Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye

Dikkatinizi Çekebilir ► Ucuz Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü tüm dünyada büyük bir sevgi ile kutlanan bir gündür ve her yıl unutulmaz, birbirinden güzel anılar yaşamamıza ve biriktirmemize sebep olur. Efsanevi hikâyesi yüzlerce yıldır herkes tarafından kabul edilen Anneler Günü, barındırdığı binlerce anlamın yanında, şefkatin en saf halini akıllarımıza getirir ve sadece bu özelliği ile dahi herkesi mutlu ederek bir şekilde annesine bağlar, kavuşturur. Bu bir telefon dahi olsa, duygusal bir konuşmanın vesilesi olan anneler günü sayesindedir. Vereceğiniz her hediye annenizin gözlerinin dolmasını sağlayacaktır ama el yapımı hediyeler her zaman fark yaratacak ve özelliklerini hiçbir zaman kaybetmeyeceklerdir. Daha kıymetli bir hediyenin olması, hele de maddiyat ile ölçülebilen bir hediyenin anlam ifade etmesi söz konusu dahi değildir.

Anneye verilebilecek yaratıcı hediyeleri incelemek için Anneler Günü hediyesi sayfamızı mutlaka ziyaret edin..

1- El yapımı Anneler Günü hediyelerinin başında tabii ki de mutfaktan çıkabilecek birbirinden lezzetli tarifler geliyor. Pastalar, kekler, kurabiyeler ve diğer tüm ağzı tatlandıran özel el emeği barındıran tatlar, Anneler Günü’ne hem lezzet katacak hem de annenizin mutluluğunun kaynağı olacaktır. Yanında bir de özel bir şekilde hazırladığınız ve tamamen el emeğiniz ile ortaya çıkan bir demet çiçek oldukça değeri çok daha büyük olan bir hediye olacaktır. Bunların en güzel örneklerinden biri, kumaşla yapılan güller olabilir. Seçtiğiniz renk ya da renklerde kumaşla kolayca hazırlayabileceğiniz gülleri, yine ev yapımı bir saksıya yerleştirebilir ve annenizin her zaman saklayabileceği özel bir hediyeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 2

2- Son dönemin modası el yapımı defterler… Eğer yazmayı ve not tutmayı seven bir anneniz varsa kusursuz bir Anneler Günü hediyesi olabilir el yapımı defterler. İster günlük olarak kullanılsın, ister bir tarif defteri olsun. İstenilen şekilde kullanılabilir. Dilediğiniz renk ve tarzda bulabileceğiniz bu defterlerin içine anlamlı bir not yazarak Anneler Günü’nde annenizi mutlu edebilirsiniz. Belki bir şiir karalayabilir ve defterin tasarımına küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu sayede çok daha şık olarak, çok daha özel anlamlar ifade edecektir.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 3

3- El yapımı deri çanta ve cüzdanlar da yine annelerin her zaman rahatlıkla kullanabileceği ve şık Anneler Günü hediyelerindendir. Kendi tasarımınızla da ortaya çıkarabileceğiniz deri çanta ve cüzdanlar büyük bir emek ile ortaya çıkarılabiliyor. Dolayısıyla manevi değeri de bu oranda artıyor. Öncelikle hazırlayacağınız basit bir şablon ile deri parçalarını kesebilir, sonra da deri dikmeye uygun iğne iplik ile parçaları birleştirebilirsiniz. Nihayetinde kullandıkça değerlenecek özel ve güzel bir hediye ortaya çıkmış olacaktır.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 4

 

4- Hem el yapımı olsun hem de Anneler Günü’nde verilebilecek daha basit bir hediye olsun istiyorsanız, el becerim yok diyenleri yormayacak, el yapımı bardak altıkları sizin için çok güzel bir seçenek olabilir. Seçtiğiniz renkte deriyle, mukavva parçalarını kaplayabilir, üzerine de yazılar yazabilirsiniz ya da fotoğraflardan bir bardak altlığı oluşturabilirsiniz. Bu anlamlı ve kendi ellerinizden çıkmış olan bardak altlıkları hem kullanışlı hem de annenizin her zaman işine yarayacak hediye seçeneklerinden olacaktır. Gün içerisinde hediyeniz ne kadar çok kullanılırsa o kadar kıymetli olacaktır unutmayın.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 5

