Kaplan Gözü Doğal Taş Tesbih

Ürün Kodu: 8075

Kaplan Gözü Doğal Taş Tesbih Özellikleri:

  • En : 0.5 Cm.
  • Boy : 27 Cm.
  • Ağırlık : 39 Gr.
  • Maden : Prinç, Doğal, Taş
  • Değerli Taş : Kaplan, Gözü

Kaplan gözü doğal taş tespih ile sevdiğiniz erkeğe veya babanıza en gösterişli tespih modelini armağan edin!

Otantik tespihlerin ve faklı ürünlerin meydana getirildiği kaplan gözü taşı, kuvars grubundandır ve oldukça da gösterişli bir taş çeşididir. Opak görünümlü ve aynı zamanda camsı parlaklığa sahip olan bu taş değerli bir taştır da aynı zamanda. Erkekler için yılbaşı hediyeleri aradığınız zamanlarda bu hoş ve şık tespihin parmakları arasından süzülmesini görmek her ikinizi de çok mutlu edecektir.

Sarı- altın - kahve- beyaz tonlarını içinde taşıyan bu güzel taş taşıdığı bu renk kombinasyonu sayesinde uzaktan bakanlara kaplan gözünü anımsattığı için bu adı almıştır. İçindeki demir oksidin ortaya çıkardığı bu renk karışımından doğan muazzam güzellikteki desenlerse ev aksesuarlarının, takıların ve özellikle de tespihlerin oluşuma harika bir hava katmaktadır. Mohs sertlik skalasına göre 7. derece oldukça sert taş grubundan olan bu görkemli taş Hediye Sepeti sayfalarında en şık şekliyle havalı bir tespihe dönüşüyor. Babalara özel hediyeler almak istediğinizde göz alıcı bu tespih harika bir hediye fikri olacak.

Nazara karşı etkili olduğu düşünülen bu özel taş, Kızıl derili toplumlarında ve şaman topluluklarında da korunma amaçlı kullanılırdı. Duygu dengeleyici özelliğiyle tanınan bu özel taşın sağlığa etkili birçok özel yanı da var. Heyecanı – korkuyu yenmenizde destek olabilecek olan bu taş, aynı zamanda cesaret veren doğal bir taştır. Uykusuzluğa da iyi geldiği bilinen bu taş aynı zamanda içsel huzuru da arttırıcı güce sahiptir. Öte yandan; nefes darlığı, astım hastalıkları, sindirim bozuklukları, kalp rahatsızlıkları ve ağrılara iyi geldiği de bilinmektedir.

Bu özellikleri nedeniyle sevdiklerinize şifacı olacak olan bu tespih sevdikleriniz her sabır çektiğinde huzura ereceği gibi çok da şık bir tespihe kavuşacaktır. Kocaya hediye zamanlarda harika  bir hediye fikri.

Görüntüsünü ve ismini kaplanın gözlerinden alan kaplan gözü doğal taşı duyguların taşı olarak bilinmektedir. Sağlığa yararlı etkileri bulunan en etkili taşlardan biri olduğu bilinmektedir. Erkeklere hediye edilen tesbih dini amaçlı ve sabır çekmek amaçlı kullanılmaktadır.

Özellikleri saymakla bitmeyen kaplan gözü taşından oluşturulan tesbih erkeklere hediye edilebilecek özel aksesuarlardan biridir. Doğum günü hediyesi olarak erkek arkadaşınıza hediye edeceğiniz kaplan gözü tesbih yanında bulundurduğu sürece ona pozitif enerji verecektir.