Söz Uçar Yazı Kalır Demişler, Sevgiliye Notlar Yazın!

Söz Uçar Yazı Kalır Demişler, Sevgiliye Notlar Yazın!

   

  Sevgiliniz için güzel sürprizler hazırlamak, onu mutlu etmek her zaman özel günlere mahsus bir şey değil. İçinizden geldiğinde ya da sevgilinizin mutsuz olduğu bir dönemde onun için hazırlayacağınız küçük sürprizler aranızdaki bağın güçlenmesine, sevgilinizin yüzünün gülmesine sebep olur. Bunu sağlamak için de ona küçük notlar yazabilirsiniz. Benim yazı ile aram iyi değil, öyle afili sözler bulmakta da zorlarım, diye düşünmeyin.

  Sevgilinize yazacağınız küçük notlar için onun hoşuna gidecek kelimeleri bir araya getirmeye çalışın. Sevdiğiniz bir şarkının sözleri, birlikte izlediğiniz sizin için önemli bir filmden replik ya da bir kitaptaki hikayenin en güzel yerindeki anlamlı sözler size yol gösterebilir. Sevgiliye notlar yazabilmek için bunlardan bir kolaj da oluşturabilirsiniz. Bu notları, sevgilinizin gün içinde belirli zamanlarda ya da birkaç hafta gibi uzun bir zaman diliminde eline geçmesini sağlayacak şekilde dağıtabilirsiniz.

  Öncelikle sevgiliye notlar yazabilmek için size ipucu sağlayan şarkı sözü, film ve kitapları listeleyin. Bunlardan çekip çıkardığınız sözleri, kısa not kağıtlarına yazın ve belirli bir sıralamaya göre dizin. Örneğin, kendi hikayenizi oluşturabilirsiniz ya da sevgilinizle bu listedekilerden hatıralarınıza ilk gireni seçerek buna göre kronolojik bir sıralama yapabilirsiniz. Şimdi sıra, bu notları onun bulabileceği yerlere koymaya geldi. Eğer, sevgilinize yazdığınız notları, onun hemen görmesini istiyorsanız, evin belirli yerlerine notları görünür şekilde bırakın. Eğer uzun vadeye yayılan bir sürpriz yapmak istiyorsanız, sevgilinizin nadiren kullandığı eşyalarının arasına gizleyebilirsiniz.

  deri-kilifli-isme-ozel-kalem-seti

  Sevgiliniz için hazırlayacağınız notları, onun çok sık kullanmadığı çantasına, yeni aldığı; fakat henüz okumaya başlamadığı kitabının içine saklayabilirsiniz. İzlemekten zevk aldığı filmin DVD kabına yazdığınız notlardan birini bırakabilirsiniz. Böylece sevgiliniz notların hepsine bir anda sahip olamayacak ve böylece heyecanı günler boyu sürecek. Sevgiliniz birkaç notu bulduktan sonra, muhtemelen her yerde not aramaya başlayacaktır. Bunu düşünerek hareket edin ve notları hemen bulamayacağı yerlere koymaya özen gösterin. Belki de ona alacağınız kişiselleştirilmiş bir kalem ve kılıfının içerisine bu küçük notlardan birini yerleştirebilirsiniz. Ve bu sayede, son küçük notunuzla birlikte benzer bir sürprizi onun yapabileceğinin mesajını veren aracı da ona hediye etmiş olursunuz.