5- El yapımı hediyeler denildiği zaman annelerin aklına ilk olarak örgü gelir çünkü bayılırlar yünden çıkan kıyafetlere. Anneler Günü hediyesi olarak örgü bir atkı oldukça kullanışlı ve annenizin seveceği bir hediye seçeneği olacaktır. Anneler günü hediye fikirleri arasında akıllara en sık örgü gelir ama örgü işi adeta sanattır. Öyle kolay değildir, muhteşem bir burgu modelini yapmak. Siz en iyisi en basit ve düz modelden başlayıp, şık bir şal ya da atkı örün. Anneniz ördüğünüz şal ile ısınırken, örgüsüne modeline bakmayacak, sizin elinizden çıkmış olması ile ilgilenecektir.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 6

El yapımı Anneler Günü hediyelerinin aynı sıra kişiselleştirilebilir ürünler de aynı derecede özel hediye alternatifleri olacaktır. Bu şekilde kendiniz hediye hazırlayabileceğiniz gibi, hazır olarak alacağınız bir hediyeyi de kişiselleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu daha çok el becerim yok diyenlere hitap edecek bir alternatiftir.

Siz de kişiselleştirilebilir hediye anneler günü hediye alternatiflerine göz atmak isterseniz ürünleri  Anneler Günü Hediyesi  sayfasından inceleyebilirsiniz.

6- Anneler günü, küçük büyük herkesin hayatının en özel günlerinden biridir. Anneler günü hediye fikirleri ise bu özel zamanın tadı tuzu, keyfidir.  Bu özel günün, el yapımı olma özelliği ile farklı bir değer taşıyan hediyeleri ise bizden. Size sadece bu fikirleri hayata geçirmek kalıyor. Önerimizin güzelliği belki de görünüşünde diyebiliriz. Çünkü şekerlemelerin ya da çikolataların oluşturacağı saksıda çiçek görünümü, her kadının gönlünü çalabilecek nitelikte. Anneler günü hediyesi el yapımı önerilerimizden olan bu çiçek formunun detaylarına gelecek olursak ise sadece basit bir iki malzemeye ihtiyaç duyacaksınız.  Bir adet saksıya ihtiyacınız var öncelikle. Üzerine oturabilecek boyutta bir de köpük edinmeniz gerekiyor. Bu tip köpüklere, hobi malzemeleri satan yerlerde hatta belki kırtasiyelerde bile rastlayabilirsiniz. Bunların dışında bir de bir paket dolusu lolipop ya da benzeri çubuklu çikolata ya da şekerlemelere ihtiyacınız olacak. Yapım aşaması ise sandığınızdan çok daha kolay! Öncelikle köpüğü saksıya sabitlerseniz, işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Bunun için çeşitli yapıştırıcılar hatta tutkal kullanılabilir. Çubuklu şekerlerinizi de bu aşamadan sonra yerleştireceksiniz. Köpüğe batırdığınızda zaten sabitlendiklerini anlayabilirsiniz. Yalnız düzenli bir görünüm elde etmek için en dip noktadan başlamanızı önermekteyiz. Anlamlı anneler günü hediyesi olsun benimkisi derseniz, bitirdikten sonra üzerine küçük ve anlamlı bir not da bırakabilirsiniz. Ayrıca eğer şekerlerinizin paketlemeleri gözünüze güzel görünmüyorsa, alacağınız bir rulo renkli kâğıt ile şekerlemeleri tekrar paketleyebilirsiniz. Bu işlemi çubukları köpüğe batırmadan önce gerçekleştirmelisiniz.

