Baby Shower Süsleri Nelerdir?

Baby Shower Süsleri Nelerdir?

Dikkatinizi Çekebilir ► Baby Shower Hediyesi

Amerika’dan sonra ülkemizde de hızla yayılan ve oldukça sevilen Baby Shower partileri, gün geçtikçe görselliğini de geliştiriyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için büyük bir eğlence haline gelen partiler, anne baba adayları için de unutulmaz birer anı oluyor. Dolayısıyla bu tip partilerin düzenlenmesi, özellikle de anne adayına sürpriz olarak hazırlanması oldukça güzel bir fikir olacaktır. Baby Shower partileri, anne adayının doğuma ortalama 1 ayı kaldığında gerçekleştirilir. Bu sebeple de artık çok çabuk yorulduğu ve hareketlerinde zorlanmaya başladığı bir dönemdir.  Buna bağlı olarak anne adayının arkadaşları tarafından partinin organize edilmesi daha doğru olacaktır. Misafirler hazırlanmış olan ihtiyaç listesine göre bebeğin ihtiyaçlarını hediye edecek, parti boyunca eğlenceli etkinlikler ve sohbetler ile zaman geçirilecek ayrıca eğlenceli hatıra fotoğrafları çekilecektir. Bu tip bir kutlama şüphesiz ki her anne adayını memnun eder.

Parti organizasyonunda en can alıcı nokta ise süsleme işleridir. Bir konsept belirleyip ona sadık kalınması önerilir. Ayrıca Baby Shower etiketleri hazırlayarak, parti alanının her noktasında ve detayında parti sahipleri vurgulanmalıdır. Asıl parti sahibi ise merakla beklenen küçük misafir olacak elbette. Baby Shower parti ürünleri ise hem hazır olarak satın alınabilir hem de çeşitli yöntemler ile hazırlanabilir. Hatta süslerin hazırlanması da ayrıca bir eğlence sebebi olabilir. Misafir olarak bir partiye katılacaksanız, Baby Shower hediyesi aldıktan sonra süsleme çalışmalarında yardımcı olabilirsiniz. Baby Shower süslemeleri, masa duvar süsleri gibi çeşitlendirilebiliyor. Bu anlamda size fikir verecek pek çok öneriyi bir araya getiriyoruz. Partileri daha eğlenceli hale getirmek için siz de harekete geçin ve Baby Shower partisi ile sürpriz yapacağınız arkadaşınızı mutlu edin.

  1. Puantiye Süslemeler

Baby Shower parti ürünleri, ancak hayal gücünüz ile sınırlanabilecek bir konu. Ancak işinizi kolaylaştırmak adına bazı pratik fikirler sunuyoruz size. Hem basit hem de şık bir süsleme yapmak isterseniz, siz de bu süslemeyi kullanabilirsiniz. Hem kız hem de erkek bebekler için uygun olabilir. Görselde olduğu gibi mavi renkleri seçtiğinizde erkek bebekler için uygun olurken, pembe ve lila gibi tonları seçtiğinizde de kız bebekler için uygun olacaktır. Renkli kartonlardan farklı büyüklüklerde yuvarlaklar kesilmesi ve ipe yapıştırılması sonucu ortaya çıkan süsleme, Baby Shower etiketleri ile de süslenebilir ya da her bir dairenin içine bir harf yazılarak bebeğin ismi yazılabilir. Bu tamamen sizin tercihinize ve zevkinize kalıyor.

Puantiye Süslemeler

 

  1. Uçan Balonlar

Basit Baby Shower parti ürünleri ve süsleme bilgileri, özel bir etkinlik için yeterlidir aslında. Balon süslemeleri de bu tip bir örnek olacak. Tek yapılması gereken, hafif ve naif tüllerin balonların üzerine sarılması olacaktır. Ağırlığın fazla olması balonların duruşunu etkileyebileceğinden tek kat hafif bir tül kullanmak doğrudur. Tabi tül ile balonun farklı renklerde olması da görselde olduğu gibi hoş bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Renkli balonların üzere beyaz tül her zaman en şık olan seçenek diyebiliriz. Bu balonları özellikle Baby Shower anı defteri koyduğunuz köşede ya da ikramlıkların etrafında düşünebilirsiniz. Balonların bağlama noktalarına ister görselde de olduğu gibi çiçekler iliştirebilirsiniz isterseniz de fiyonk yaparak daha sade bırakabilirsiniz. Baby Shower etiketleri ise tül ya da kurdelesine yerleştirilebilir.  Bu tip bir süslemeyi çiçekler ile desteklediğinizde kız bebekler için ideal olacaktır ancak erkek bebek geliyorsa çiçeklerden ziyade kurdeleleri tercih edebilirsiniz. Balon renklerini de yine bu duruma göre şekillendirebilirsiniz ya da rengârenk kullanarak her duruma uygun hale getirebilirsiniz.

