Kayı Boyu Bayrağı Baskılı Tişört - %100 Pamuklu Kumaş

Şimdi sipariş verirseniz en geç yarın kargoya verilecektir.
94.90 TL
Ürün Kodu : 10400

Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Su bazlı pigment boya ile insan sağlığına zarar vermeyen baskı.
  • Kumaşla bütünleşen canlı ve çıkmayan baskı.
  • Renk: Siyah ve Beyaz renk alternatifleri mevcuttur.
  • Hava geçiren terletmez baskı.
  • %100 sağlıklı pamuk tişört.
  • Kayı Boyu Bayrağı Baskılı Tişört özenle hediye paketi yapılarak gönderilmektedir.

Kayı boyu bayrağı baskılı tişört Osmanlı tarihine sevdalı tanıdıklara otantik bir hediye seçeneği!

Bildiğiniz gibi Kayıboyu Osmanlı boyunun ilk kaynaklarının dayandığı kavimdir. Göçebelik yerine ilk Osmanlı topraklarında kalıcılığı tercih ederek Osmanlı’nın köklerine imzasını atam Kayı boyu, günümüzde Hediye Sepeti sayfalarında güzel bir tişörte simgeselliğiyle tema oluyor.

İki ok ve bir yay figüründen oluşan bu simge Kayı boyunun amblemi olarak kabul ettiği işareti olmuştur yılar yılı. Bu nedenle de bayraklarından yazıtlara kadar tarihte bu işarete bir çok yerde rastlanabilir. Bozok kollarından biri olan Kayılar, aynı zamanda 24 Oğuz kolunun biridir. Kayı kelimesinin manası; muhkem, kudret sahibi anlamına gelmektedir. Hediyeler diyarı Hediye Sepeti sayesinde bu özel ve otantik baskılı tişörte hemen sahip olabilir ve bu yaz oldukça farklı bir tişörtle sokaklarda dolaşabilirsiniz.

 

Osmanlı adına başlayan bu büyük serüven Osman beyin babası Ertuğrul gazinin Söğüt ve Domaniç’e yerleşmesiyle başlar. Zamanla Ankara ve çevresine yerleşen Kayı boyu bu topraklarda Osmanlı’nın doğuşuna da atalık edecektir. Tarihte daha sonrasında Sultan 2. Murat’da IYI simgesini sikkelerin üzerine bastırarak kullanmış. Ardından Kanuni dönemine kadar da bu simge birbirinden farklı Osmanlı eşyalarının üzerinde kullanılmıştır. Kayı yazılı tişörtler e Hediye Sepeti sayfalarında sadece 29,90 a sahip olabilirsiniz.

 

Arkadaşa ne hediye alınır sorusuna en iyi yanıt olabilecek olan bu güzel tişörtle arkadaşınızın hafızasında unutulmayacak bir yere sahip olabilirsiniz. Zira bu önemli ve tarihi simge Hediye Sepeti sayfalarında özel bir tişörtü süslüyor Osmanlı tarihine düşkünlüğüyle tanınan babanıza,  amcanıza, arkadaş dost ya da tanıdıklarınıza özel bir tişört olarak armağan edebileceğiniz bu farklı tişört  sevdiklerinize her zaman sizi anımsatacak farklı bir hediye olacak!

 

Oğuzların Bozok koyuna mensup olan Kayı Boyu'nun simgesini bilirsiniz. İki ok ve bir yaydan oluşan bu simge gücü, kuvveti ve kudreti simgelemektedir. Türklerin kullandığı bu simgeleri yeniden hayata geçirmek istedik ve Kayı Boyu Bayrağı Baskılı Tişört'ü tasarladık. Hem bayana özel hem de beylere özel olarak tasarladığımız tişörtümüz Kayı Boyu Bayrağı simgesi ile sıradışı bir görünüm sergiliyor. Dikkat çeken tasarımıyla benzerlerini geride bırakacağı ve yaz sezonunun vazgeçilmez bir parçası haline dönüşeceği kesin. Kayı Boyu Bayrağı Baskılı Tişört'ünü dilediğiniz her yerde giymeniz mümkün. Evinizde, okulda, iş yerinizde, sokakta, caddede veya tatilde.. Bulunduğunuz her ortamda tasarım harikası tişörtünüz ile tüm dikkatler size yönelecek.

Şimdi sıradan tişört modellerini bir kenera bırakın ve gücü kuvveti temsil eden Kayı Boyu Bayrağı Baskılı Tişört'ü için sitemizden hemen siparişinizi oluşturun.