Anneler-Günü-İçin-15-El-Yapımı-Hediye-7

7 – Çiçeklerin mutlu edemeyeceği bir kadın tanıyor musunuz? Bu pek mümkün değil sanıyoruz. Çünkü güzellikleri, kokuları ve ışıltıları ile insanı büyüleyen çiçekler, adeta doğanın mücevherleridir ve kadınlar mücevherlere bayılır. Dolayısıyla çiçeklerin büyüsüne kapılmayacak bir kadın da hayal etmek pek mümkün değil. Tam da bu sebeple, kadınların en çok aldığı hediye çiçekler olmaktadır. Bu kez size çiçekler ile ilgili farklı bir önerimiz olacak. Uzun yıllar saklanabilecek ve mutluluğu daim olacak hediyemiz için bir demet yapay çiçeğe ihtiyacımız var. Yapay olmasının sebebi elbette ki kalıcı bir anı olması için. Anneler günü hediyeleri el yapımı olduğunda daha değerli oluyor ve çiçeklerimizin de el yapımı bir hediyenin parçaları olması sebebi ile uzun süreli muhafaza edilmesi önem taşımaktadır.

Diğer malzemelerimize gelecek olursak, gördüğünüz üzere kartona ihtiyacımız var. Bir de kaplama kâğıdı ile resim çerçevesi. Yapım aşamasına geçtiğinizde ilk olarak çiçekleri saplarından ayırmalısınız. Daha sonra ise annenizin isminin baş harfini karton üzerine çizerek kesmelisiniz. Harfin boyutunu çerçevenizin ölçüsü ile orantılı olarak seçmelisiniz. Çiçeklerinizi bu harf üzerine istediğiniz düzende yapıştırdıktan sonra ise çerçeveniz ve zemin rengi ile ilgilenebilirsiniz. Çerçeveniz hazır durumdaysa, çiçeklerinizin renk tonlarına uygun olarak zemin rengini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Anneler günü hediye fikirleri, şüphesiz ki mutluluk vermesi üzerine kuruludur. Siz de çerçevenizin ortasına yerleştireceğiniz harf şekilli çiçekleriniz ile annenizi mutlu edebilirsiniz. Son dokunuşu da yapıp çiçeklerinizi sabitledikten sonra, işiniz bitmiş oluyor. Özel anı beklemeye koyulabilirsiniz.

Anneler-Günü-İçin-15-El-Yapımı-Hediye-8

 

8- Kahve ne büyük tutku! Büyük küçük, kadın erkek herkes sıcak ve nefis kokulu bir kahveye hayır diyemeyecektir. Dolayısıyla sık sık kahve aksesuarları ile karşılaşıyoruz. Kahve aksesuarı da nedir diyecek olursanız, kahve fincanları, fincanları süsleyecek gereçler ya da fincanınızın elinizi yakmasına engel olacak birbirinden yaratıcı gereçler, kahve aksesuarları olarak sayılabilir. Bugün tam da bu sebeple anlamlı anneler günü hediyesi ararken de kahve aksesuarları aklımıza geliyor. Peki, bu aksesuarları kendi emeğimiz ve sevgimiz ile hazırlasak, her an her kahve içtiğinde bizi hatırlamasını sağlasak nasıl olur? Harika olur değil mi? Bunun için basit ve harika bir önerimiz var. Son zamanların en gözde tasarım hayvanı olan tilki, yani küçük büyük her detayda gördüğümüz tilki, bu kez kahvemize eşlik edecek. İhtiyacımız olan ise siyah, beyaz ve turuncu olmak üzere üç parça keçe. Ortalama ölçülerde bir fincan ya da karton bardak eşliğinde kendi şablonunuzu kolayca oluşturabilir ve küçük bir iki dokunuş ile tilkinizin nasıl da ortaya çıktığına şaşırabilirsiniz. Bu süreçte iğne, iplik ve makasa da ihtiyaç duyacaksınız. Tilkinizin, göz ve burun gibi detaylarından sonra sadece son bitirme dikişini yapmanız gerekecek. Anneler günü hediyesi el yapımı ne olabilir ki diye merakla ve hayretle soranlara, harika ve basit bir öneri olan bu aksesuar, bu kadar pratik bir şekilde hazırlanmış oluyor. Muhteşem değil mi, siz de denemeye ne dersiniz?