uçan balonlar

 

  1. Her Yerde Çiçek Açsın

Son derece basit bir yöntemle dört tarafta çiçeklerin açtığı bir ortam yaratabilirsiniz. Hem tavan süslemelerinde tercih edebilirsiniz bu fikri, hem de görselde de olduğu gibi masa üzerinde değerlendirebilirsiniz. Hazırladığınız çiçekleri ipe dizebilirsiniz ve çiçeklerden uzun bir şerit oluşturabilirsiniz ya da kuru ağaç dalları üzerine sabitleyebilirsiniz. Her iki şekilde de harika süslemeler elde etmiş olacaksınız. Bu tip süslemeleri Baby Shower anı defteri masasında da kullanmanız mümkün. Tercih edeceğiniz renkler ise hem bebeğinizin cinsiyetine hem de seçtiğiniz konsepte göre şekillenebilir. Klasik olarak tercih edilen pembe ve mavi renklerin dışına çıkmak isterseniz, lila, sarı ve yeşil gibi renk tonlarını seçebilirsiniz. Baby Shower etiketleri ise çiçeklerin etrafında istediğiniz şekilde yer alabilir. Bu görsel olarak bir engel teşkil etmeyecektir. Çiçekleri yapmak ise gördüğünüz gibi son derece basit. Hızlıca çok sayıda çiçek ortaya çıkarabilirsiniz.

 

cicek

 

  1. Kâğıttan Bebek Ayakkabıları

Bebek ayakkabıları ve bebek patikleri her zaman çok sevimli görünür göze. Eğer bir bebek partisi söz konusuysa da ayakkabı ya da patiklerin olmaması düşünülemez. Bu fikir ise son derece sevimli bir seçenektir. Baby Shower parti ürünleri arasında hazır seçeneklerde bulamayacağınız bu güzellikler, tamamen el emeği ile hazırlanıp sunulabilir. Şirinliği ile ilgi görecek olan süslemeleri, şekerler ile doldurabilirsiniz. Şeker yerine jelibon ya da marshmallow da tercih edebilirsiniz. Gelelim bu güzelliklerin nasıl yapılacağına. Aslında görselde detaylı olarak açıklanmış. Kâğıt topu ve karton bardağı renkli kâğıt ile sararak, ayakkabı şeklini oluşturup, üzerine beyaz detaylar ekleyerek tam anlamı ile bir bebek ayakkabısı formuna kavuşturabilirsiniz. Bilek kısmına kurdele bağlayarak da süslemenizi tamamlayabilirsiniz. Her birinde kullanılan kâğıt topunun hemen hemen aynı boyutta olması, daha nizami bir görünüm yaratacağından, dikkat edilmesi gereken tek noktadır. Baby Shower anı defteri için de ayakkabı ya da patik formunu kullanıp, bu tip ikramlıklar ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Böylece daha bütünleşen bir konsept yaracaksınız.

kağıt ayakkabı

 

  1. Bebek Bezinden Pasta

Kulağa komik gelen bu fikir, Baby Shower ve benzeri bebek partileri için ya da 1 yaş doğum günü kutlaması için sıkça tercih edilen bir dekor türüdür. Bebek bezlerinin rulo haline getirilerek, oluşturulan karton zemine dizilmesi sonucu, bir pasta silueti ortaya çıkıyor. Bu siluetin pasta görünümüne kavuşması için ise kurdele ve çiçek gibi basit süsleme gereçleri yeterlidir. Bazı noktalarında Baby Shower etiketleri de süsleme tamamlayıcı olarak kullanılabilir.  Süsleme renklerinde konseptinize göre oynama yaparak, adeta bir pasta olduğu yanılgısı yaratacaksınız. Elbette pastalar partilerin olmazda olmazıdır, ancak bu tip bir süsleme ile pasta sayısının daha fazla olduğu imajı oluşturabilir ve konukları şaşırtabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, görseldeki adımları izlemek.

pasta