Unutulmaz En Güzel Öğretmenler Günü Sürprizleri

Unutulmaz En Güzel Öğretmenler Günü Sürprizleri

Dikkatinizi Çekebilir ► Öğretmenler Günü Sürprizi

Ailemizden farklı insanlar tanımaya başladığımız, ailemizden ayrı zaman geçirmeye başladığımız, eğitim hayatımızı başlatan okullar aynı zamanda hayatımıza değerli insanlar da katıyor. Bizleri büyütürken anne babamız gibi davranan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan güzel yürekli öğretmenler sayesinde hayatı anlamaya başlıyoruz. Birlikte eğitim gördüğümüz, birlikte bir şeyler öğrendiğimiz arkadaşlarımızın yanında öğretmenlerimizle de birçok şey paylaşıyoruz. Gün geliyor onların şefkati ile kendimizi iyi hissediyoruz. Bazen onların uyarılarıyla hatalı davranışlarımızdan dönüyoruz.

Aslında sürprizleri çok seven bir toplumuz. Annemize, babamıza, kardeşlerimize, arkadaşlarımıza ve sevgilimize sürpriz yaparken büyük keyif alıyoruz. Onlara sürpriz yapmadan haftalar önce hazırlıklara başlıyoruz. Ancak şimdiye kadar kaçımız öğretmenimize sürpriz yapmışızdır? Birçoğumuz hiç yapmamıştır. Ancak bu öğretmenler günü bir değişiklik yapalım ve en sevdiğimiz öğretmenimiz için öğretmenler günü sürprizi hazırlayalım.

En güzel öğretmenler günü sürprizi için hazırlıklarımızı yapalım. Sınıf arkadaşlarımıza da haber vererek sürprizin boyutunu biraz büyütelim. Bu öğretmenler gününde böyle bir değişiklik yapalım ve öğretmenimizi mutlu edelim. Aslında bir insanı mutlu etmek çok kolay… Küçük bir öğretmenler günü sürprizi ile ona dünyaları verebilirsiniz. Siz de göreceksiniz ki bu şekilde bir sürpriz karşısında öğretmeniniz çok duygulanacak ve gözyaşlarını tutamayacak. Siz de onu ne kadar çok sevdiğinizi bu şekilde bir kez daha gösterme fırsatı bulacaksınız…

Öğretmenler, dünyadaki en kutsal mesleği icra eden kıymetli insanlar olarak hayatları boyunca binlerce insanın hayatına dokunuyor, birçok insanın yaşamında anlamlı izler bırakıyorlar. Fikirleriyle zaman zaman öncülük eden, yol gösteren; her zaman sevecen, şefkatli ve korumacı yaklaşan öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değil. Ama onları mutlu etmek zor değil. Aklımıza geldiklerinde bunu onlara hissettirmek, unutulmadıklarını anlamalarını sağlamak, bir telefonla veya mesajla hallerini hatırlarını sormak bile onlara kendilerini mutlu hissettirecektir. Ya da özel günlerinde onlara etkileyici hediyeler vermek, küçük ama anlamlı sürprizler yapmak da sevgimizi hissettirmenin bir yolu olarak düşünülebilir.

Öğretmenler için doğum günlerinden farklı olarak genel anlamda özel olan bir gün de 24 Kasım’dır. 24 Kasım, ulu önder Atatürk’ün millet mekteplerinin başöğretmenliğini kabul ettiği gündür ve ülkemizde her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu özel günde eğer hala görüşüyor yani eğitimimize devam ediyorsak öğretmenimizin yüzünü güldürecek hoş bir sürpriz, ya da sık sık görmüyorsak bile hatırladığımızı ve ne kadar kıymet verdiğimizi hissettirecek anlamlı bir hareket yeterli olacaktır.

Peki öğretmene yapılan küçük sürprizler neler olabilir? Öğretmenler günü sürprizleri olarak nasıl ortamlar hazırlanıp, nasıl hediyeler düşünülebilir?