 

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 9

 

9- Yılın az sayıda günü kişiler için önem taşır. Bunların belki de en önemlisidir anneler günü. Çünkü her insanın hayatının en özel kişisidir annesi. Dolayısıyla paranın satın alabildiği en güzel hediye bile sönük kalacaktır el yapımı hediyelerin yanında. Çünkü el emeği ve sevginin üzerinde kıymete sahip hiçbir şey yok! Anneler günü hediye fikirleri tam da bu noktada yardımımıza koşuyor. Hayal gücümüze güvensek dahi biraz desteğe ihtiyaç duyabiliriz çünkü. Kitap okumayı seven bir hanımsa anneniz, size büyüleyici bir önerimiz var. Annenize bir kitap hediye etmenizi önereceğiz ama içi sırlarla dolu özel bir kitap! Görselde de gördüğünüz üzere, kitap içerisinde özel ve gizli bir bölme yaratabilirsiniz. Bu şaşırtıcı fikir ile kitabınızın içerisinde çok daha özel bir hediye, belki duygusal bir mektup saklayabilirsiniz.

Zor gibi görünen fikrin yapımı ise sandığınız kadar zorlayıcı değil. Ancak kalın kapaklı bir kitap tercih etmek işinizi kolaylaştıracak, üstelik daha şık bir sonuç yaratacaktır. İlk olarak kesim yapacağınız sayfayı seçerek, istediğiniz ölçüde bir çerçeve oluşturmalısınız. Çok ince bir kısım bırakmamaya özen göstermelisiniz. Bu sayede daha tok ve net duran bir kitap elde edeceksiniz. Aksi halde sayfalar sizi zorlayabilir. Çerçevenizi çizdikten sonra ise falçata yardımı ile orta kısmı kesip çıkarmalısınız. Bu noktada mutlaka bazı pürüzler oluşacaktır. Sayfaların kenarlarını zımpara ile düzeltebilirsiniz. Bu yüzden çok da üzerinde durmanıza gerek yok. Zımparanın ardından ise tutkal ile sayfaları sabitleyebilir ve adeta taşlaştırabilirsiniz. Yapıştırıcı ya da tutkalı bol bol kullanmaya özen gösterin. Bu sayede kapalı olduğunda normal görünen kitabınız içerisinde harika ve kaliteli bir kutu saklıyor olacak. Buraya isterseniz mücevher isterseniz de duygu yüklü bir mektup koyabilirsiniz. Anneler günü hediyesi el yapımı olma özelliğini bu tip hoş bir öneri ile gösterebilir ve oldukça şaşırtabilir.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 10

 

