmayı seviyorsanız sizin için en güzel yol, kendi bilekliğinizi kendiniz yapmak olabilir. Bileklik yapımı konusunda tecrübenizin olup olmaması hiç önemli değil çünkü burada önemli olan bileklik yapmayı ne kadar istediğiniz. Eğer istiyorsanız, mutlaka güzel bileklikler üreteceksiniz…

Birçok çeşitte ve renkte bileklik yapabilir, kendi tasarım bileklerinizi oluşturabilirsiniz. İpten bileklik yapımı modelleri ile kendiniz için şahane bileklikler üretebilirsiniz. Bileklik yapımı ipten olduğunda nasıl olur diye düşünmeyin çok güzel modelleri siz de görecek ve onlardan yapmak isteyeceksiniz. İple bileklik yapma resimli olarak aradığınızda birçok farklı ve güzel modelle karşılaşabilirsiniz. İple bileklik yapımı resimli anlatım ile sizin için çok daha pratik ve anlaşılır olacaktır. İple bileklik yapımı kolay anlatımı ile sizi çok zorlamayacak ve güzel ürünler ortaya çıkarmanızı sağlayacak. İpten bileklik yapımı erkek ve kadın modelleri ile birçok farklı renk ve modelde bileklikleri seçebilir ve o modelin aynısını yapabilirsiniz.

El yapımı takılar yaparak sadece kendinizi değil çevrenizdekileri de sevindirebilirsiniz. Mesela örgü bileklik yapımı modeli ile küçük çocukları ya da arkadaşlarınıza hediye bileklikler tasarlayabilirsiniz. Eğer siz farklı ve orijinal bileklik modelleri yapmak istiyorsanız el yapımı bileklik yapımı modelleri arasından mutlaka kendinize göre bileklik modelleri bulabilirsiniz.

Bileklik yapımı kolay modelleri ile yeni başlayanlar için idealdir. Eğer zorlanacağınızı düşünüyorsanız başlangıç için bileklik yapma seti alabilirsiniz. Bu sayede en basit bileklik modellerinden başlayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bileklik yapımı boncuk kullanarak efsane modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Birbirinden farklı boncuklu bileklik modellerini üretip evinize gelen misafirleriniz için de ayırabilirsiniz. Bileklik yapımı erkek modelleri ve kadın modelleri için ayrı ayrı tasarlanabilir. Ama her şekilde boncuklardan bileklik yapımı oldukça şık duracaktır. Bileklik yapımı lastik malzeme kullanılarak da farklı ve güzel modeller üretilebilir.

Yaptığımız takılara ek olarak sitemizdeki birbirinden farklı kolye modelleri de ekleyerek hediye paketinizi zenginleştirebilirsiniz. Önemli olan özenli hediyeler vermek ise siz de bu şekilde hem takı setinizi oluşturacak hem de karşı tarafı daha çok sevindirebileceksiniz. Ayrıca gümüş takı modellerine de göz atabilirsiniz.

Miyuki Boncuklu Bileklik Yapımı

bileklik yapımı
Bu görselde gördüğünüz boncuklu bileklik yapımı ilk başlayanlar için biraz zor olsa da uğraşınca ortaya güzel bir şey çıkarabilirsiniz ve eminiz bu aşamada çok eğleneceksiniz. Öncelikle modelde gördüğünüz aparatları takı malzemesi satan bir yerden temin etmelisiniz. Daha sonra modelin ortasından başlayarak misina iplerine geçirmelisiniz. Sonuna geldiğinizde iplere düğüm atarak orayı sabitlemeli ve diğer aparatları geçirmelisiniz. İşte size rengi güzel, deseni güzel bir miyuki boncuklu bileklik. Bu bilekliği kendiniz de kullanabilirsiniz, arkadaşlarınıza ya da sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

 

Sevgiliye Hediye Gümüş Kolye

Sevgiliye Hediye Gümüş Kolye
Sevgiliye Hediye Gümüş Kolye

Fotoğraf Baskılı Kişiye Özel Yastık

Tüm kadınlar, sonsuza kadar iç solmayacak olan birer çiçek gibidirler. Bu kolye de kadınların hiç solmayan bir çiçek olduğunu simgeliyor aslında. Siz, eşinize ya da sevgilinize alacağınız kalbimin gülü gümüş kolye hediyesi ile ona olan aşkınızın ve onun sizin gözünüzdeki değerinin bir kez daha çizmiş olacaksınız. Bu kolyeyi gören eşiniz ya da sevgiliniz emin olun hediyesine bayılacak, çok sevinecek ve kalbimin gülü gümüş kolye hediyesini boynundan çıkarmak istemeyecek.

