karne hediyesi

Öğrencilere Karne Hediyesi

Dikkatinizi Çekebilir ► Karne Hediyeleri

Bir eğitim öğretim yılının daha sonunda bütün yıl iyi bir karne heyecanıyla çabalayan minikler karnelerine ulaştı. Bütün bir yıl güzel bir karne görmek, öğretmenin ve ailenin gurur dolu bakışlarını arzuladılar. Parlayan gözleri ve saklayamadıkları heyecanlarıyla verdikleri emeklerin sonucunu gördüler. Kimisi kendisini başarısız bulup üzüldü, kimisi mutluluktan havalara uçtu. Başarısızlıkların çocukların psikolojisini zedelememesi ve önündeki koskoca 3 aylık yaz tatilini zehir etmemesi için velilerin sevgi dolu ve her zaman destekleyici bir tutum sergilemeleri gerekiyor.  Çocuklarınızın karnelerine bakarak onları cezalandırmak yerine her zaman arkalarında, destekleyici bir konumda olduğunuzu hissettirmenizde fayda var. Çünkü öfke, sinir ve ceza ile bir çocuktan başarı beklemek büyük bir hatadır; bu tarz davranışlar onu daha fazla mutsuz ederek motivasyonunu düşürür.

Karne Hediyesi

Karne Hediyesi

Çocuklar bir evin neşesi, ebeveynler arasındaki aşkın meyvesi, hayatın gülen yüzüdür. Onlar geleceğin sahipleri, herkesin umududur. Bir aileyi aile yapan bir unsurdur çocuk, bir aileyi tamamlayan ve mutsuzluklardan arındıran. Sadece varlığıyla bile sizi huzura kavuşturabilen çocuklar, ilerleyen zamanlarda adeta sizi yansıtan bir ayna olur. Sizi temsil eder. Çocuğunuzu nasıl yetiştirirseniz, ona ne verirseniz muhakkak onun yaşamında izlerine şahit olursunuz. Bu nedenle anne babalar çocuklarını en iyi şekilde yetiştirerek topluma faydalı ve insanlara saygılı bireyler haline gelmelerine yardımcı olmalıdır. Anne ve baba çocuğunu kötülüklerden ve yanlış davranışlardan korumak istiyorsa öncelikle kendi davranışlarını analiz etmeli ve çocuğuna iyi anlamda örnek olabilecek şekilde davranmalıdır.

Çocukların eğitim hayatında da anne ve babanın rolü büyüktür. Bu durumda biraz çocuğun kişiliğinin özgür bir şekilde ortaya çıkmasını sağlarken bir taraftan da onu korumaları gerekir. Çocuğu mükemmel olmaya zorlamak, çocukla yeteri kadar ilgilenmemek, çocuğa yeterli şefkati göstermemek, çocuğun eğitim sürecini yakından takip etmemek, çocuğu başarısız olduğunda hor görmek, başarısız olursa  sevilmeyeceğine dair şartlandıracak davranışlarda bulunmak ebeveynlerde görülen önemli hatalardır. Eğer çocuğunuza yeterince güvenmezseniz ondan büyük bir başarı bekleyemezsiniz. Her çocuk mükemmel bir karneye sahip olmak zorunda değildir, belki de eğitim hayatı dışında çok başarılı olabileceği alanlar, hobileri vardır. Bu nedenle asla başarısızlığından dolayı çocuğun üstüne gitmemeli, onu her haliyle sevdiğinizi ve her zaman destekleyeceğinizi hissettirmelisiniz. Anne baba olmak en başta çocuğu her koşulda sevmeyi gerektirir.

Çocukları eğitim sürecinde motive edebilecek faktörlerden biri de karne hediyeleri. Onlara bazen mutlu olacakları küçük armağanlar vererek yanında olduğunuzu hissettirebilrsiniz. Tabii ki abartılı hediyelerden kaçınmalısınız, aksi takdirde çocuk sırf hediyeyi elde etmek için yalancı bir çaba içerisine girebilir, ya da eğitimini bu hediyeden başka bir amacı olmadan verimsiz bir şekilde geçirebilir. Duyarlı hiçbir ebeveyn çocuğuna şartlar karşılığında hediye sunmamalıdır. Hediye özel bir şeydir ve içten gelerek alınır, pazarlık kabul etmez. Karnelerini alan çocuklarınızı zaten en iyi siz tanıyorsunuz, o halde onları neyin mutlu edeceğini de en iyi siz bilirsiniz. Öğrenci karne hediyesi hayaline kavuşur karneyi alır almaz, en büyük destekçisi ailesinden gelecek hoş bir armağan bekler. “Karne hediyesi ne alınır?”, “Karne hediyesi ne alabilirim?” gibi sorular hemen hemen her sene akla gelen sorulardır.

öğrenciye karne hediyesi

Karne Hediyesi Ne Olabilir?

Karne alan çocuklarınıza, kardeşlerinize, yeğenlerinize, yakınlarınıza hoş bir karne hediyesi almak istiyorsanız onların ilgi alanına giren, onların kişiliklerine hitap eden, severek kullanabilecekleri ve merakla, ilgiyle sarılabilecekleri seçeneklere yönelmelisiniz. Mesela kitap kurtları için severek okuyacağı bir kitap, müzikle ilgilenenler için seveceği bir enstrüman, favori çizgi film karakterlerine özgü eşyalar, en sevdiği karakterlerin sembolüyle hazırlanmış eşyalar, spora ilgi duyanlar için oyunlar, zeka oyunları, bilimi sevdirecek eğlenceli oyunlar ya da sadece yanında olduğunuzu hissettirebileceğiniz küçük ama anlamlı bir hediye tercih edebilirsiniz. Çünkü çocukları mutlu etmek zaten çok kolaydır, onlar pahalı hediyeler istemezler, onlar gösterişli eşyalara sahip olmaya çalışmazlar. Onlar dünyanın en temiz kalpli, en masum varlıklarıdır ve sadece kendilerine özel alınmış bir şey, ilgi duydukları bir eşya, sevildiklerini hissettirecek, ebeveynlerin şefkatini iliklerinde hissedebilecekleri  bir hediye isterler.