10- Özel anların küçük izleri kalır genelde elimizde. Bu belki bir bozuk paradır, belki bir şekerleme kâğıdı, belki de minik bir oyuncak. Annenizi de bu tür güzel detaylar ile mutlu edebilir, aynı zamanda anılarınızı da sonsuza kadar koruma altına alabilirsiniz. Kulağa mucizevi gibi gelen bu durum gerçekten mümkün! Üstelik bardak altlıklarınızda, muhafaza edebilirsiniz anılarınızı. Anneler günü hediyeleri el yapımı olmanın yanında, farklı değerleri ile de annelerimizi mutlu etmelidir. Bu kez anıları saklaması ve bir araya getirmesi ile mutluluk verecek. Bunun için ihtiyaç duyacağımız malzemeler ise kavanoz kapağı, epoksi, çakmak, kaydırmaz keçe ve ufak tefek anılardan ibaret. İlk iş olarak epoksi yapıştırıcınızı sertleştirici ile karıştırmalısınız. Onun hazır olmasını beklerken ise kavanoz kapaklarını bozuk para, boncuk ya da oyuncak gibi küçük gereçleriniz ile doldurabilirsiniz. Kapağın kenar yüksekliklerini aşmayacak şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Ayrıca epoksi ile yüzeye çıkmasına engel olmak için yapıştırıcı ile öncelikle yapıştırabilirsiniz. Epoksi hazır olduğunda ise kapağın içerisini tamamen doldurun. Çakmak nerede ne için gerekecek diyenler, tam da bu noktada çakmağa ihtiyacımız var. Epoksi içerisindeki baloncukları, yüzeyde gezdireceğiniz çakmak alevi ile yok edebilirsiniz. Bu noktadan sonra sadece kapaklarınızı tozdan uzak tutarak kurumasını beklemeniz gerekecek. Cam gibi bir sertliğe kavuştuğunda ise kaydırmaz keçeleri alt yüzeyine yapıştıracağınız bardak altlıklarınız hazır! Anlamlı anneler günü hediyesi hedefleyenlere en çok önereceğimiz seçenek bu olacaktır. Çünkü anıları dondurmak ve ölümsüzleştirmek kadar güzeli yok.

 

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 11

 

11- Seyahat etmeyi seven, ülke ya da şehirler hakkında çok şey bilen annelere çok şık hediye önerilerimiz var. Hem romantik hem dekoratif hem de özel bir hediye hazırlamak mümkün. Anneler günü hediyesi el yapımı olma özelliğini bu kez harika dekoratif bir detay olarak gösteriyor. Şehirlerin siluetlerini barındıran görseller bularak işe başlayabilirsiniz. Siyah beyaz olması daha hoş bir görüntüye sebep olacaktır. Dilerseniz, resimleri sonradan pratik bir şekilde kendiniz de siyah beyaz hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz şehirlerin, anneniz için anlam taşıyor olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede daha anlamlı anneler günü hediyesi ortaya çıkarmış olacaksınız. Şehir siluetlerini üst çevrelerini oyup, alt kısmını düz keserek düzenlemelisiniz. Her bir şehir parçasının aynı uzunlukta ve farklı yüksekliklerde olmasına özen göstermelisiniz İki yan ucunu bant ile yapıştıracağınız şehir siluetleri, eşit yuvarlaklar oluşturmalı ve farklı yükseklikleri ile farklı şehirlere dikkat çekmeli. Oluşturduğunuz halkaların içerisine tealight adı verilen küçük yuvarlak mumlardan yerleştirebilirsiniz ancak kâğıdın mumdan belli bir uzaklıkta durduğundan emin olmalısınız. Yani şehir silueti halkası, mumun alevinden korunmak için mumdan belli bir ölçüde geniş olmalı. Bu işlemi dilerseniz yanmaz kâğıt gibi çeşitli malzemeler üzerine baskı alarak da yapabilirsiniz ve daha güvenli sonuç alırsınız muhtemelen. Ancak her hâlükârda, farklı şehir ya da ülkelere dikkat çeken hediyeniz, duygu dolu dakikalar yaşatacaktır. Kısacası basit bir hediye, yoğun bir mutluluğa sebebiyet verebilir.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 12

 

12- Anneler günü hediyeleri el yapımı kategorisinde yer alan sıradaki hediye önerimiz, yine kahve sevenlere gelecek. Kahve kupaları, gün içerisinde sık sık kahve ya da çay tüketenler için büyük önem taşır. Sıradan olmamalı ve kesinlikle bir anlam taşımalıdır. Peki, annenize sizin el emeğiniz olan bir kahve kupası hazırlasanız nasıl olur? İşte bu gerçekten harika bir fikir! Üstelik vereceğimiz bilgiler ile kolayca özel bir kupa hazırlayabileceksiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ile işe başlayacak olursak, öncelikle düz renkte bir kahve kupası seçmelisiniz. Harf stikerları yani harf şekilli yapışkanlı kâğıtlar ile akrilik boyalara ihtiyacınız olacak. Bir de boyama için kullanacağınız fırça ya da tampon sünger gibi bir gereç gerekecek.

