Sevgiliye Kitap Yazarak Aşkınızı Yazıya Dökün

Sevgiliye Kitap Yazarak Aşkınızı Yazıya Dökün

    Sevgilinize şimdiye kadar vermediğiniz, onun tahmin edemeyeceği bir hediye vermek istiyorsunuz. Ona vereceğiniz hediye ona olan tüm duygularınızı anlatsın, bugüne kadar söyleyemediklerinizi söylesin, istiyorsunuz. Peki, ona olan duygularınızı yazıya dökmeyi hiç denediniz mi? Elinize bir kağıt ve kalem alın, denemeye başlayın. Neler yazabileceğinize bakarak aşkınızı ifade etmenin en iyi yolunu bulup bulamadığınızı kısa sürede anlayabilirsiniz. Şimdiye kadar çoğu kişi yazar olmayı düşünmüştür ama kimsenin aklına bir kitabın kahramanı olmak gelmemiştir. Sevgiliniz bu hediyeye bayılacak!

    44efe4ee96e03d5d73ea37d5dfcc1324

    Mümkün olduğunu öğrendiğinde kim bir kitabın kahramanı olmak istemez ki! Üstelik de bu kitap kendi aşkını anlatan bir hikayeden yola çıkıyorsa. Hem de yazarı yeryüzünde en sevilen insan. Sevgiliye verilebilecek en özel ve üstelik onun bile aklına gelmeyecek bu hediye için bir an önce hazırlıklarınıza başlayın. Ne de olsa bir kitap, bir günde yazılmıyor. Öncelikle el yazısıyla yazılacak ise, güzel bir defter ve kalem alarak işe başlayabilirsiniz ya da kişiye özel bir tasarım ile kitap gibi bastırabilirsiniz. O zaman ilk aşamada size gerekli olan sadece bir bilgisayar.

    Şimdi gelelim, sevgiliye kitap yazmaya nereden başlayacağınıza… Sadece sevgilinize duygularınızı anlattığınız mektuba benzer bir metin mi oluşturmak istiyorsunuz; yoksa sizin ve onun, birbirini seven iki aşık olarak başınızdan geçen olaylara mı yer vermek istiyorsunuz? Tabi buradaki ince ayrıntı, kitap duygusal mı olacak eğlenceli mi? Belki de ikisini de dengeleyerek bir hikaye yazabilirsiniz. Şöyle bir fikir de aklınızda bulunsun; ilk tanıştığınız günden başlayarak onun, sizin hayatınıza getirdiği farklılıklardan, güzelliklerden bahsedebilirsiniz. Yazar sizsiniz, biraz oturup düşünün ve eyleme geçin. Eminiz ki, aşkı yaşayan hikayesini de en iyi şekilde anlatır.

    Hikaye şekillendikten sonra, kitabın kapak tasarım fikri zihninizde oluşmaya başlar. Çok gösterişli bir şey olmasına gerek yok. İsimlerinizin yazılı olduğu bir kapak bile yeterli olabilir. Kitap basılıp her şey tamamlandıktan sonra sıra sevgilinize bu eşsiz hediyeyi vermeye geldi. Size özel bir günde uygun bir anı yakaladığınızda kitabınızla birlikte kitabı yazdığınız kalemi, sevgilinizin isminin yazılı olduğu ahşap bir kalemliğin içine koyup verebilirsiniz. Böylece, günlerce, gecelerce yazıp karaladığınız, parmaklarınızın arasında kitabınıza ortak olan nesneyi de ona hediye ederek anlamlı bir bütün sağlamış olursunuz.