Osmanlı Armalı Çakmak

Ürün Kodu : S-10467
29,90 TL

Bugün sipariş verirseniz en geç 2 Mayıs Salı günü kargoya verilecektir.

Osmanlı armalı çakmak, eşe ya da babaya alınabilecek en şık hediye olabilir.

Osmanlı armaları duruşuyla görülen her yerde bile insanı şöyle bir ürküten yanı sıra gücüyle dondurarak etkisi altına alan sembollerdendir. Charles Young’a Kraliçe Victoria’nın 19 yüzyılda tasarlattığı bu özel arma, 2. Abdülhamit zamanında son şeklini almış.

Üzerinde; Osmanlı nişanı, kalkan, serpuş, mızrak, sancak, top, kılıç, yay, çapa, hilafet, kılıç, süngü, terazi, şefkat nişanı, Mecidi nişanı, iftihar nişanı gibi nişanlarında bulunduğu bu görkemli tuğra günümüzdeyse gözde ve elit objeleri süsüyor. Tıpkı Hediye Sepeti sayfalarında yer alan bu özel çakmak gibi… Erkek arkadaşa hediye düşünüyorsanız neden bu geniş auralı hediyeyi ona almayasınız ki?

 

Sırasıyla üzerinde tam 30 simge bulunan ve hepsinin de bir manasının olduğu bu özel Osmanlı arması, dilerseniz sevdiklerinize alacağınız çakmağın da üzerini süsleyecektir. 5,5 x 3 cm ebatlarında olan bu şık çakmağın üzerindeki motif, baskı olmadığından yerinden çıkma gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Gaz doldurulabilen ve çift taraflı baskıya sahip olan bu güzel çakmak, tütün kullanan babanıza ya da eşinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olacaktır. Dünyaya uzun bir dönem nam salmış ve dinleri titreten korkusuyla da adeta kök söktürmüş olan Devleti Aliye, nin nişanını siz de sevdiklerinizin üzerinde taşımasını istemez misiniz? Erkeğe alınabilecek en güzel hediye bu olabilir diye düşünüyoruz.

 

Bu soru karşısında hiç kimsenin hayır diyeceğini düşünmüyoruz. O halde bir an önce özelleştir noktasına tıklayarak sevdiğiniz kişinin ad – soy ad bilgilerini girin ve sizler için hemen sevdiğiniz kişinin çakmağını oluşturmaya koyulalım.

Göz alıcı siyah ve gold tasarımı, elit görünümü ve konforlu kullanımı sayesinde sevdiklerinizin her zaman yanlarında taşıyabilecekleri özel bir hediyelik olacaktır. Bu isme özel Osmanlı tuğralı çakmak, sevgiliye yıldönümü hediyesi konusunda top nokta olacaktır diyoruz.

 

Beyler için harika bir tasarıma imza attık ve Osmanlı Armalı Çakmak'ı tasarladık!

Osmanlı Dönemi'nden esintiler taşıyan bu tasarım harikası çakmağımız sigara içen beylere özel gün hediyesi olarak tercih edilebilecek en güzel hediyelerden bir tanesi. Muhteşem görüntüsü ile gören herkesi büyüleyen Osmanlı Devlet Arması ile hayat bulan çakmak beylerin daima yanlarında taşıyacakları ve her kullandıklarında da sizi hatırlayacakları bir hediye. Belli bir süre sonra kullanmasalar bile Osmanlı Armalı Çakmak'ı bir ömür sizden güzel bir anı olarak saklayacaklarından emin olabilirsiniz. Çünkü Osmanlı Armalı Çakmak şık tasarımı ile hem oldukça anlamlı hem de üzerine kusursuz bir şekilde basılacak olan isim ve soyisim ile ömürlük bir hediye. İsimlerine özel bir hediye almak hayatınızdaki beyleri ne kadar mutlu edecektir bir düşünün isterseniz. Sıradan bir hediye yerine hem oldukça kullanışlı hem de kişiye özel bir hediye sçmeniz hayatınızdaki o özel beylere verdiğiniz değeri yansıtacak, sizin için ne kadar özel olduklarını anlayacaklardır.

Babaya hedye, sevgiliye hediye, eşe hediye veya yakın arkadaşa hediye olarak tercih edebileceğiniz Osmanlı Armalı Çakmak'ı isme özel hazırlatmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Hediye Sepeti'nden siparişinizi oluşturmanız ve çakmak üzerine yazılacak isim ve soyismi bize iletmeniz olacaktır. Acele edin ve bu şık hediyeyi kaçırmayın!

 

Osmanlı İmparatorluk Armalı Çakmağı Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler:

  • Çift taraftlı baskı yapılmaktadır.
  • 5,5 cm x 3 cm
  • Gaz doldurulabilir.
  • Kabartma baskı değildir.

Yorum Yaz

Hatice K.
Çok güzel
Alacaklara tavsiye ederim anlamlı bir hediye gazlı olması işi kolaylaştırıyor
05.04.2017
ŞİRİN M.
harıka
güzel cakmak
15.02.2017
Hatice k.
Çok kötü ve basit bir çakmak.
20.09.2016