Kahve kupamıza hayat vermeye başlarken, öncelikle stikerları kullanacağız. Yazmak istediğiniz kelimeyi, kahve kupası üzerine istediğiniz düzende bu stikerlar ile yazmalısınız. Daha sonra ise boyaları bir kapa az miktarda alarak boyama aşaması için hazırlık yapabilirsiniz. Hazırsanız şimdi en zevkli kısma geçiyoruz. Renkler ile oynayacağız! Boyaları dilediğiniz renkler ile dilediğiniz darbeler ile harflerin varlığını umursamadan kullanabilirsiniz. Harfleri tamamen kapatmayıp, mutlaka biraz üzerlerine boya gelmesine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Boyama işlemi bittikten sonra, boya kurumadan dokunmamalısınız. Boyanın türüne göre fırınlama da yapabilirsiniz. Bu süreç tamamen boyanın kuruma türü ile ilgilidir. Kimi boya, fırınlama ile sabitleşir ve daha sonra kahve kupanızı yıkadığınızda çıkma yapmaz. Buna göre boyanızı kuruttuktan sonra, stikerleri çıkarabilirsiniz. Yavaş ve dikkatli hareketler ile stikerları çıkardıktan sonra, yazdığınız kelime, çok şık bir şekilde boya darbelerinin arasından görünüyor olacaktır. Anneler günü hediye fikirleri, zevkler ve duygular çerçevesinde şekillendiğinden, bu tür bir kahve kupası da büyük bir manevi değere sahip olacaktır.

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 14

 

13- Kitap okumak ne büyük tutku! Her seferinde farklı bir tarihsel dönem ya da farklı bir dünyanın parçası olmak, hikâyenin içerisinde kaybolmak, büyük bir keyiftir. Eğer annenizde kitap tutkunlarındansa, eminiz ki kitapları onun için mücevher kadar kıymetlidir. Tam da bu sebepten ötürü, annenize mücevher niteliğinde kitap ayraçları hazırlayabilirsiniz. Son derece şık bir hediye hazırlarken, kitaplarının da şıklaşmasını ve çok daha kıymetli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Aşamalarını görselde de görebildiğiniz kitap ayraçları için, takı malzemeleri satan dükkânlardan gereç toplayabilirsiniz. Belki manevi değeri olan fakat bugün kullanılamayan takıları bile bu amaçla kullanabilirsiniz. Bağlantı aparatları ile kurdelenizi de aldığınızda, tek ihtiyacınız kargaburnu adı verilen el aleti olacaktır. Anlamlı anneler günü hediyesi hazırlamak çok zor bir iş gibi görünürken, bu tür fikirler ile bir anda nasıl da kolaylaşıyor.

Şık birer mücevher olarak kabul edebileceğimiz kitap ayraçlarımızı hazırlamaya başlarken, ilk olarak kitap ölçülerine göre standart bir kurdele uzunluğu belirlememiz gerekiyor. Daha sonra ise kargaburnu ile bağlantı aparatlarını kurdelenin iki ucuza sabitleyebiliriz. Küçük halkalar yardımı ile mücevher kısımlarını da sabitlediğinizde, kitap ayraçlarınızın bittiğine inanamayacaksınız. Çünkü bu kadar pratik bir şekilde kitap ayraçlarınızı hazırlayabilirsiniz. Hatta hızınızı alamayıp, birden fazla hazırlamanız muhtemeldir. Anneler günü hediye fikirleri iyi hoş ama bir de hayata geçirmesi bu kadar kolay olunca, işin boyutu değişiyor, daha da güzel hale geliyor.

