Hediyelik Zippo Çakmakları ve Zippo’nun Tarihçesi

Hediyelik Zippo Çakmakları ve Zippo’nun Tarihçesi

  Hediyelik Zippo Çakmakları ve Zippo'nun Tarihçesi
  Dikkatinizi Çekebilir ► Kişiye Özel Çakmak

  Bir erkeğe alınabilecek en güzel hediye kesinlikle hediyelik zippo çakmakları tercihidir. Bu ister erkek arkadaşınız ister eşiniz isterse de babanız olsun. Kullanışlı ve şık tasarımı, pratik olması ve özellikle zippo tarihinin bu kadar eskiye dayanması bu hediyenin çok daha özel bir yerinin olacağının kanıtı… Hediyelik Zippo çakmakları alarak erkekleri şımartmak çok kolay olacak!

  Siz de sevdikleriniz için kişiye özel çakmak alarak onları şaşırtmak ve şıklığına bir katkıda bulunmak istiyorsanız sizler için en özel zippoları bir araya getiriyoruz. Sonuçta bir bayandan gelecek sevgili hediyeleri erkek için oldukça önemli ve değerlidir. Erkek arkadaşınızın alacağınız hediye çakmakları çok beğeneceğini bilmelisiniz! Gelelim zippo çakmakların tarihçesine, bir hediye alırken o hediyenin geçmişini ve hikayesini bilmek size her zaman o hediye hakkında yeni duygular kazandıracaktır.

  Uğradığı bütün ticari kayıplara rağmen George G. Blaisdell ilk Zippo çakmağı Pennsylvania’nın Beedford kentinde 1933 yılında bir Avusturalyalı’dan esinlenerek üretmiştir. George G. Blaisdell, çakmağın üst kısmının tasarımı nedeniyle rüzgarda bile ateşinin sönmemesi ve pratik kullanışından etkilenmiş, birkaç değişiklikle bugünkü Zippo çakmakları için büyük adımı atmış oldu. Zippo adını ise zipper (fermuar) kelimenin tınısı hoşuna gittiği için 3 Mart 1936′ da patentini alarak garantiye almıştır.
  Erkek Arkadaşa Hediye Zippo Çakmak

  Erkek Arkadaşa Hediye Zippo Çakmak
  Erkek Arkadaşa Hediye Zippo Çakmak

  Erkek Arkadaşa Hediye Zippo Çakmak

  Her ne kadar sigaranın sağlığa zararını bilsek ve bu durumu desteklemesek de bir erkeğe hediye edilebilecek en karizmatik hediyelerden biridir zippo çakmak. İsminin yazılı olduğu bu hediye erkek arkadaşınıza kendini çok özel hissettirecek. Siyah ve metal renk seçenekleriyle erkek arkadaşınızın hoşuna gidecek olan kaliteli ve son derece şık bir hediye seçeneği olan zippo çakmak ona verdiğiniz değeri en güzel şekilde gösterecektir. Hediyelik zippo çakmakları ve daha fazlası için hediyesepeti.com’u ziyaret edin.

  Erkek Arkadaşa Hediye Zippo Çakmak
   

   

  Bugün Amerika’nın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Zippo, 2. Dünya Savaşı sırasında sadece Amerikan Ordusu için üretimini gerçekleştirmiş,tam kapasite üretim yapmış ve tüketici pazarları için satışı durdurmuştur. Daha sonra Amerikan askerlerinin savaş sırasında kullandığı çakmaklar Zippo çakmaklarının manevi ve psikolojik derinliği sebebiyle popüleritesini arttırmış. Bu sayede Zippo 2. Dünya Savaşı’nın ardından kalıcı bir şirket olacağının sinyallerini vermiştir.

  Savaşın ardından satışları artarak devam eden Zippo çakmakları fiyatları ilk zamanlarda sadece 1.95 $ olarak belirlenmiş… Zippo çakmaklarının bugüne kadar 500 milyonun üzerinde üretildiği bilinmektedir. Bradford’ da ki ana fabrika dışında ilk kez Kanada’da kurulan 2. ve son fabrika 2002 yılında bölgede uygulanan serbest piyasa politikaları sebebi ile kapatılmıştır. Ayrıca 1950’lerden sonra üretilen her Zippo çakmağının üzerine üretim tarihleri yazıldı. Bu durum en çok da koleksiyoncuları mutlu edecekti.

  Zippo çakmaklarının diğerlerinden ayrılmasının en dikkat çeken sebeplerinden biri ise benzinle çalışması ve ömür boyu garantili olmasıdır. ‘O çalışır ya da biz onu ücretsiz tamir ederiz.’ Eğer Zippo çakmağınız çalışmazsa nereden ve ne zaman almış olursanız olun geri gönderip ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

  İşte bu köklü ve efsaneleşmiş geçmişiyle her erkeğin dikkatini çeken Zippo’yu hediyesepeti.com’ dan vereceğiniz siparişle hediye edeceğiniz kişinin adına özel yaptırabilirsiniz. Daha fazla Zippo çakmak için yazımızı okuyun!

  Bir de efsaneye göre Zippo çakmağın kapağının açılıp kapanmasını sağlayan menteşeyi yukarı kaldırıp kapağını kapatırsanız bir daha asla açılmıyor. Denememenizde yarar var 🙂

  Peki efsane Zippo’nun efsane reklamlarını hiç izlediniz mi? İzlemediyseniz;

  1-) 

  Bu Zippo çakmak reklamında 90’ların Pulp Fiction filmi diyebileceğiniz bir senaryo yer almaktadır. Dağ başına getirip kaçırdıkları adamı yakmak isteyen mafya tiplerin rüzgardan dolayı kibritlerinin sönmesiyle amaçlarına ulaşamamasını anlatan bir reklam. Ancak kaçırılan kişi sevinçten dört köşe olurken cebinden düşen bir adet zippo çakmak bütün işi bozmaktadır..

