En Değerli Arkadaşa Doğum Günü Mesajı

En Değerli Arkadaşa Doğum Günü Mesajı

  En Değerli Arkadaşa Doğum Günü Mesajı
  Dikkatinizi Çekebilir ► Arkadaşa Doğum Günü Hediyeleri

  Arkadaşa Doğum Günü Mesajı

  İnsanlık var olduğundan beridir insanoğlunun tek başına yaşayamadığına özlü sözlerden dahi şahit olmaktayız. Öte yandan kendi yaşadığımız hayattan da bu durumun pek ala da farkındayız. Kimilerine göre arkadaş, kimilerine göre dost, gerçek dost ya da kanka gibi farklı terimlerle ifade edilebilen güçlü dostluk bağı, kendiliğinden ve karşılıklı sinerji şeklinde oluşur çoğu zaman. Hatta kimi zaman gerçek arkadaşlıklar başlarda büyük sürtüşmelerle başlasa da zamanla gerçek bir dostluk simyasına dönüşebilir. Arkadaşlık demek bazen sırtınızı yaslayabileceğiniz biri, bazen de aramadan duramayacağınız birilerini ifade eder. Hele hele başınıza can sıkıcı bir olay geldiğinde patlamalar yaşamadan önce ilk olarak başvurulacak olan merce daima arkadaşlar olur. Günümüzde türüne oldukça zor rastlanan ve  insanlık için çok nadide bir olgu olan arkadaşlık kavramına verdiğimiz gerçek değer önemli günlerde ortaya çıkar. Örneğin doğum günleri arkadaşlığın değerini yansıtmak için biçilmiş kaftanlardandır. Doğum günlerinde arkadaşa hediye konusunda günlerce mağazaların kapılarını arşınladığımız olmuştur. Hediyenin yanında seçkin kelimelerle hazırladığımız tebrik mesajları hediyeleri süsleyen en büyük tatlardan olabilir.

  Doğum günü mesajları bu konuda oldukça etkili olmaktadır. Örneğin en güzel doğum günü mesajlarından bir örnek olarak ‘Doğum gününde sana tıbbı şaşırtacak kadar sağlık dilerim’ temennisinden yararlanabilirsiniz.

  Arkadaşlarınıza verdiğiniz değeri, hep yanında olduğunuzu onlara hatırlatma fırsatı yakaladığınız bu gibi günlerde atılan arkadaşa doğum günü mesajı arkadaşlarınızı motive edecektir. Örneğin  ‘ doğduğun gün tüm dünyamızı bir güneş gibi aydınlattın, dileriz tüm hayatında bu aydınlık kadar mutlu geçer’ dileği de doğum günü tebrik kartlarında yer alabilecek güzellikteki mesajlardandır.

  Tüm Arkadaşlarınıza doğum günü mesajı seçerken klişe olmayan, sıra dışı ve orijinal olan mesajlardan yararlanmanızı öneririz. Örneğin arkadaşa doğum günü mesajları konusunda arkadaşlarınızın varlığının sizin için ne kadar büyük bir destek oluşturduğuna dair sözler kullanarak, güçlü bağınızdan dem vurabilirsiniz. İşte bunlardan biri: ‘ Yıldızlar gece – gündüz parlamasalar da her zaman gökyüzünde olduklarını biliriz. Arkadaşlarda yıldızlar gibidir. İyi ki varsın arkadaşım, nice yıllara’…

  Yine sağlık, mutluluk, sevdikleriyle beraber geçirilebileceği iyi dileklerle dolu mesajlarda doğum günü mesajları arkadaşa konusunda unutulmaması gereken detaylardandır.  Bu konuda da ‘ yeni yaşın sana ummadığın kadar sağlık ve mutluluk getirsin’ dileklerinden oluşan mesajlar isteneni anlatmaktadır.

  Diğer taraftan kalbi hızla çarptıran, can alıcı noktalardan biri de, sadece arkadaşınız ve sizin paylaştığınız,  hayatınızın kilit noktalarını oluşturan anılar olabilir. Tüm bunlara ek olarak dar geçitlerden geçerken dahi birlikte olduğunuzu imgeleyen mesajlar da en hakiki mesajlardandır en yakın arkadaşa doğum günü mesajı konusunda: ‘Para ile riyanın padişahı değiliz, parçalanmış gönül hırkalarını giyeriz, arkadaşlarla ağlayıp arkadaşlarla güleriz, doğum günün kutlu olsun’ mesajı da buna iyi bir örnek sanıyoruz.