El Yapımı Hediye

Sizi her zaman seven ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen değerli öğretmeninizin doğum gününde ona harika bir el yapımı hediye hazırlayabilirsiniz. Öğretmene küçük sürpriz hediyeler ile anlamlı hatıralar bırakabilirsiniz.

Mesela evde kendi başınıza yapabileceğiniz origami fotoğraf albümü emek vererek hazırlayacağınız manevi anlamda değerli bir hediye olacaktır.

Öğretmene Sürpriz

Öğretmene Sürpriz

Öğretmenler Günü Sürprizleri

Öğretmenler Günü Sürprizleri

 

İstediğiniz renkte bir fon kağıdı, 3 fotoğraf, yapıştırıcı, makas ve kalem işinizi görecektir. Bir de dışı kaplamak için sevdiğiniz desende bir kağıt origami fotoğraf albümünü tamamlayacaktır.

Hazırlanışı:

44 cm’lik kartonu bir kenarından ikiye, daha sonra açıp diğer kenarından ikiye katlayın. Katlanan kenarlardan tekrar ikiye katlayın. Yani bir kenarı dörde katlayıp tekrar açmış olmalısınız. Origamide yapıştırıcı kullanmayacağınız için katlamalar önemlidir. Katlamaları yaptıktan sonra fotoğrafların yapışacağı yere işaret koyun. Daha sonra dış kısmı desenli kağıt ile kaplayın. Deseni yapıştırdıktan sonra kartonu bütün şekilde açarak önceden işaretlediğiniz bölgelere fotoğrafları yapıştırın.

Hazırladığınız origami fotoğraf albümü öğretmene doğum günü sürprizi olarak düşünülebilecek harika bir fikir! El emeği ile hazırladığınız öğretmeninize özel hediye doğum gününde kendisini özel hissetmesini sağlayacak ve onu çok mutlu edecektir.

Veya kitap okumayı çok seven ve sizi de her zaman kitap okumaya teşvik eden öğretmeniniz için güzel bir kitap ayracı hazırlayabilirsiniz.

öğretmene el yapımı hediye

öğretmene el yapımı hediye

Renkli bir fon kağıdı, kurdele, fotoğraflar ve dilediğiniz süsler ile tamamen kendi zevkinize göre hoş bir kitap ayracı hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz ayracın bir kısmını fotoğraflarla kaplayıp diğer kısmına anlamlı bir doğum günü mesajı yazabilirsiniz. Ya da öğretmenin farklı dillerdeki hallerini yazarak fark katabilirsiniz. Öğretmeninize duygularınızı ifade etmenin etkileyici ve kalıcı bir yolu olarak el emeği kitap ayracı hazırlama fikri manevi anlamda çok değerli bir hatıranız olarak kalacak, öğretmeninizi çok mutlu edecektir.

Ya da öğretmeniniz için ders aralarında çay, kahve içerken kullanabileceği kişisel bir kupa hazırlayabilirsiniz.

Öğretmene Kendin Yap Hediye

Öğretmene Kendin Yap Hediye

 

Önceden satın aldığınız şık, beyaz bir seramik kupa üzerine renkli board makerler ile zevkinize göre şekiller çizin. Eğer çizim yeteneğiniz çok iyi değilse öğretmeninize hislerinizi aktarabileceğiniz kısa sözler yazabilirsiniz. Porselen kupa üzerine yazıyı yazdıktan sonra mutlaka 5 – 10 dakika kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra da 175 dereceye ayarlanmış fırına atarak 30 dakika da orada bekletin. 30 dakika sonra bardağı fırından çıkararak soğumaya bırakın. Bir gün boyunca bardağa dokunmamaya çalışın, böylece ertesi gün dokunduğunuzda ve yıkadığınızda bardağın üzerindeki desen ve yazıların çıkmadığını görürsünüz.

