2018 Babalar Günü Ne Zaman ? Babalar Günü Kutlama Tarihi

2018 Babalar Günü Ne Zaman ? Babalar Günü Kutlama Tarihi

  2018 Babalar Günü Ne Zaman ? Babalar Günü Kutlama Tarihi
  babalar günü ne zaman

  Babalar Günü Ne Zaman

  Şimdiye kadar herkes yaklaşan Babalar Günü’nden bahsedip duruyor ama bazılarımız babalar günü ne zaman kutlanır bilmiyoruz aslında. Babalar hangi gün bu özel günü kutluyor olabilir acaba, hiçbir fikriniz var mı? Aslında suç sizin değil çünkü Anneler Günü medyanın çok daha parlattığı ve ön plana çıkardığı özel günlerden bir tanesi. O yüzden Babalar Günü hakkında çok da fikrimiz olmuyor.

  Mesela bir Sevgililer Günü kadar popülerliği olmadığı için 2018 babalar günü ne zaman diye sorulduğunda çoğumuz cevap veremiyoruz? Aslında basında ve medyada Babalar Günü’nü daha çok popülerleştirebilseydik o zaman bu özel günün tarihini daha net bilebilirdik. Babalar günü 2018 yılında tam olarak hangi güne denk geliyor diye düşünüyorsanız bunun cevabını bu sayfada öğrenebilirsiniz.

  Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, Babalar Günü de tıpkı Anneler Günü gibi her sene belli bir günde kutlanıyor. Babalar günü tarihi her sene değişse de günü hiç değişmiyor… Biraz kafanız karışmış olabilir. O zaman durumu şu şekilde açıklayalım. Babalar Günü her yılın haziran ayının üçüncü pazarı kutlandığı için gün hiç değişmiyor. Ancak tarih olarak değişiyor çünkü her yıl, haziran ayının üçüncü pazarı farklı bir tarihe denk geliyor. O yüzden Babalar Günü her zaman akılda tutmanın kolay olduğu bir zamana denk geliyor. Peki, bu sene babalar günü ayın kaçında biliyor musunuz? Bu sene Babalar Günü Haziran ayının 18’ine denk geliyor. Haziran’ın üçüncü pazarı da ayın 18’ine denk geliyor.

  Dikkatinizi Çekebilir

  Şimdi bu özel günün hangi tarihe denk geldiğini öğrendiğinize göre babalar günü ne zaman kutlanıyor artık biliyorsunuz. O yüzden hazırlıklara başlamanın zamanı geldi demektir. Öncelikle babanıza uygun hediye bakmalı ve geç kalmadan siparişinizi vermelisiniz. Sitemizden babanıza en uygun hediyeyi seçebilir ve onun için yazdığınız küçük notları da hediyenize ekleyerek güzel bir paket yapabilirsiniz. Bu Babalar Günü’nde babanıza kendisini daha özel hissettirecek anlamlı ve farklı hediyelerle birlikte vereceğiniz küçük notlar da onun için oldukça anlamlı ve özel olacaktır… Bir an evvel işe koyulmalı ve hediyenize karar verdikten sonra notlarınızı yazmaya başlamalısınız…

  Her yıl, yılın en güzel zamanlarında bizler sevdiğimiz insanlarla birlikte vakit geçirip eğlenmeyi çok isteriz. Özellikle sevdiklerimizi şaşırtmak ve onları mutlu etmek havaların da güzelleşmesiyle birlikte bize daha çok mutluluk hissi verir. Bu gibi zamanlarda bizim en büyük destekçimiz olan babamız, her zaman yanımızda olacaktır. peki Babalar Günü tarihi ne zaman biliyor musunuz? Eğer Babalar günü ne zaman bilmiyorsanız size hemen açıklayalım.

  babalar günü ne zaman
  babalar günü ne zaman

  Babalar, aileyi ayakta tutan en önemli unsurdur. Bir evin direği olarak kabul görülen babaların bildiğiniz üzere her anlamda işleri oldukça zordur. Mümkün olan bütün zamanlarını bizim iyi şartlarda yaşamamız için harcayan babamızın hakkını ödememiz hiç de kolay değildir. Özellikle herkes, her yıl anneler için Anneler Günü’nü kutlarken babalar için kutlanan Babalar Günü çoğu insan tarafından takip edilmez. Ve bu yüzden annelerin gölgesinde kalan Babalar Günü, bu anlamda herkesin gözünden kaçıyor.