 

 

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 13

14- Bugün cep telefonları hatta akıllı telefonlar hayatımızın önemli bir parçası. Genç yaşlı herkesin elinde bu cihazları görmek mümkün! Hal böyle olunca, herkes akıllı telefonunu kendine özel hale getirmeye çalışıyor. Kimisi bunu kılıf ve kapaklar ile yapıyor, kimisi ise stiker ve benzeri süslemeler ile. Anneler günü bunun bir vesilesi olabilir. Şöyle ki, annenizin telefonuna uygun bir telefon kabı hazırlayabilir, istediğiniz görsel ile süsleyebilirsiniz. Anneler günü hediyeleri el yapımı olmalı ve özel olmalı denilir hep. Bunun için ihtiyaçlar doğrultusunda bir hediye seçmek de mümkün. Telefon kılıfı bu tür bir hediye olarak düşünülebilir.

Peki, bu tür şık bir kabı nasıl hazırlayacağız derseniz, ilk iş olarak telefon modeline uygun olarak şeffaf bir kapak almalısınız. Daha sonra ise resim seçmeniz gerekiyor ve bu en zor kısım olabilir. Dilerseniz, anneniz ile birlikte çekindiğiniz güzel bir resmi tercih edebilirsiniz, dilerseniz de annenizin seveceğini bildiğiniz bir görseli kullanabilirsiniz. Bu görselin çıktısını aldıktan sonra, kalıbı üzerine koyarak içerisinde yer almasını istediğiniz kısmı işaretlemelisiniz. Daha sonra ise çizdiğiniz noktadan resmi kesmeniz gerekiyor. Kalıbın içerisine tam oturacak şekilde kenarlarından düzenleme yaptıktan sonra tek yapmanız gereken resmi yerine oturtmak. İsterseniz resmi yapıştırmanız da mümkün ancak bu durumda yapıştırıcı şeffaf kalıptan görünebilir ya da resmin kalitesini bozabilir. Ancak resmin kenarlarından ince bir şekilde yapıştırıcı geçip, görünmeyecek şekilde sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Anneler günü hediyesi el yapımı önerileri istediğinizde, pratik ve özel bir seçenek olarak karşımıza çıkan bu fikri, siz de hemen deneyebilirsiniz!

Anneler-Günü-İçin-15-El-Yapımı-Hediye-15

 

15- Bizim için elinden gelenin en iyisini yapan ve her zaman en güzelini elde etmemizi sağlayan annelerimiz, genellikle evlerine çok önem verirler. Onlara alacağımız eşyalar, hele de el yapımıysa ve özel bir anlam taşıyorsa, evin adeta vazgeçilmez parçaları olacaktır. Tutkalın avize yapmadaki becerisini kullanarak, şık parçalar elde etmek mümkün olduğundan, şimdi size annenize şık bir avize tasarlamanın pratik yollarını anlatacağız. Anlamlı anneler günü hediyesi nasıl yapılır bunu bu kez farklı bir boyutu ile göreceksiniz.

Nasıl yapılır kısmına gelecek olursak, önerimiz dantelleri kullanmanız yönünde. Böylece sıcak ve vintage bir hava yakalayabilirsiniz. Mutfak ya da çalışma odası gibi ortamlar için çok şık bir parça elde etmiş olacaksınız. Dantelleri hazır alabileceğiniz gibi beceriniz varsa kendiniz de örebilirsiniz. Daha sonra balon ve tutkala ihtiyaç duyacaksınız. Tutkal ile balonun üzerine görseldeki gibi yerleştireceğiniz danteller, tutkalın donması ile birlikte sabitlenecek ve adeta taşlaşacak. Balonu iğne ile patlatarak sertleşen dantellerin arasından kolayca kurtarabilirsiniz. Daha sonra ise avizenizin duy kısmını bu şapka içerisine monte etmek kalıyor. Bu anlamda biraz bilginiz varsa zaten sıkıntı yaşamadan avizenizi hazırlayabilirsiniz. Anneler günü hediye fikirleri arasında, şık bir dekorasyon parçası olarak ayrılan hediye fikri, keyifli bir hazırlık süreci ile kolayca hazırlanabiliyor. Siz yeter ki harekete geçin!