Öğretmene küçük sürpriz hediyeler vermek isteyenler için tamamen el emeği ile hazırlanan kişiye özel kupa harika bir fikir gibi görünüyor. Dilediğiniz renk ve şekiller ile öğretmeninizin severek kullanacağı bir kupa hazırlayarak ona kalıcı ve etkileyici bir hatıra bırakabilirsiniz.

Öğretmene Sürpriz Doğum Günü

Öğretmeninizin doğum gününde aramakla, hediye göndermekle veya hediye vermekle yetinemeyip bu özel günde onun yanında olup birlikte vakit geçirmek isteyenlerdenseniz ister tek başınıza isterseniz okul arkadaşlarınızla birlikte öğretmene sürpriz doğum günü hazırlayabilirsiniz. Öğretmeninize okulda ders arasında coşkulu bir doğum günü kutlaması yapabilirsiniz.

 

öğretmene sürpriz doğum günü

öğretmene sürpriz doğum günü

 

Sınıf arkadaşlarınızla organize olarak sınıfı hızlı bir şekilde süsleyebilir, sınıfı sevgi dolu sözcüklerin yer aldığı pankartlarla süsleyebilirsiniz. Yine tek başınıza veya sınıfla ortak bir şekilde öğretmeninizin hoşuna gidecek anlamlı bir hediye hazırlayabilir ve önceden satın alabilirsiniz. Öğretmeniniz ders arasından döndüğü anda ona doğum günü şarkısı söyleyerek coşkulu bir şekilde karşılayabilirsiniz. Sizi bu şekilde emek vermiş ve özenmiş olarak gören öğretmeniniz çok mutlu olacak, çok duygulanacaktır. Öğretmeninizin hoşuna gidecek bir pasta ile de günü tatlandırabilirsiniz.

Benzer bir sürprizi öğretmeninizin yanına giderek veya onunla dışarıda buluşarak da gerçekleştirebilirsiniz. Öğretmeninizi düşündüğünüzü hissetmesi ve emek verdiğinizi görmesi onu çok mutlu edecek kendisiyle gurur duyacaktır.

Öğretmeninizi okul ortamında göremiyorsanız yani eğitim hayatınız bittiyse de yine öğretmeninizin yanına gidebilir onu unutmadığınızı gösterebilirsiniz. Anlamlı doğum günü mesajları eşliğinde öğretmene küçük sürpriz hediyeler vererek çok mutlu edebilirsiniz. Zaten tıpkı aile üyelerimiz gibi öğretmenlerin de bizden bir beklentisi yoktur, onlar bize verdikleri emeğin boşa gitmediğini gördüklerinde, faydalı işler yaptığımızı düşündüklerinde, başarılı olup iyi yerlere geldiğimize tanık olduklarında bile mutlu olurlar. Onlar için bizim mutlu ve başarılı olmamız, öğrettiklerini hayatımızda uygulamamız ve yönlendirdikleri yolda emin adımlarla yürüyor olmamız yeterlidir. Bize her zaman şefkatle yaklaşarak iyi ve başarılı bireyler haline gelmemiz için emek veren özverili öğretmenlerimiz özel günlerinde yaptığımız ufak bir jest ile, bir güzel söz, anlamlı bir kutlama ile çok mutlu olabilirler.

Öğretmene Doğum Günü Sürprizi İçin Hediye Önerileri

Öğretmeninizin özel gününde bizi yanında hissetmesini sağlamak ve günü akılda kalıcı kılmak istiyorsanız onun hoşuna gidecek bir hediye verebilirsiniz. Hediyenin öğretmeninizin ilgi alanlarına, zevklerine, hobilerine, branşına vs. hitap etmesine özen göstererek öğretmeniniz için en uygun hediyeyi seçebilirsiniz.