Sevgiliye Hediye Gümüş Kolye
 

Sevgiliye Hediye Gümüş Kolye

 

Boncuklu Deri Bileklik Yapımı

boncuklu bileklik yapımı
Öncelikle bu bileklik yapımı için malzemelerinizi tamamlamanız lazım. İstediğiniz tesbih boncukları, deri ve ip bu takı için gereken malzemeleriniz olacak. Bu takının yapımına başlarken ilk yapmanız gereken, derinin uzunluğunu bileğinize göre ayarladıktan sonra o uzunluğa göre deriyi ikiye katlayarak şekildeki gibi düğüm atmak. Sonrasında boncukları eşit aralıklarla deriye dikerek bilekliğinizi tamamlayabilirsiniz. Kolunuzda durması için de bir tarafındaki deliğin tam karşısına, o deliğe göre bir düğme dikerek bilekliğinizi tamamlayabilirsiniz. Böylece yapımı kolay, kendisi güzel bir bileklik sahibi olabilirsiniz. Bu tarz bileklikleri yapa yapa da bu işte uzmanlaşıp daha farklı modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Erkeğe Hediye İsim Yazılı Bileklik

Sevgiliye Hediye Gümüş Kolye
Erkeğe Hediye İsim Yazılı Bileklik

Erkeğe Hediye İsim Yazılı Bileklik

Erkek için aksesuarları en az kadınlar kadar önemlidir. Eğer sizin sevgiliniz, eşiniz ya da arkadaşınız da bileklik takmayı seviyorsa erkeğe hediye metal isim yazılı bileklik hediyesine bayılacaktır. Üzerinde isminin yazdığı bu bilekliği bileklerinden çıkarmayı asla istemeyecek ve bu bilekliğe her baktığında sizin kulaklarınızı çınlatacak. Eğer siz de bu hediyenin tam ona göre olduğunu düşünüyorsanız geç kalmadan bir an önce hediyenizi sipariş etmelisiniz.

Erkeğe Hediye İsim Yazılı Bileklik
 

Erkeğe Hediye İsim Yazılı Bileklik

 

Denizci Bilekliği Yapımı

bileklik yapımı
Eğer sizin de denizci temalı şeylere bir merakınız ve ilginiz varsa bu bileklik tam size göre. Hem yapımı hem de kullanımı itibariyle bu bilekliği severek yapabilir ve kullanabilirsiniz. Öncelikle bu bileklik için almanız gereken aparatlar hep denizci malzemeleri ile ilgili olmalı. Buna uygun renklerde ipler de aldıktan sonra bilekliğinizin yapımına başlayabilirsiniz. Görseldeki gibi ipleri aparatların içinden geçirerek düğüm atın ve iki taraflı olarak ipleri aparatlara sabitleyin. Daha sonra da bilekliğin her iki tarafına ipleri sabitleyebileceğiniz ve bilekliğin boyunu ayarlayabileceğiniz aparatlarınızı da taktıktan sonra bilekliğinizin yapımı tamamlanmış demektir. Güle güle kullanabilirsiniz. Renkleri ve tasarımı itibariyle oldukça dikkat çekici e güzel bir bileklik yaptığınız için kendinizi kutlayabilirsiniz.

Deri Bileklik Yapımı

deri bileklik yapımı
Bu bileklik için ihtiyacınız olan malzemeler oldukça az çünkü bu deri bileklik yapımı oldukça kolay olan bir bileklik. Bu bilekliği yaparken en önemli ayrıntı, bilekliğin ortasındaki o farklı ve güzel güğüm olacak. Derinizi iki ayrı parçaya ayırıp, onları da ikiye katlayarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra katladığınız bölgeleri şekildeki gibi birbirine geçirerek düğümü yapabilirsiniz. Sonrasında da yapmanız gereken şey, bilekliğin boyunu bileğinize göre ölçtükten sonra uzun kalan deriyi keserek, her iki tarafa da aparatlarınızı yerleştirmek olacak. Sonrasında bilekliğinizi seve seve kullanabilir ve isterseniz arkadaşlarınıza, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu bileklik hem kızların hem de erkeklerin rahatça kullanabilecekleri bir bileklik olduğu için eşiniz için de düşünebilirsiniz.

