Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

Dikkatinizi Çekebilir ► Sevgiliye Anlamlı Hediyeler

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

Hayatımıza giren özel insanlara, hediye vermek için belli bir zamanı beklememiz gerekmiyor. Sevgililer günü, doğum günü, yılbaşı ve yıldönümü gibi zamanlar hediye vermek için ideal olsa da, bu zamanları beklemek zorunda değilsiniz. İçinizden geldiği anda sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Ancak hediye seçiminin zorluğu bu konuda biraz engelleyici oluyor. Sevgililer günü ve doğum günü gibi zamanlarda bile hediye seçmek bazen çok uzun zamana mal olabiliyor. Bu zamanın verimli kullanılması ile ise sevgiliye elle yapılacak hediyeler akla geliyor. Yani zamanınızı hazır bir hediye bulmak için harcayacağınıza sevgiliye evde yapılabilecek hediyeler listemizi inceleyip, siz de özel bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Erkek sevgiliye el yapımı hediye, kulağa biraz zorlayıcı görünse de aslında yaratıcı fikirler ile bunun çok da kolay olduğunu göreceksiniz. Önemli olan sevgilinize güzel duygularınızı ulaştırmanız, mutlu etmeniz ve sizin için ifade ettiği anlamı göstermenizdir. Bunun için ise değerli zamanınızı harcamış olmanız bile çok önemli. Sevgililer günü el yapımı hediyeler arasında yer alan pek çok yaratıcı fikir işinize yararken, bu yaratıcılığı sizin için kullanan ve harika hediyeler sunan adresleri de tercih edebilirsiniz. Diğer hediye seçeneklerinden farklı olarak, hem kişiye özel hem de farklı olmaları ile dikkat çeken hediyeleri, sizin için derledik. Ayrıca sevgililer günü için el yapımı hediyeler konusunda da harika fikirleri bir araya getiriyoruz.

Sevgiliye el yapımı hediyeler yapmak kısacası sevdiğiniz insanın duygulanmasına ve aranızdaki samimiyetin daha çok artmasına yol açar ve bu sayede birlikte mutlu bir birlikteliğe devam edebilirsiniz. El maharetinizin ne kadar iyi olduğu sorun değil, siz yeter ki onun için bir uğraş gösterin. Emin olun ki sevdiğiniz kişi yaptığınız hediyenin ne kadar güzel olduğuna değil, onun için harcadığınız değerli zamanı önemseyecektir.  Hazır alınmış bir hediyenin değeri neyse el yapımı hazırlanan hediyelerin değeri ondan 10 kat daha fazla olacaktır. İçine sevginizi de katacağınız el yapımı hediyeler sevgilinizin aşırı derecede mutlu olmasına neden olabilir.

İşte sizler için derlediğimiz sevgiliye el yapımı hediyeler ;

Sevgiliye hediye seçenekleri için sayfamızı ziyaret edin

  1. Özel Anlar Albümü

Aslında albüm hazırlamak klasik bir sevgili hediyesi gibi görülür. Buna karşın unutmamak gerek ki, özel anların güzel notlar ile süslendiği bir albümün mutlu edemeyeceği kimse yoktur. Sevgililer günü hediyeleri el yapımı seçenekleri arasında ilk sırada akla gelse de, size özel fotoğrafların, size özel sözler ile bir araya gelmesi sevgilinizi mutlu edecektir. Görselde de gördüğünüz gibi, hazır bir albüm yerine, fotoğraflarınız ile şık bir albüm oluşturabilirsiniz. Bunun için basit bir iki gerece ihtiyacınız olacak. Öncelikler fotoğraf seçimi yaparak, sizin için özel anlara ait kıymetli olan fotoğrafları bastırmanız gerekiyor. Sevgiliye elle yapılacak hediyeler için genellikle ihtiyaç duyulan basit gereçleri de temin ettiğinizde hediyenizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu gereçlerden en önemlisi aslında ip ve delgeç olacak. Çünkü fotoğrafları bir araya getirmek için, tamamını aynı hizadan delip ip ile bağlamalısınız. Kurdele ise bir süsleme aracı olarak kullanılabilir ya da yaratıcılığınızı kullanarak farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızın yanına alacağınız notlar ise hediyenizin sevgililer günü için el yapımı hediyeler arasında yer almasını sağlayacak bir detaydır. Hediyenizi hazırladığınızda ister tek başına verebilirsiniz, isterseniz de başka bir hediye ile destekleyerek ama özel gününüzün yıldızı olacak olan albümünüzdür.

el yapımı hediyeler

 