  Arkadaş kimi zaman aynı düşünceyi paylaşmasanız da, aynı takımı tutmasanız da, aynı müzikleri sevmeseniz de ya da farklı ortamları sevseniz de beraber ve paylaşımda olmaktır.  Sizi anlayan, zor gülerinizde sizi dinleyen arkadaşlar sizin sevdiğiniz renklere bakmaz ya da evinizin dağınıklığını önemsemez. Gerçek arkadaşlar arkadan konuşmayan, sizi unutmayan ve gerçekten de size siz olduğunuz için değer veren varlıklardır… Kısacası arkadaşlık büyük bir paylaşım yumağıdır. Vefanın bir diğer adı da diyebiliriz arkadaşlık için.

  Bazen hayat şartları ve kader döngüsüne göre kişiler değişse de arkadaş, insanın her zaman açlığını çektiği zamana ya da mekana göre isimlerin değiştiği limandır. Hatta zaman zaman arkadaş kan bağının dahi önüne geçebilir. İşte yukarıda saydığımız tüm olguları içinde barındırabilecek olan yakın arkadaş doğum günü mesajı dizeleri, arkadaşlarınız kilometrelerce uzakta olsa dahi kalbini kopararak yanı başınıza kadar getirebilir. İşte buna güzel bir örnek: ‘Kilometrelerce uzaklarda saklı dahi olsak, aynı mavi gökyüzünü paylaştığımız müddetçe dostuz’ sözü olabilir.

  Gerçek arkadaşlık konusunda has arkadaşlar gerektiğinde yanınızda ve hata yaptığınızda da karşınızda durabilen cesaretli kişilerden oluşur. Diğer yandan arkadaş doğum günü mesajlarını hak eden can dostlar,  en soğuk kış günlerinde bile sıcacık muhabbetiyle içinizi ısıtabilen kişilerden çıkar daima. Sonuç olarak arkadaşlarınız yok gününde cebindekini sizinle paylaşabiliyorsa, iki eli kandayken dar gününüzde size yetişebiliyorsa, kısacası her şartta yükünüzden almaya gayret ediyorsa ne mutlu size… O halde bu arkadaşlar arkadaşa doğum günü mesajları uzun niteliğindeki mesajları hak ediyor demektir. Sizde bu tarz arkadaşlarınız için mesaj olarak ‘ mutluluğun peşinden koşma, mutluluk senin peşinden koşsun, öyle mutlu ol ki iki gözünden akan yaşlar arayıp da bulamayanların sadakası olsun’ dileklerinden yararlanabilirsiniz yaş günlerinde.

  Gerçek arkadaşlar her zaman kişilikli insanlardan oluşur. Bu da güven duygusu, sırtını korkmadan yaslama gibi kendiliğinden doğan güçlü olguları çıkartır ortaya. Arkadaş kazanmak ta, arkadaşlığı sürdürmekte kimi zaman güçleşir. Zira hayat şartları, eğitim sistemi, zor zamanlar ya da araya giren faktörler nedeniyle arkadaşlıklar farklı pürüzler yüzünden zaman içinde sonlanabilmektedir. Fakat bu gibi durumlarda yıkılmadan ve arkadaşlık sinerjisini bozmadan karşı koymak yine insanların elindedir. İşte böyle durumlarda arkadaşa en güzel doğum günü mesajları ilaç gibi gelecektir. ‘Deniz derindir durulmaz, dostluk ebedidir unutulmaz. İyi ki varsın arkadaşım, nice yıllara’ dizeleri arkadaşlar arasındaki her türlü kırgınlığa ilaç gibi gelecektir.

  Ayrıca bu gibi durumlarda siz görmeseniz bile tam o anlarda arkadaşınızın dudaklarında oluşan minik bir tebessüm bilin ki sizin yolladığınız mesaj sayesindedir. Farklı bir açıdan söz edecek olursak, arkadaşlık kavramı cinsiyet ayırt etmez. İnsanların kimi zaman kendini en yakın hissettiği, içini döktüğü kişiler hemcinsi olabildiği gibi, karşı cinsten kişiler de olabilir. Öte yandan kişinin kanka statüsündeki ya da sevgilisi statüsündeki kişilere yazacağı erkek arkadaşa doğum günü mesajı elbette ki farklı nüanslar içerir. Beslediğiniz duygular her ne yönde olursa olsun, sevgi çeşidinizi farklı vurgular sayesinde en iyi dileklerinizle işleyebilirsiniz. Şayet buradaki erkek arkadaş olgusu sevgiliye dönükse, işlediğiniz mesajı perçinleyen temaya uygun şekilde sevgiliye hediye paketi de hazırlayabilirsiniz.