Size her zaman maddiyata değil manevi hazlara önem vermeniz gerektiğini aşılayan ve insan ilişkilerinde maddi gücün değil hislerin daha önemli olduğunu vurgulayan değerli öğretmeninize tabii ki manevi anlamda değerli bir hediye seçmeniz gerekir. Çok pahalı, gösterişli hediyelerden uzak durmalı ve aranızdaki ilişkiye yakışacak, sizin öğretmeninize karşı hislerinizi yansıtmanızı sağlayacak küçük olsa da derin anlamlar taşıyan hediyelere yönelmelisiniz. Önceliğiniz öğretmeninizi düşündüğünüzü, onun için emek verdiğinizi hissettirmek ve sizin için ne kadar özel ve değerli olduğunu anlatabilmek olsun.

Öğretmenler gününde tercih edilebilecek orijinal hediye fikirleri burada…
En Değerli Öğretmen İçin Ahşap Kutulu Kalem

En Değerli Öğretmen İçin Ahşap Kutulu Kalem
En Değerli Öğretmen İçin Ahşap Kutulu Kalem

En Değerli Öğretmen İçin Ahşap Kutulu Kalem

Üzerinde “dünyanın en değerli öğretmenine” yazılı ahşap kutu içerisinde yer alan isme özel hazırlanmış ahşap görünümlü tükenmez kalem öğretmeniniz için harika bir doğum günü hediyesi olabilir! Öğretmene küçük sürpriz hediyeler arayanlar için öğretmene doğum gününde veya öğretmenler gününde verilebilecek anlamlı ve etkileyici bir hediye seçeneği…

En Değerli Öğretmen İçin Ahşap Kutulu Kalem
 

Öğretmen İçin Kişiye Özel Kupa

Öğretmen İçin Kişiye Özel Kupa
Öğretmen İçin Kişiye Özel Kupa

Öğretmen İçin Kişiye Özel Kupa

Sıradan gibi görünen hediyeler bazen ufak dokunuşlarla oldukça farklı hale gelip çok etkileyici olabiliyor. Örneğin bir öğretmene özel hazırlanmış isme özel porselen kupa sıradanlıktan çok uzak bir hediye halini almış. Sizin için çok fazla emek vermiş ve hiçbir zaman aklınızdan çıkmayan değerli öğretmene doğum günü sürprizi sırasında verilebilecek isme özel, öğretmen temalı kupa ideal bir tercih olacaktır.

Öğretmen İçin Kişiye Özel Kupa
 

Öğretmene Özel Şarkı

Öğretmene Özel Şarkı
Öğretmene Özel Şarkı

Öğretmene Özel Şarkı

Öğretmene doğum günü sürprizleri arayışına girenler için sıra dışı bir seçenek: Öğretmene özel şarkı! Öğrencilerini kendi çocukları gibi seven, şefkat gösteren, koruyan ve her zaman destekleyen değerli öğretmeninize çok güzel duygular yaşatacak bu hediye hiçbir zaman aklından çıkmayacak sık sık anımsayacağı bir anı olacaktır.

Öğretmene Özel Şarkı
 

Yılın Öğretmenine Oskar Ödülü

Yılın Öğretmenine Oskar Ödülü
Yılın Öğretmenine Oskar Ödülü

Yılın Öğretmenine Oskar Ödülü

Oskar ödülünü benim değerli öğretmenim de en az Hollywood yıldızları kadar hak ediyor diyorsanız öğretmeninize esprili bir hediye olarak ‘Yılın Öğretmeni Oskar Ödülü’ hediye edebilirsiniz. Öğretmene yapılan küçük sürprizler böyle esprili hediyelerle daha da neşeli bir hale gelir ve öğretmeniniz doğum gününde kendisini daha değerli hisseder.

Yılın Öğretmenine Oskar Ödülü
 

Bayan Öğretmene USB Kalem Seti

Bayan Öğretmene USB Kalem Seti
Bayan Öğretmene USB Kalem Seti

Bayan Öğretmene USB Kalem Seti

En güzel doğum günü hediyeleri bayan için neler olabilir diye düşünenlerdenseniz pembe renkli ve süslü görünümüyle hoş bir hediye haline gelen isme özel kalem ve USB bellekten oluşan seti tercih edebilirsiniz.