  Bizler için hakkı ödenmeyecek bir çok şey yapan babalarımızın Babalar Günü Ne Zamandır diye herkes kendi kendine her sene mutlaka soruyordur. Biz Babalar Günü ne zaman cevabını sizlere bir daha unutmamanız için verelim, Babalar Günü 2016 yılı için 19 Haziran tarihinde kutlanacak. Ayrıca her yıl, Haziran ayının üçüncü pazarı Babalar günü olarak kutlanır.
  Çoğu özel günde olduğu gibi Babalar Günü’nün de tarihsel bir olayı vardır. Babalar günü ilk ne zaman kutlandı bilmek ister miydiniz? Oldukça duygusal bir hikayesi olan ilk Babalar Günü ne zaman kutlandı? İşte bu hikayeyi merak eden arkadaşlarımız için kısaca anlatalım;

  Babalar günü düşüncesi ilk olarak anneler günü’ne karşı bir düşünce geliştiren, Sonora Smart Dodd tarafından ortaya atıldı. Washington’da yaşayan Sonora Dodd, Küçük yaşta annesinin ölümü dolayısıyla kendisine ve beş kardeşine bakmak zorunda olan ve Amerikan iç savaşı gazisi olan babasının bir yandan çiftçilikle uğraşırken diğer yandan 6 çocuğa birden bakmasının oldukça büyük bir fedakarlık olduğunu sonradan anlamıştır. Washington’un doğusunda bir çiftlikte 6 çocuğuna birden babaları büyük bir gayretle bakmıştır.

  Çok sonralardan babasının ne kadar büyük bir fedakarlık yaptığını anlayan Sonora, hemen onun için özel bir gün düzenlemeye karar verdi. Ve böylece ilk olarak Babalar Günü, washington Spokane’de 19 haziran 1910 da kutlandı. Çok sonraları, 1966 yılında ise Dönemin başkanı Lyndon johnsonn, Haziran ayının üçüncü pazarını resmen Babalar Günü olarak ilan etti.
  Bu sayede annelerin yanında en az annemiz kadar değerli olan babalarımızın da özel bir günü kutlanması sağlanmış oldu. Artık Babalar günü ne zaman sorusunu bu hikayeyle birlikte aklımıza kazıdığımız için bir daha unutmayız diye düşünüyoruz. Çünkü Babalar Günü ne zamandır diye sormak babalar için oldukça moral bozucu bir olaydır. Yine de Babalar günü 2016 yılında 19 haziran da kutlanacak diye tekrar söylemekte fayda var. Hayatımızın koruyucuları ve bizlerin ilk kahramanı olan babalara bu yıl gerçekleşecek olan babalar gününde küçük de olsa bir hediye almak onlar için gerçekten güzel olacaktır. sizin babanıza vermiş olduğunuz değeri Babalar günü’nde babanız tekrar anlayacak ve kendisini oldukça iyi hissedecektir.