  Arkadaşlığın süresi uzayarak yıllara dağıldığında arkadaşlıklar kemikleşir ve kardeşliğe dönüşür. Bu anlamda bazen konuşmadan bile gözlerinizle anlaşabildiğinizi fark edersiniz. Öte yandan arkadaşınızı düşündüğünüz sırada, ondan gelen bir telefon ya da mesajla şaşkınlıkla sevinç arası bir irkilme dahi yaşayabilirsiniz. Uzun doğum günü mesajları arkadaşa türündeki mesajlarsa işte tam da bu tür arkadaşlıklara yakışan cinstendir. ‘Ben arkadaşım kokusunu ta uzak diyarlardan alırım, onun gülüşünü nerede olsa tanırım. Ne mesafeler engeldir dostunla, ne de ayrılıklar hüzünlü, iyi ki doğdun iyi ki varsın arkadaşım’ sözcükleri de ancak gerçek arkadaşlara yaraşır yaş günü mesajlarındandır.

  Kimi arkadaşlar vardır ki, daha uzaktan onu gördüğünüzde gülümsemeye başlarsınız. Komik tavırları, esprili kişiliğiyle sizi kahkahalara boğan bu tarz arkadaşlarınız için arkadaşa komik doğum günü mesajlarından gönderebilirsiniz örneğin. Bu durumu  ‘o masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın, gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın, dostların elini hiç bırakmasın, mutlu seneler’ sözleri süsleyebilir.

  Nasıl desek, kimi zamansa arkadaşınıza verdiğiniz değeri ortaya koymak için ne yapsanız azmış gibi gelir. Hediyeler de alsanız, kutlamalar, partiler, pasta kesme merasimleri de düzenleseniz tatmin olmazsınız. İşte bu gibi durumlarda arkadaşına doğum günü mesajları çok iyi işleyen mekanizmalardandır. Böylesi hallerde yıllarca içinizde saklı tuttuğunuz hisleri doğum günü mesajları arkadaşa uzun dizeleriyle belirtebilirsiniz. Fakat bu tür işlerde çok başarılı olduğunuzu düşünmüyorsanız, ya da fazla vaktiniz yoksa doğum günü mesajları arkadaşa kısa iletileriyle de yetinebilirsiniz. Kişiye özel hediyeler kategorisinden seçeceğiniz bir hediye ile bu açığı kapamayı deneyebilirsiniz. Ama yine de sizin için kısa bir yaş günü mesajı seçmeden edemedik: ‘bir damla umut serpilsin yüreğine, bin umut dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçek olsun’…

  Konu en yakın arkadaşlara geldiğinde akan sular durur elbet… Bu konuda asla üşengeçlik etmemenizi, iyi dileklerinizi kısa mesajlardan oluşan kelimelerle geçiştirmemenizi öneririz. Bu nedenle en yakın arkadaşa doğum günü mesajları konusunda özenli davranmanız gerektiğini düşünüyoruz. İnsan ömründe kaç kez yakın bir arkadaşa sahip olma fırsatı elde edebilir ki? Belki tüm ömür boyu 1, 2 ya da bilemediniz 3 kez… İşte bu nedendendir ki yakın arkadaşa doğum günü mesajları az  – öz olsa dahi gönül teline vurmalıdır mutlaka. İşte bir örnek daha: ‘Rüzgarın çaldığı damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun. Nice mutlu senelere

  Sonuç olarak herkesin ağzından yazılmış mesajların tam aksine, mesajlar arasında inci gibi pırıl pırıl parlayan, aynı zamanda da samimiyet kokan mesajlardan yazmanızı öneririz. Doğum günü geldiğinde arkadaşlarınıza kuru kuru hediye alarak sıradan bir öpücükle kutlama yapmak yerine gönlünü dolduracak olan güzel doğum günü mesajları arkadaşa mısralarıyla onu sevindirebilirsiniz. Hatta inceden inceye seçtiğiniz sözlerle gözlerinden 2 damla yaş süzüldüğüne dahi şahit olabilirsiniz. Kısacası arkadaşlık sinerjisi sözlerin gücüyle birleştiğinde kimyası değişerek gözle görülebilen bir simya halini bile alabilir. En iyi arkadaşa doğum günü mesajları için çok düşünmeye gerek yoktur aslında. Gözlerinizi kapatın ve arkadaşınızı düşünün… Bakın bakalım bu konuda kalbinizden çıkarak ruhunuzda süzülen kelimeler kısa doğum günü mesajları arkadaşa konusunda nasıl şekillenecek… Bizler insan olarak çoğu zaman gözümüzle gördüğümüz objelerin gücüne ve varlığına inanır, dolayısıyla da bu yolda hizmet ederiz. Oysaki rüyalarda gerçek dışıdır ama günlerce etkisinden çıkamayız öyle değil mi? İşte gerçek arkadaşlık da sadakat kadar soyut, paylaşım kadar da somut bir olgudur. Bu dünyada neredeyse Kaf dağının ardında saklanmışçasına bulunması zor olan ama belki de yanı başımızda duran arkadaşlıkların kıymetini bilmeniz dileğiyle…

  1 YORUM

  Leave a Reply