Karne hediyeleri konusunda dikkatli davranmalı, çocuklarınıza abartıdan uzak, anlamlı hediyeler almalısınız. Çocuklarınız için birçok yönden eğitici olabilecek, öğretirken eğlenmelerini sağlayabilecek seçeneklere yönelmelisiniz. Onlara kitap okumayı sevdirecek, bilime ilgi duymalarını sağlayacak, sporu alışkanlık haline getirmelerine yardımcı olacak kayda değer, faydalı  hediyeler seçmelisiniz. Bu şekilde çocuklarınızın eğitimine ve sağlıklı gelişimine büyük bir katkıda bulunur, her zaman destekleyici olduğunuzu ve onlarla ilgili olduğunuzu yansıtabilirsiniz. Onlar ailenin gözbebeği, en değerli varlıklarıdır. Çocuğunuz başarısız, derslerine ilgisiz bile olsa ona her zaman yanında olduğunuzu hissettirebileceğiniz bir karne hediyesi alarak ilgisini çekebilir, onun motive olmasını, eğitimine daha sıkı sarılmasını ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Karne Hediyeleri
Fotoğraflı Sevimli Kumbara

Fotoğraflı Sevimli Kumbara
Fotoğraflı Sevimli Kumbara

Fotoğraflı Sevimli Kumbara
Anasınıfı karne hediyeleri arasında oldukça etkileyici bir seçenek. Dünyalar tatlısı çocuğunuza küçük yaşta para biriktirme, tutumlu olma gibi davranışlar aşılamak istiyorsanız ona fotoğraflı sevimli bir kumbara hediye edebilirsiniz. Çocuğunuza ufak bir sorumluluk verebileceğiniz kumbara hediyesi onun ilgisini çekecektir. Porselen kupa üzerine dilerseniz renkli şekilde yazı yazdırabilir, ayıcık motifiyle daha sevimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İlk karne heyecanını yaşayan yavrunuza bu hediye ile ilk sorumluluğu vermiş olur belki de böylelikle ona güzel bir alışkanlık kazandırmış olursunuz.

Fotoğraflı Sevimli Kumbara
 


Çocuklar İçin Basket Potası

Çocuklar İçin Basket Potası
Çocuklar İçin Basket Potası

Çocuklar İçin Basket Potası
Çocuğunuza sporu sevdirmenin ve evde eğlenceli vakit geçirmesini sağlamanın harika bir yolu! Evinizin duvarına asabileceğiniz küçük basket potası hem çocuğunuza sporu sevdirecek hem de sağlıklı bir vücudun temellerinin atılmasına yardımcı olacaktır. Üzerinde süblimasyon tekniğiyle fotoğrafının ve isminin yer alacağı kişiye özel pota çocuğunuzun bu oyunu daha fazla benimsemesini sağlayacaktır. Spor yapmaya hevesli, hareketli çocuklar için karne hediyesi ne olabilir diye düşünenlerdenseniz bu seçenek sizi memnun edecektir. Hediyenin çocuğunuza özel olması kendisini çok özel ve değerli hissetmesini sağlayacaktır.

Çocuklar İçin Basket Potası
 


Çocuklar İçin Hediye Kitap Ayracı

Çocuklar İçin Hediye Kitap Ayracı
Çocuklar İçin Hediye Kitap Ayracı

Çocuklar İçin Hediye Kitap Ayracı
Bir senelik çaba sonucunda karnesini heyecanla eline alan dünyalar tatlısı çocuklarınıza en güzel karne hediyesi arayışındaysanız okumayı sevenler için benimseyebilecekleri ve çok sevecekleri şirin bir kitap ayracı seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Çocuklar hediyenin büyüklüğüne veya pahalılığına asla önem vermezler, hediyenin onlar için alınmış olması ve onlara özel olması yeterlidir. Hatta çok sevecekleri bir kitap ayracı sayesinde okumayı sevmeye başlayabilirler. Çocukları mutlu etmek kolaydır, böyle küçük ama anlamlı, kişiye özel, hatıra değeri yüksek hediyelerle çocuklarınıza güzel bir karne kutlaması yaşatabilirsiniz.

Çocuklar İçin Hediye Kitap Ayracı
 


Çocuklar İçin Keşif Oyunu Mikroskop

Çocuklar İçin Keşif Oyunu Mikroskop
Çocuklar İçin Keşif Oyunu Mikroskop

Çocuklar İçin Keşif Oyunu Mikroskop
Dünyanın en masum varlıkları çocuklar her şeye ilgi ve merakla yaklaşırlar bu nedenle ebeveynlerin onları nelerle tanıştırdığı ve onları nelerle karşılaştırdıkları çok önemlidir. Çocuğunuz için karne hediyesi ne alabilirim diye düşünüyorsanız ona eğitici ve etkileyici bir hediye verebilirsiniz. Mikroskop gözle göremeyeceği canlıları görmesini sağlayarak onu büyüleyecek ve belki de onu bilimin rüzgarına kaptıracaktır. Bilime ilgili çocukların çok seveceği ve özenle kullanacağı çocuk oyunu mikroskop kutusu içerisinde plastik lam, cımbız, pipet, spatula, mikroskop parçaları gibi gerekli araç gereçler de bulunmaktadır.

Çocuklar İçin Keşif Oyunu Mikroskop