 

Eşe Hediye Hayat Ağacı Kolye

Eşe Hediye Hayat Ağacı Kolye
Eşe Hediye Hayat Ağacı Kolye

Eşe Hediye Hayat Ağacı Kolye

Bazı kolyelerin anlamları da görüntüsü kadar güzel ve şıktır. Bu hayat ağacı kolye de şıklığı ve anlamı ile hediye sahibini çok memnun edecek… Sevgiliniz ya da eşiniz bu hediyeyi gördüğünde sevinçten havalara uçacak ve bir anda boynunuza atlayacak… Bu kadar güzel ve anlamlı bir hediyeyi bir ömür boyu severek kullanacak ve saklayacak… Eğer siz de sevgilinizin ya da eşinizin bu hediyeyi çok seveceğini ve beğenerek kullanacağını düşünüyorsanız bir an evvel siparişinizi vermelisiniz…

Eşe Hediye Hayat Ağacı Kolye
 

Eşe Hediye Hayat Ağacı Kolye

 

İpli Çapa Bileklik Yapımı

el yapımı bileklik
Denizi ve denizciliği sevenler için farklı tasarımda bir bileklik önerimiz daha olacak; ipli çapa bileklik. Bu bilekliğin yapımı da tıpkı diğeri gibi güzel ve kolay… Bu bileklik için yine aparatlara ve denizci renklerine uygun renklerdeki iplere ihtiyacınız olacak. Sonrasında ipleri bükerek denizci halatı görüntüsü vermelisiniz. Bu büktüğünüz ipleri aparatlarla sabitledikten sonra denizci aparatı olan çapayı da ortasına geçirdikten sonra bilekliğiniz hazır demektir. Seve seve bilekliğinizi kullanabilir, hediye edebilir ya da koleksiyonunuza dâhil edebilirsiniz.

 

Melek Kanadı Gümüş Kolye

Melek Kanadı Gümüş Kolye
Melek Kanadı Gümüş Kolye

Melek Kanadı Gümüş Kolye

İşte bu kolye sevgilinizi tam can damarından vuracak çünkü ikinizin de isimlerinin içinde yazılı olduğu kalbimdeki sır isim yazılı melek kanadı gümüş kolye hediyesi her kadının hayallerini süsleyecek kadar güzel ve özel bir hediye… Eğer eşinizin ya da sevgilinizin kalbini bir kez daha fethetmek istiyorsanız bu kolye sizin anahtarınız olabilir. Unutmayın, aşkınızı her daim ayakta tutmak için ona ara sıra farklı hediyeler vermek ve sürprizler yapmak ikinize de iyi gelecektir.

Melek Kanadı Gümüş Kolye
 

Melek Kanadı Gümüş Kolye

 

İpli Örgü Bileklik Yapımı

örgü bileklik yapımı
Bu bilekliğin yapımı da, birçok örneğimizde olduğu gibi, çok zorlayıcı değil. Öncelikle ayakkabı bağına benzer iplerden ve birleştirici aparatlardan alarak işe başlamalısınız. Sonrasında bu ipleri saç örgüsü şeklinde örerek birleştirici aparat ile iki ucu birleştirmelisiniz. Daha sonrasında bilekliğiniz hazır olacak. Böyle yapımı kolay bileklikler yaparak çevrenizdekilere de verebilir, özel günlerinde hediye edebilirsiniz. Böylece hem onları da sevindirir hem de kendiniz oyalayacak güzel bir uğraş bulmuş olursunuz.

 

Zirkon Taşlı Kartanesi Gümüş Küpe

Zirkon Taşlı Kartanesi Gümüş Küpe
Zirkon Taşlı Kartanesi Gümüş Küpe

Zirkon Taşlı Kartanesi Gümüş Küpe

Sevgiliniz için alabileceğiniz özel bir hediye arıyorsanız zirkon taşlı kartanesi gümüş küpe sizin için en doğru seçenek olabilir. Kadınlar tüm takılarına aynı derecede özen gösterirler ve küpelerinin kulaklarında pırıl pırıl parlamalarını isterler. Eğer sizin eşiniz ya da sevgiliniz de takı konusunda hassassa ve şık görünmek konusunda detaycı ise zirkon taşlı kartanesi gümüş küpe tam ona göre bir hediye olacak… Eşinizi ya da sevgilinizi mutlu etmek için bir an önce siparişinizi vermelisiniz.