Bayan Öğretmene USB Kalem Seti
 

Öğretmene Hediye Işıklı Dünya Küresi

Öğretmene Hediye Işıklı Dünya Küresi
Öğretmene Hediye Işıklı Dünya Küresi

Öğretmene Hediye Işıklı Dünya Küresi

Branşı coğrafya olan veya seyahat etmeyi seven öğretmenlerinizin hoşuna gidecek türden bir hediye fikri: Işıklı dünya küresi! Öğretmene doğum günü sürprizi yaparken sunulabilecek bu farklı ve neşeli hediye günü daha neşeli bir hale getirecek öğretmeninizi çok mutlu edecektir.

Öğretmene Hediye Işıklı Dünya Küresi
 

Öğretmene Hediye Satranç Seti

Öğretmene Hediye Satranç Seti
Öğretmene Hediye Satranç Seti

Öğretmene Hediye Satranç Seti

Sizi karşılıksız seven ve her zaman içten, sevgi dolu davranan, şefkatini hiçbir zaman esirgemeyen ve desteğiyle her an yanınızda olduğunu hissettiren değerli öğretmeniniz için özel bir doğum günü hediyesi fikri düşünüyorsanız isme özel satranç seti sıra dışı bir tercih olacaktır.

Öğretmene Hediye Satranç Seti
 

Öğretmene Özel Yuvarlak Kol Düğmeleri

Öğretmene Özel Yuvarlak Kol Düğmeleri
Öğretmene Özel Yuvarlak Kol Düğmeleri

Öğretmene Özel Yuvarlak Kol Düğmeleri

Hediye seçiminde özenli davrananlar için öğretmene doğum günü sürprizi sırasında verilebilecek şık ve özel bir hediye fikri! Öğretmeninizin isminin baş harfleriyle süslenen kişiye özel yuvarlak kol düğmeleri her zaman şık görünmeye özen gösteren erkek öğretmeninize verdiğinizde etkileyici olacak bir seçenek.

Öğretmene Özel Yuvarlak Kol Düğmeleri
 

Öğretmen İçin Ahşap Çerçeve

Öğretmen İçin Ahşap Çerçeve
Öğretmen İçin Ahşap Çerçeve

Öğretmen İçin Ahşap Çerçeve

Öğretmeninize doğum gününde verebileceğiniz şık ve anlamlı bir hediye seçeneği… Öğretmeninizin ismine özel hazırlanan ahşap çerçeve içerisine yerleştirdiğiniz güzel bir fotoğraf öğretmeninizle birlikte geçmişe gitmenize ve güzel anıları hatırlamanıza yardımcı olacak, arkadaşlarınızla birlikte hazırladığınız öğretmene sürpriz doğum günü partisine duygulu bir hava katacaktır.

Öğretmen İçin Ahşap Çerçeve
 

Öğretmene Özel Köstekli Saat

Öğretmene Özel Köstekli Saat
Öğretmene Özel Köstekli Saat

Öğretmene Özel Köstekli Saat

Sizin için çok özel bir konumda olan ve her zaman saygı gösterdiğiniz, çok sevdiğiniz kıymetli öğretmeninizi geçmişe götürecek ve anılarını canlandıracak anlamlı bir hediye seçeneği olarak isme özel köstekli saat fikrini değerlendirebilirsiniz.

Öğretmene Özel Köstekli Saat
 

Öğretmene Doğum Günü Hediyesi Saatli Ahşap Foto

Öğretmene Özel Köstekli Saat
Öğretmene Doğum Günü Hediyesi Saatli Ahşap Foto

Öğretmene Doğum Günü Hediyesi Saatli Ahşap Foto

Öğretmene yapılan küçük sürprizler muhakkak duygulu anlar yaşamayı sağlayacaktır. Öğretmeninizin doğum gününde hazırlayacağınız sürprizin bir parçası olacak şiirli ve saatli ahşap fotoğraf günü daha özel kılacaktır. Öğretmeniniz için yazdığınız özel bir şiiri öğretmeninizin fotoğrafıyla birlikte işletebileceğiniz saatli ahşap tabaka öğretmeninize özel duygular hissettirecektir. Kıymetli öğretmeninize duygularınızı aktarmanın en güzel yolu olan bu hediye doğum günü için de ideal bir hediye seçeneği olacaktır.