Anneler Günü İçin 15 El Yapımı Hediye 16

Anneler günü için hazırlayacağınız birbirinden güzel el yapımı hediyeler anneyi daha önce hiç olmadığı kadar mutlu edecektir. Anneme anneler günü hediyesi ne alabilirim diye düşünmenize artık hiç gerek yok! Anneye özel olarak hazırlayabileceğiniz en güzel el yapımı hediye seçeneklerini sizler için açıklıyoruz. Siz de size önerdiğimiz hediye seçeneklerinden birini hazırlayarak çok güzel bir anneler günü armağanı oluşturacaksınız. Dilerseniz size önerdiğimiz el yapımı hediyeleri uygulayarak bir armağan oluşturabilir, dilerseniz de Hediye Sepeti’nde yer alan anneler günü hediyeleri seçeneklerine göz atarak anneniz için beğendiğiniz hediyeyi sipariş edebilirsiniz.

Anneyi oldukça duygulandıracak hediyeler ile onu son derece mutlu etmek mümkün. Ayrıca alacağınız hediyelerin yanında ona küçük bir not da hazırlayarak annenizi daha önce hiç olmadığı kadar mutlu edebilirsiniz. Ona alacağınız hediyelerin annenin karakterine uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Mesela spor yapmayı seven bir anneye sporla alakalı hediyeler almanız anneyi sevindirecektir. Bu sayede annenizi ne kadar iyi tanıdığınızı gösterebilir ve onu son derece duygulandırırsınız. En anlamlı hediye seçenekleri ile el yapımı hediyeler hazırlamak istiyor ya da ona hediye sipariş etmek istiyorsanız Hediye Sepeti’nden ayrılmayın!

Anneleri, anneler günü ve doğum günü gibi özel günlerde şaşırtmak ve ona anlamlı bir hediye almak istiyorsanız yapacağınız sürprizlere özen göstermelisiniz. En anlamlı hediyeler için her zaman olduğu gibi yine hediyesepeti.com adresini tercih edin!
Anneler Günü Hediyesi Kalp Kolye

Anneler Günü Hediyesi Kalp Kolye
Anneler Günü Hediyesi Kalp Kolye

Anneler Günü Hediyesi Kalp Kolye

Anneler gününe özel olarak alabileceğiniz son derece şık bir armağan olan gümüş kalp kolye hediyesinin üzerinde ayrıca bir adet kar tane figürü bulunmaktadır. Böylece annenize onun çok farklı biri olduğunu en güzel yolla anlatmış olacaksınız. Ayrıca onu sevdiğinizi de kalp sembolüyle belirtebilirsiniz. Son derece anlamlı ve duygusal bir anneler günü hediyesi olan bu seçeneği sakın kaçırmayın!

Anneler Günü Hediyesi Kalp Kolye
 

Anneye Özel Hediye Ahşap Foto

Anneye Özel Hediye Ahşap Foto
Anneye Özel Hediye Ahşap Foto

Anneye Özel Hediye Ahşap Foto

Duygusal ve ailesel bağlara önem veren anneye hediye olarak alınması gereken en önemli seçeneklerden birisi de bu ahşap foto olacaktır. Ailecek çekilmiş olduğunuz en güzel fotoğrafı baskılatarak oluşturacağınız anısal bir armağan olan bu ahşap foto hediyesi şimdi sizleri bekliyor. Siz de anneye unutamayacağı ve baktıkça sizi hatırlayacağı bir armağan vermek istiyorsanız bu özel ürünü sipariş edebilirsiniz.

Anneye Özel Hediye Ahşap Foto
 

2 Comments

Bir cevap yazın