  2-)

  Zamanında oldukça başarılı olarak tabir edilen bu reklam ise ” Bir şeyleri başlatmak için bir kıvılcım çıkart” sloganını kullanmaktadır. Ülkede bir anda elektrik kesintisi yaşanır ve bir kişi elindeki zippo çakmakla özgürlük anıtının meşalesini yakar. Oldukça anlam dolu bir reklam filmi olan bu videoda özgürlüğün anlamını bizlere tekrar gösteriliyor.

  3-)

  Zipponun ilk çıkan reklamlarından birisi olan bu videoda çakmağın asıl amacı olan rüzgara ve yağmura karşı dayanıklılık oldukça sade bir yöntemle anlatılıyor. Sadece bir çakışta yanmasıyla gururlandığı bu reklamda zippo sahiplerinin her koşulda çakmaklarını yakabileceklerini de en güzel şekilde anlatmış.

  Aslına bakarsanız oldukça iddialı ve güzel reklamları olan Zippo şirketinin kalitesini herkes biliyor. Siz de sevdiklerinize bir adet zippo çakmak hediye edin ve karşınızdaki kişiyle olan samimiyetinizi son derece artırın. Hemen bir zippo çakmak almak ve uygun fırsatlarla sipariş etmek istiyorsanız sizi hediye sepeti adresine bekliyoruz!

   

  Sevgiliye Hediye Desenli Zippo Çakmak
  Sevgiliye Hediye Desenli Zippo Çakmak

  Sevgiliye Hediye Desenli Zippo Çakmak

  Erkek sevgiliye alınabilecek en güzel hediyelerden. Üzerine erkek arkadaşınızın ismini yazdırabilirsiniz. Arma desenli bu özel çakmağı sevgiliniz kesinlikle çok beğenecektir. Gayet özel ve makul bir hediye. Sevgiliniz bu çakmağı uzun yıllar kullanabilecek ve sizden geldiğini düşündükçe daha fazla sevecektir. Aşkınıza en güzel armağan bu özel ürün olacaktır. Arma desenli bu özel zippo çakmağın üzerine dilerseniz sevgilinizin ismini dilerseniz de tuttuğu takımın ismini arma içerisinde baskılatabilirsiniz. Siyah mat seçeneğiyle erkek arkadaşınızın başını döndürecek !

  Sevgiliye Hediye Desenli Zippo Çakmak
   

   

  Erkeğe Özel Hediye Zippo Seti
  Erkeğe Özel Hediye Zippo Seti

  Erkeğe Özel Hediye Zippo Seti

  Sevgilinize,eşinize ya da babanıza sonsuza kadar kullanabileceği bir hediye vermek isterseniz bu set tam size göre… Ömür boyu kullanım garantisi olan zippo için gerekli olan benzin dolumu,çakmak taşı ve fitil de bu setin içerisinde. Daha fazla seçenek için hediyeseti.com’dan diğer zippo çakmakları da gözden geçirmeyi unutmayın. Erkeğe özel olarak doğum günü gibi günlerde alabileceğiniz şık bir hediye seçeneği olan VIP zippo çakmak hediyesine hiçbir erkek hayır diyemeyecektir. Siz de bu özel hediyeyi sipariş etmek istiyorsanız hemen tıklayın!

  Erkeğe Özel Hediye Zippo Seti
   

  İsme Özel Hediyelik Zippo Çakmak

  İsme Özel Hediyelik Zippo Çakmak
  İsme Özel Hediyelik Zippo Çakmak

  İsme Özel Hediyelik Zippo Çakmak

  Üzerinde adının ve soyadının yazılı olduğu bu hediyelik zippo çakmağı alan kişi kendisini çok özel hissedecek… Son derece şık bir görünüme sahip olan bu parlak zippo çakmağın yüzeyinde asla aşınma olmayacak ve ömür boyu garantisiyle hediye alınan kişiye rahat bir kullanımı vaad ediyor.. Siz de sevdiklerinize hediyelik zippo çakmakları alarak onları sevindirmek ve aranızdaki samimiyeti güçlendirmek istiyorsanız erkeğe hediye olarak isme özel bu zippo çakmağı sipariş edebilirsiniz. Kaliteli ve son derece şık olan bu ürün hakkında ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!

  İsme Özel Hediyelik Zippo Çakmak
   

   

  Babalar Günü Hediyesi Zippo Çakmak Seti
  Babalar Günü Hediyesi Zippo Çakmak Seti

  Babalar Günü Hediyesi Zippo Çakmak Seti

  Babanız için babalar günü gibi özel bir günde şık bir hediye arayışı içindeyseniz eğer ona bu zippo çakmak setini almanızı kesinlikle öneririz. Babaya hediye olarak alacağınız bu hediye setinin içerisinde bir adet deri cüzdan, isviçre çakısı ve zippo çakmak yer almaktadır. Siz de hediyelik zippo çakmakları alarak babanızı şımartmak ve karizmasını artırmak istiyorsanız ona bu hediye setini alabilirsiniz. Kişiye özel olarak hazırlatabilecceğiniz bu hediyelerle oluşturulan set babalar günü için tercih edilebilecek bir hediye.

  Babalar Günü Hediyesi Zippo Çakmak Seti
   

  HENÜZ YORUM YOK

  Leave a Reply