  Babalara, gelecek olan bu güzel günlerde en güzel hediyeleri seçmeye erkenden başlamak gerekir. Sürekli anneler’in gölgesinde kalan babaları şaşırtmak, bu güne özel bir sürprizle mutlaka sıradışı olacaktır. Babalar Günü ne zamandır ülkemizde pek dikkate alınmıyor ancak Onları mutlu etmek için sene de bir gün bile onlara yetecektir. Onları ne daha az ne de daha fazla değerli hissettirebiliriz. Ancak onlar annelerden daha az sevgiyi asla hak etmiyor.
  Ailenizin direği olan babanıza alacağınız ufak bir hediye ile ona yapacağınız güzel bir sürpriz onun hoşuna gitmekle kalmayacak aynı zamanda onunla olan bağınızı da biraz daha güçlendirmiş olacaksınız. Babalar günü 2016 yılında hepimiz için farklı olacak. Onun yaptığı fedakarlıkları bizler de büyüdükçe anlıyoruz ve bu yıl her zamankinden daha özel geçmesi azımsanmayacak bir olaydır. Artık her yıl Babalar Günü tarihi ne zaman diye sormaktansa ona bunun yerine hediyeler bakmaya ve onu mutlu etmeye odaklanmak daha iyi olacaktır. Çünkü Babalar Günü ne zamandır babaların beklediği bir özel gün.

  Sizler de babalarınıza güzel bir sürpriz yapmak istiyorsanız ve babaya alınabilecek hediyeler arıyorsanız  sitemize uğramanızda bir fayda var.


  Pusula ve Dürbün Seti

  Pusula ve Dürbün Seti
  Pusula ve Dürbün Seti

  Pusula ve Dürbün Seti
  Babalar Günü için oldukça nadide hediyelerden biri olacak olan dürbün seti babanız eğer meraklı ve denize düşkünse onun oldukça hoşuna gidecektir. Bu ürün sayesinde babanızla birlikte tekneyle açılabilir ya da doğa gezilerine katılabilirsiniz. gayet güzel zamanlar geçireceğini gezilerinizde birlikte oldukça eğleneceksiniz ve bütün bu yolculuk sırasında asla kaybolma derdi yaşamayacaksınız.

  Pusula ve Dürbün Seti
   


  Babanıza Özel Deri El Çantası

  Babanıza Özel Deri El Çantası
  Babanıza Özel Deri El Çantası

  Babanıza Özel Deri El Çantası
  Babanız için alabileceğiniz en özel ve en kaliteli hediyelerden bir tanesi olan bu el çantasında oldukça kullanışlı bir çok bölme var. Ayrıca deri olmasının vermiş olduğu kaliteyle tam babanıza layık bir hediye olacaktır. Babanızın evraklarını ya da evden çıkarken yanına almaya üşeneceği her türlü eşyasını koyabileceği bu hediye onun için mükemmel bir seçim olacak.

  Babanıza Özel Deri El Çantası
   


  Babaya Ahşap Foto

  Babaya Ahşap Foto
  Babaya Ahşap Foto

  Babaya Ahşap Foto
  Babanızla geçirdiğiniz güzel anılardan bir kareyi ahşap fotoya bastırabilir ve ona hiç unutulmayacak bir anı hediye etmiş olursunuz. Evin en güzel köşesinde duracak bu fotoya babanız her baktığında sizi hatırlayacak ve sizi ne kadar çok sevdiğini bir kez daha hissedecek. Babanıza alabilceğiniz ince düşünülmüş bir hediye olan ahşap fotoya bakmadan geçmeyin.

  Babaya Ahşap Foto
   


  Babanıza Saatli Ödül

  Babanıza Saatli Ödül
  Babanıza Saatli Ödül

  Babanıza Saatli Ödül
  Babalar Günü için özel olarak ona bir ödül almak istemez miydiniz? En güzel Babalar Günü ödülü sizin yazmış olduğunuz mesajı da içererek daha da özel bir hale geliyor. Babanıza size bu kadar yi davrandığı için ona yılın babası ödülünü ya da aklınıza gelen her hangi bir dalda ödül verebilirsiniz.