Öğretmene Doğum Günü Hediyesi Saatli Ahşap Foto
 

Öğretmene Hediye Kartvizitlik, Kalem ve Anahtarlık Seti

Öğretmene Hediye Kartvizitlik, Kalem ve Anahtarlık Seti
Öğretmene Hediye Kartvizitlik, Kalem ve Anahtarlık Seti

Öğretmene Hediye Kartvizitlik, Kalem ve Anahtarlık Seti

Her zaman iyi bir meslek sahibi olmanız için çabalayan ve iyi yerlere gelmeniz, başarılı olmanız için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, karşılıksız seven biricik öğretmeninize doğum gününde hem kullanışlı hem de anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız isme özel hazırlanan kartvizitlik, kalem ve anahtarlıktan oluşan bu hediye setini tercih edebilirsiniz. Şık kartvizitlik üzerine öğretmeniniz için kısa anlamlı sözler yazdırarak doğum gününü kutlayabilir ve sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettirebilirsiniz.

Öğretmene Hediye Kartvizitlik, Kalem ve Anahtarlık Seti
 

Öğretmenler Günü Hediyesi Teşekkürler Öğretmenim Kitabı

Öğretmenler Günü Hediyesi Teşekkürler Öğretmenim Kitabı
Öğretmenler Günü Hediyesi Teşekkürler Öğretmenim Kitabı

Öğretmenler Günü Hediyesi Teşekkürler Öğretmenim Kitabı

Çok emek göstererek, fazlasıyla özenerek hazırladığınız öğretmene sürpriz doğum günü partisi sırasında verebileceğiniz, verdiğiniz anda öğretmeninizi şaşırtıp duygulu anlara sürükleyeceğiniz harika bir hediye seçeneği! Manevi anlamda güçlü hediye seçeneklerine yönelmeyi tercih edenlerin öğretmenlerine doğum günlerinde defalarca teşekkür etmelerini sağlayacak Teşekkürler Öğretmenim defteri bireysel veya arkadaşlarınızla birlikte sunabileceğiniz harika bir seçenek olacaktır. Defterin içini en güzel öğretmen sözleri ile doldurarak öğretmeninize aklından çıkmayacak hoş bir doğum günü yaşatabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi Teşekkürler Öğretmenim Kitabı
 

Öğretmene Hediye Mesajlı Plaket

Öğretmene Hediye Mesajlı Plaket
Öğretmene Hediye Mesajlı Plaket

Öğretmene Hediye Mesajlı Plaket

Öğretmeninize doğum gününde vereceğiniz cam plaket ile mutlu anlar yaşamasını sağlayabilirsiniz. Cam plaket üzerine sizin duygularınızı en iyi şekilde yansıtacak bir mesaj yazdırarak, öğretmeninize özel bir hediye hazırlatabilirsiniz. Öğretmene küçük sürpriz hediyeler arayışında olanlar için doğum gününde tercih edilebilecek hoş ve akılda kalıcı bir hediye. Bu hediyenin kişiye özel olması öğretmeninize kendisini özel hissettirecek ve anlamlı mesajınız onu çok duygulandıracaktır.