  1. Anılarınızı Dekorlaştırın

Basit fakat son derece özel bir fikir var sırada. Sevgililer günü el yapımı hediyeler kategorisinde yer alsa da el yapımı olduğunu anlamak bile zor olabilir. Çünkü sonucun mükemmel olmaması için bir sebep yok. Hediye hazırlık sürecinin nasıl başlayacağına bakacak olursak, öncelikle yazmak istediğiniz kelime ya da seçtiğiniz harfleri netleştirmelisiniz. Sonra da buna uygun olarak, bir marangozda harfleri hazırlatabilirsiniz. Hem uygun fiyata hem de hızlıca harfleriniz hazır olacaktır. Bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız, harfleri karton ile de yapmanız mümkün. Aynı sonuca ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Erkek sevgiliye el yapımı hediye olarak böyle bir fikir olabilir mi derseniz, elbette olabilir. Sonuçta bu sizin özel anlarınızdan oluşan bir dekor olacak. Fotoğraf seçimini sadece erkek arkadaşınıza odaklı da yapabilirsiniz. Sizin gözünüzden onun nasıl göründüğünü anlatan fotoğraf ve notlar da kullanabilirsiniz. Hediyenizi tamamlama sürecine bakacak olursak, beğendiğiniz resimleri, kendi yaratıcılığınıza göre kolajlamanız ile sonuca ulaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızın arasına gazete ya da dergi resimleri koyarak bütünlük oluşturmanız da mümkün. Örnek görseldeki gibi siyah beyazı tercih edebilirken, renkli fotoğraflar da kullanabilirsiniz.

 

el yapımı hediyeler2

 

  1. Çikolata Kutusu Ne Kadar Sürprizli Olabilir ki?

Çikolata kutusu ile son derece şaşırtıcı hediyelere imza atabilirsiniz ki bu hediyeler de sevgiliye elle yapılacak hediyeler arasında yer alır. Bu tip bir hediye için ihtiyacımız olanlar ise görselde de gördüğünüz gibi, bir çikolata kutusu, çikolatalar, fotoğraflar, yapıştırma gereçleri ve çeşitli süsleme malzemeleridir. Sevgililer günü için el yapımı hediyeler, genellikle duygu ve düşünceleri ifade etmekle birlikte, fotoğraflar içermelidir. Böylece özel hale gelir. Erkek sevgiliye el yapımı hediye olarak da tercih edebileceğiniz çikolata kutusu, hem damak zevkine hitap edecek hem de gönül okşayıcı olacaktır. Hediyenizi hazırlamaya başlarken, öncelikle kutunuzu istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Görselde sade bir süsleme ile siyah kalp konulmuş ve farklı bir hoşluk yakalanmış. Kutuyu çikolatalar ile doldurmadan önce ise akordeon şeklinde bir fotoğraf albümü hazırlıyoruz. Seçtiğiniz fotoğrafları buraya yerleştirirken, arkasına da notlar almanız mümkün ya da fotoğrafların üzerine kendi el yazınız ile kısa notlar iliştirebilirsiniz. Sevgiliye elle yapılacak hediyeler, bu tip detaylar ile anlam kazandığından son derece önemlidir. Albümünüzü kutuya yerleştirdikten sonra ise kutunun içini çikolata ile doldurabilirsiniz. Hazır kalpli çikolataları tercih edebilirsiniz ya da kendi hazırladığınız çikolataları kullanabilirsiniz. Ayrıca kurabiyeler ile dolduracağınız bir kutuyu da bu şekilde hoş bir hediye haline getirebilirsiniz.

 

el yapımı hediyeler3

 

  1. El Yapımı Çift Fincanları

Son zamanlarda bir akım gibi yayılan fincan boyama fikri, sizin için özel bir sevgililer günü hediyesi olabilir. Sevgililer günü el yapımı hediyeler için oldukça uygun bir zamandır ve Şubat ayının soğuğunda birlikte içinizi ısıtacak kahveler içeceğiniz çay – kahve kupaları hazırlayabilirsiniz. Bunun için düz renkte kahve kupası seçmeniz gerekiyor. Birde porselen kalemi ya da boyası işinizi görebilir ya da yıkayınca çıkmama özelliği olan boya türlerini kullanabilirsiniz. Kimisi fırınlamadan sonra sabitleniyor, kimisi ise belli bir süre bekletildiğince çıkmayacak sağlamlığa ulaşıyor. Hobi malzemeleri satan yerlerde bu tip çeşitli boyalar ya da kalemler bulabilirsiniz. Görseldeki metin sevgililer günü için uygun olsa da siz kendi yaratıcılığınız ile de seçim yapabilirsiniz. Sevgililer günü için el yapımı hediyeler, bu yaratıcılık ve özeni de kapsamalıdır. Dolayısıyla belki de sevgilinizi ile size özel olan sözleri de fincanlarınızda kullanabilirsiniz. Öncelikle kurşun kalem ile şablon oluşturarak çalışırsanız, daha nizami bir görünüm elde edeceksiniz. Sonuçta ise hediyeniz oldukça anlamlı olacak. Böylece birlikte içeceğiniz kahve ya da çaylar daha anlamlı olacaktır.

 

el yapımı hediyeler4

 

 

One Comment

Bir cevap yazın