Sevgiliye Uzun Doğum Günü Mesajları Nasıl Yazılır?

Sevgiliye Uzun Doğum Günü Mesajları Nasıl Yazılır?

  Doğum günüleri, özel ve şık hediyeler ile kutlanırken hediyenin yanında atacağınız doğum günü mesajı da bir o kadar önem kazanıyor. Üstelik bir de sevgilinizin doğum günü ise atacağınız mesajı daha bir özenerek seçmeniz uygun olur. Mesajın içeriği, üslubu ve duygularınızı doğru yansıtması gibi konulara dikkat ederken gözden kaçırdığınız en önemli nokta mesajın uzunluğu oluyor. İçeriği ne kadar güzel olursa olsun çok uzun mesajlar ister istemez sevdiğiniz insanın canını sıkacak ve duruma uygun olmayacak. Peki, “Sevgiliye uzun doğum günü mesajları atarken sıkıcı olmaması için nelere dikkat edilmeli?” diye düşünüyorsanız size küçük ipuçları ile yardımcı olabiliriz.

  1. Uzun mesajlarda öncelikle duygularınızı kesin ve öz yansıtan cümleler tercih edin. Genellikle anlamlı olan bu tarz mesajlar içeriği doğrultusunda gerekli uzunlukta olacaktır zaten. Bunun yanında mesajın çok kısa olmamasına dikkat edin çünkü baştan savma durabilir. Onun için duygularınız kesin anlatacak, samimi ve yeterli uzunlukta bir mesaj seçmeniz uygun olur.

  2. Sıradan mesajlardan uzak durun. Doğum günlerinde mesaj atılırken en çok hata yapılan konu, sıradan ve sıkıcı mesajlar atmak oluyor. Daha önce farklı özel günlerde bazı bölümlerini değiştirerek kullandığını mesajları sevdiğiniz insana doğum gününde göndermek O’na böyle özel bir günde bile yeteri kadar değer vermediğinizi düşündürebilir. Bu tür bir sorun yaşamak istemiyorsanız uzun mesajlarınıza orijinal bir hal katın. Yeni cümleler, kullanılmamış kalıplar, şiirlerden kitaplardan veya filmlerden alıntılar yaparak sevgilinizi şaşırtın. Ünlü yazarların çok kullanılan romantik sözlerini doğrudan göndermek yerine kendiniz yazdığınız mesajların içine yerleştirin o sözleri. Bu ve benzeri küçük jestlerle O’nu ne kadar sevdiğinizi gösterebilirsiniz.Bunu ufak bir camlı masa saatinin üzerine yazdırabilirsiniz.

  sevgiliye-hediye-mesajli-kalp-saat
  Sevgiliye Hediye Mesajlı Kalp Saat

  3. Esprili mesajlar kullanın. Eğer sevdiğiniz insanın doğum gününde ona güzel bir hediyenin yanında uzun bir mesaj atmak istiyorsanız bu illa romantik bir mesaj olmak zorunda değil. Kendi tarzınızda espriler ile sevdiğiniz insanı gülümsetecek uzun mesajlar, hem okurken insanı eğlendirecek hem de tarzınızı yansıtacak nitelikte olur. Son olarak esprili doğum günü mesajlarına küçük bir örnek verelim.

  “Nasıl söylesem bilmiyorum. Endişelenirsiniz diye korkuyorum. Ama seni meraklandırmak da istemiyorum. O yüzden hemen söylüyorum; seni çok seviyorum ve doğum günün kutluyorum, aşkım.”

  Bu mesajları iletmek için ona özel bir not defteri alıp ilk sayfasına bunları da yazabilirsiniz.

  kadinlara-ozel-isimli-organizer-not-defteri
  Kadınlara Özel İsimli Not Defteri

   

  Bu tür mesajlar ile hem sevdiğiniz insanı gülümsetebilir hem de eğlenceli ve özel bir şekilde doğum gününü kutlayabilirsiniz.