Zirkon Taşlı Kartanesi Gümüş Küpe
 

Zirkon Taşlı Kartanesi Gümüş Küpe

 

Karpuz Örgü Bileklik Yapımı

bileklik yapımı
Bu bileklik, şimdiye kadar verdiğimiz diğer örneklerden biraz farklı çünkü bunun için biraz örgü bilmek gerekiyor… Öncelikle görseldeki gibi karpuz modelli bir örgü örmeniz gerekecek. Bilekliğinize göre ölçerek ördükten sonra bu ördüğünüzü enine ikiye katlayarak birbirine birleştirmeli ve iki kat bir örgü elde etmelisiniz. Daha sonra en uzunda bıraktığınız ipleri de örerek bilekliğinize bağlamak için yer yapmalısınız. Daha sonrasında bilekliğiniz bitmiş demektir. Siz de eğer örgüden anlıyorsanız ya da öğrenmeye açıksanız bu farklı bileklik modelini deneyebilirsiniz.

 

Erkeğe Doğum Günü Hediyesi Tesbih Bileklik Seti

Erkeğe Doğum Günü Hediyesi Tesbih Bileklik Seti
Erkeğe Doğum Günü Hediyesi Tesbih Bileklik Seti

Erkeğe Doğum Günü Hediyesi Tesbih Bileklik Seti

Erkekler için hediye seçerken nedense oldukça zorlanırız. Özellikle onlara aksesuar seçme konusunu günlerce düşünsek yine de bir cevap bulamayabiliriz ama bu arayışlarınız için aslında güzel bir çözüm var; doğal spektrolit taşı kutulu tesbih bileklik seti… Bu set sayesinde eşinize ya da erkek arkadaşınıza ömrünün sonuna kadar saklayabileceği değerli bir hediye vermiş olmakla kalmayacak, onun en bu güzel hediye ile tarzını tamamlamasına da yardım etmiş olacaksınız.

Erkeğe Doğum Günü Hediyesi Tesbih Bileklik Seti
 

Erkeğe Doğum Günü Hediyesi Tesbih Bileklik Seti

 

Keçe Bileklik Yapımı

bileklik yapımı
Bu bileklik modeli oldukça kolay bir model… Görüntüsü de bir o kadar güzel ve gösterişli. Öncelikle yapmanız gereken, takı malzemeleri satan yerden bu keçe toplarından ve esneyebilen lastikli misina iplerden almak. Daha sonra bu keçe toplarını o esneyebilen lastikli misina ipine geçirip sonrasında düğüm atarak kolayca bilekliğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu tarz bilekliklerin yapımı çok kolay ve çabuk olduğundan siz canınız sıkıldıkça ya da boş zamanınız oldukça böyle kolay bilekliklerden yaparak kenara atabilirsiniz. Kendiniz kullanabileceğiniz gibi evinize gelen misafirlere de hediye edebilirsiniz.

 

Sevgiliye Hediye Gümüş Yüzük

Sevgiliye Hediye Gümüş Yüzük
Sevgiliye Hediye Gümüş Yüzük

Sevgiliye Hediye Gümüş Yüzük

Yüzük denildiğinde tüm kadınların bir anda sesi soluğu kesilir ve kulakları kabarır çünkü bir kadının erkek arkadaşından ya da eşinden almak istediği en güzel hediyelerin başında yüzük gelir. Rose renk taşlı gümüş yüzük modelleri karşısında her kadının soluğu kesilebilir. Siz de eşinizin ya da sevgilinizin mutluluğuna şahit olmak ve bu güzel yüzük ile onun aşkını bir kez daha kazanmak istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise bir an önce siparişinizi vermelisiniz.

Sevgiliye Hediye Gümüş Yüzük
 

Sevgiliye Hediye Gümüş Yüzük

 