Öğretmene Hediye Mesajlı Plaket
 

Öğretmenler işlerini aşk ile yaparlar. Onlar bizlere bir şeyler öğrettikçe kendilerini daha mutlu hissederler ve emin olun bu öğrettiklerinin karşılıklarını aldıklarını görmek ise onları iki kat daha çok mutlu eder. Bize öğrettikleri her şey için onlara teşekkür etmemizi beklemeden, karşılıksız yaparlar bunu. Ancak bir gün biz de karşılarına geçip onları hala unutmadığımızı gösterdiğimizde de mutluluktan havalara uçarlar…

Eğer siz öğretmeninizi mutlu etmek istiyorsanız, onun emeklerinin karşılığı olmaz ama yine de küçük de olsa bir şeyler yapmalıyım diyorsanız öğreteniniz için bu öğretmenler gününde güzel bir sürpriz planlamalısınız. Önemli olan sürprizinizin büyüklüğü değil ne kadar etkili olduğudur. Küçücük bir sürpriz de yapsanız onun için önemli olan hatırlandığını bilmektir. Öğretmeninizi bu öğretmenler gününde yalnız bırakmak istemiyorsanız ve onu mutlu etmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız hediye seçenekleri arasından onun için bir hediye seçebilirsiniz…

Öğretmenler, hepimizin süper kahramanlarıdır. Yarına, onlardan aldığımız güçle, onların bize tuttuğu ışıkla hazırlanırız. Ülkemiz adına iyi bir birey olmak adına öğretmenlerimiz, en az anne babalarımız kadar emek gösterir. Bu çaba, ister istemez bir vefa duygusunu beraberinde getirir. Sosyal medya hesaplarını yeni açtığımızda geçmişe yönelik olarak bulmak istediğimiz ilk kişiler genelde öğretmenlerimiz oluyor. Acı tatlı hatıralar barındırdığımız öğretmenlerimizi, üzerimizdeki emeklerinden ötürü kalbimizden ömrümüz boyunca söküp atamayız. Bizler için yıllar sonra bu ülke adına iyi işler yapmak, onlar adına en büyük gurur vesilesidir.

Gerek öğrencilik dönemlerimizde gerekse de mezun olduktan sonra, her 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir nostalji yapar ve öğretmenlerimizi aramak, onları unutmadığımızı göstermek isteriz. Onlar için belki de en güzel Öğretmenler Günü sürprizi bu olsa gerek.  Onların bizden her daim çok küçük, çok mütevazi beklentileri vardır; ancak bize verdikleri emeklerden ötürü Öğretmenler Günü için sürprizler hazırlamaktan geri durmayız. Aktif bir şekilde eğitiminiz devam ediyorsa sınıf arkadaşlarınızla birlikte organize olarak öğretmeninize güzel sürprizler hazırlayabilirsiniz. Artık günümüzde öğretmenlerimize dair özel bilgilere ulaşmak, sosyal medyadan ötürü çok daha kolaylaştı. Buradan yola çıkarak öğretmeninizin nelerden hoşlandığını, onu nelerin mutlu edebileceğini analiz etmelisiniz. Örneğin yazmaya dair bir tutkusu varsa ona el yapımı not defterleri hazırlayabilirsiniz. Okumayı seven bir öğretmeniniz varsa yaratıcı bir ayraç hazırlayabilirsiniz.

Öğretmene yapılan küçük sürprizler bile onları fazlasıyla mutlu edecektir. Sınıfça söylenen bir şarkı, hep birlikte edilen bir dans, bir gösteri, bir pankart, bir resim, özel olarak hazırlanmış bir video, ezberleri bozan bir hediye vermenize neden olabilir. Ona somut ve bireysel bir hediye alacaksanız bile bunun tasarımsal bir hediye olmasına özen gösterin. Çünkü öğretmeninizin adının yer aldığı, bir fotoğrafının yer aldığı bir hediye, ona kendini çok daha özel hissettirecektir. Öğretmenler günü sürprizleri konusunda nasıl fikirler üretirseniz üretin, öğretmeniniz gösterdiğiniz çaba karşısında duygulanacaktır. Öğretmenler bu kutsal mesleklerini herhangi bir karşılık beklemeden yapan çok özel kişilerdir; ancak yapacağınız ufak bir jest dahi, onların kendi mesleklerine çok daha motive olmalarına neden olacaktır.