  Babanıza Saatli Ödül
   


  Babalar Gününe Özel Taşınabilir Şarj Cihazı

  Babalar Gününe Özel Taşınabilir Şarj Cihazı
  Babalar Gününe Özel Taşınabilir Şarj Cihazı

  Babalar Gününe Özel Taşınabilir Şarj Cihazı
  Gelişen teknoloji ile birlikte artık babalarımız da akıllı cep telefonlarını kullanmaya başladılar ve telefonlarla bizden çok uğraştıkları aşikar. Onlara hiçbir zaman iletişim kopukluğu yaşamamaları için üzerinde isminin de yazılı olduğu bir taşınabilir şarj cihazı almak oldukça güzel bir hediye seçimi olacaktır.

  Babalar Gününe Özel Taşınabilir Şarj Cihazı
   


  USB Kalem Kartvizitlik Seti

  USB Kalem Kartvizitlik Seti
  USB Kalem Kartvizitlik Seti

  USB Kalem Kartvizitlik Seti
  Babalara oldukça yakışacak olan bu set babanızı asla yarı yolda bırakmayacak. Herhangi bir evrak işinde aldığınız kalem, iş görüşmelerinde yaptırdığınız kartvizitlik ve bilgi aktarımlarında ona hediye ettiğiniz usb bellek her zaman onun kurtarıcısı olacak ve sizin her zaman onun yanında olduğunuzu babanız daha iyi anlayacak. Babalar Günü için harika bir hediye olan bu sete bir göz atmaya ne dersiniz?

  USB Kalem Kartvizitlik Seti
   


  Babanız İçin Kabadayı Rakı Seti

  Babanız İçin Kabadayı Rakı Seti
  Babanız İçin Kabadayı Rakı Seti

  Babanız İçin Kabadayı Rakı Seti
  Eğer babanızla şöyle bir oturup dertlere keder vurmak ya da mutlulukları kutlamak istiyorsanız babanızla karşılıklı olarak kabadayı setinden rakınızı yudumlayabilirsiniz. Osmanlı zamanından kalma ve Geleneklerimizde büyük bir yeri olan kabadayı işlemeli bu Rakı seti hem sizin hem de babanızın oldukça hoşuna gidecek.

  Babanız İçin Kabadayı Rakı Seti
   


  Babalar Gününe Özel Minyatür Bahçe

  Babalar Gününe Özel Minyatür Bahçe
  Babalar Gününe Özel Minyatür Bahçe

  Babalar Gününe Özel Minyatür Bahçe
  Babanızın eğer evde canı sıkılıyorsa ve kendine sürekli bir uğraş arıyorsa ona alabileceğiniz özel hediyelerden biri olan minyatür bahçeye bir bakmanızı öneririz. Bahçesine bakarken oldukça keyifli zamanlar geçirecek olan babanız bahçenin başından hiç ayrılmayacak.

  Babalar Gününe Özel Minyatür Bahçe
   


  Babaya Hediyelik Kutulu set

  Babaya Hediyelik Kutulu set
  Babaya Hediyelik Kutulu set

  Babaya Hediyelik Kutulu set
  Babalar Günü İçin alabileceğiniz en şık hediyelerden biri olacak bu setin içerisinde cüzdan, kravat ve kol düğmeleri bulunuyor. Erkeklerin en özel aksesuarlarının bir araya geldiği bu seti görünce babanız oldukça sevinecek.

  Babaya Hediyelik Kutulu set
   


  Babalar Gününe Özel Baskılı Kupa Bardak

  Babalar Gününe Özel Baskılı Kupa Bardak
  Babalar Gününe Özel Baskılı Kupa Bardak

  Babalar Gününe Özel Baskılı Kupa Bardak
  İçtiği her yudumda sizi hatırlaması için Babanıza alabileceğiniz en sade ve kullanışlı hediyelerden biri olan kupa bardağa babanıza olan mesajınızı yazdırabilir ve onun daima sizi hatırlamasına yardımcı olabilirsiniz.

  Babalar Gününe Özel Baskılı Kupa Bardak
   


  Tümünü Gör ► Babalar Günü Hediyesi