Rengârenk Örgü Bileklik Yapımı

örgü bileklik yapımı
Bu bileklik modeli de yapımı eğlenceli ve rahat, kullanımı da bir o kadar güzel olan bilekliklerden. Rengârenk örgü bileklik için gereken malzemeler sadece istediğiniz altı farklı renkte ip… Daha sonra bu iplerin her birisini saç örgüsü şeklinde örerek bilekliğinizi oluşturmaya başlamalısınız. Daha sonra da bilekliğinize göre boyunu ayarladıktan sonra iki ucunu da birleştirerek düğümleyebilirsiniz. Böylece bilekliğiniz oldu demektir. Bilekliğinizi rahat rahat tüm spor kombinlerinizde kullanabilir ya da çevrenizde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Tahta Boncuklardan Bileklik Yapımı

bileklik yapımı
Tahta boncuklardan bileklik yapmak da eğlenceli ve kolay… Tahta boncuklardan bileklikler hem sizi yormayacak hem de tüm kombinlerinizde severek kullanabileceğiniz taraşımlar olacak… Bu bileklikler için öncelikle tahta boncukları ve ipleri alarak malzemelerinizi tamamlamalısınız. Daha sonra bu renkli ipleri tahta boncukların içinden birkaç kere geçirerek her bir tahta boncuğu sabitlemelisiniz.  Son olarak da bileğinize göre ayarladıktan sonra iplerin ucuna düğüm atarak bilekliğinizin boyunu ayarlayabilirsiniz. Ya da bileğinizden geçebilecek büyüklükte tahta halkalarının çevresinden farlı renklerde neon ipler geçerek farklı ve güzel bileklikler oluşturabilirsiniz.

 

Meleğim Yazılı Kalp Kolye

Meleğim Yazılı Kalp Kolye
Meleğim Yazılı Kalp Kolye

Meleğim Yazılı Kalp Kolye

Bir erkeğin eşine kullanabileceği en güzel hitap “Meleğim” olabilir çünkü bunun anlamı, melekler kadar saf ve melekler kadar güzel olduğudur. Eğer bir kadın “Meleğim” sözcüğünü duyuyorsa kalbi olduğundan iki kat hızlı çarpıyor demektir. Eğer siz de sevgilinizi ya da eşinizi mutlu etmek ve ona olan aşkınızı daha iyi anlatmak istiyorsanız meleğim yazılı kalp kolye sizin için en doğru seçeneklerden birisi olacaktır.

Meleğim Yazılı Kalp Kolye
 

Meleğim Yazılı Kalp Kolye

 

Saydam ve Renkli Boncuklardan Bileklik

bileklik yapımı
Bu bileklik için birbirinden farklı renklerde taş boncuklar ve saydam ara boncukları almalısınız. Bir de bu boncukları geçirecek elastik esneyebilen misina ve aparatları da almayı unutmamalısınız. Daha sonra saydam esneyebilen misina ipinize bu saydam ve renkli boncukları istediğiniz desende geçirerek bilekliğinizi bileğinizin boyuna göre ayarlayabilirsiniz. Sonrasında iki ucu birleştirerek düğüm attığınızda bilekliğinizi tamamlamış olacaksınız. Güle güle kullanabilirsiniz.

Tahta Boncuklu Bileklik

hediye bileklik yapımı
Bu bileklik için gerekli olan malzemeler kalın ip ve istediğiniz renkte tahta boncuklar. Bu boncuklardan biraz fazla alabilirsiniz çünkü bu tahta boncuklu bilekliğimizi biraz uzun yapıp bileğimize birkaç defa dolayacağız. Bu bileklik için yapacağınız tek şey, boncukları ipe dizmeniz ve sonunda da istediğiniz uzunluğa geldiğinde düğüm atarak boncukları sabitlemek olacak. Bu bileklik yapmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra bittiği için yapımı oldukça kolay ve eğlenceli, kullanımı da çok rahat olacak…

Örgü Taşlı Bileklik

örgü taşlı bileklik yapımı
Bu bileklik diğerlerinden biraz farklı çünkü iki aşamadan oluşuyor. Öncelikle bilekliğin malzemelerini almalısınız; örgü için iplik ve bolca renkli taşlar almalısınız. Öncelikle ipiniz ile örgünüzü istediğiniz kalınlıkta yaparak hazırlığa başlamalısınız. Bu örgü boyunu bileğinize göre ayarlamalı ve sonlarına doğru geldikçe daraltarak örgüyü tamamlamalısınız. Sonrasında ise üzerinde bu renkli taşlarınızı dikerek bilekliğinizi tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde farklı renklerde bileklikler oluşturarak kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Tüm bu bileklik yapımını inceledikten ve öğrendikten sonra sıra geldi birbirinden güzel hediyelere göz atmaya. Eğer bileklik yapımında istediğinizi bulamadıysanız sitemizdeki birbirinden değerli ve şık modeller arasından istediğiniz hediyeye karar verebilirsiniz. Eğer bu hediye önerileri arasından istediğinizi bulamazsanız daha fazla hediye seçeneği için sitemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.