Sevgiliye Doğum Günü Mesajı Atarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevgiliye Doğum Günü Mesajı Atarken Nelere Dikkat Edilmeli?

   

  Genel kutlamalarda hepimiz iyiyizdir çünkü söylenecek şeyler bellidir: “Hayırlı olsun, tebrik ederim, nice yıllara” vb. şekilde uzar gider kutlama kalıpları. Gel gör ki iş sevgilinin doğum gününü kutlamaya hele ki mesajla kutlamaya geldiğinde insan bir andan tıkanır, doğuştan şair olanlarımız ayrı tabi. Peki yok mudur bu konuda zihin açacak, işe yarar ipuçları? Elbette var, işte sevgiliye doğum günü mesajı atarken dikkat etmemiz gerekenler…

  Öncelikle sevgilinizin ne tarz iltifatlardan hoşlandığını bir düşünün. Bazıları uzun uzun övülmeyi, bazılarıyla kısa ve net sözleri sever. Bu konuda net bir fikriniz olması önemli. Aksi takdirde kısa ve net sözleri daha çekici bulan birine dizilecek uzun bir doğum günü mesajı bir yerden sonra o kişiye oldukça yavan gelebilir.

  Eğlenceli bir şeyler mi eklemek istiyorsunuz? Biraz takvim karıştırın ve sevgilinizle aynı günde doğmuş ünlüleri araştırın. Madonna, Cengiz Han ya da Gandhi çıkabilir. Bulduğunuz kişiler, size esprili ve farklı bir doğum günü mesajı oluşturmanızda kesinlikle yardımcı olacaktır. Ya da tarihte o gün olmuş olaylardan da yola çıkabilirsiniz. (Umarız sevgilinizin doğum günü 10 Kasım ya da 11 Eylül gibi bir tarihe denk gelmiyordur.)

  Size kendinizi özel hissettirdiği anları anımsamaya çalışın ve doğum günü mesajınızda onlardan birine yer verin. Genel şeyler yerine spesifik olan, size özel şeyler yazmak her zaman daha iyidir. Ona kendini özel hissettirmekten çekinmeyin ve bunun için hafızanızı iyice bir yoklayın. Bunun yanında başınızdan geçmiş eğlenceli ya da sıra dışı bir olaydan da yola çıkabilirsiniz. Ortak özel anlarınızı hatırlamak karşı tarafa kendini özel hissettirecektir.

  En önemlisi dürüst olun ve ona size kattıkları için teşekkür etmekten çekinmeyin. Elbette bunu yaparken de cümleleri fazla uzatıp aynı anlama gelen farklı cümleler kurmayın. Yani “umarım hep beraber oluruz ile” ile “nice doğum günlerinde beraber olalım” aynı kapıya çıkıyor, kendinizi tekrarlamayın. Sadece içinizden geleni en öz şekliyle ifade edin, o zaten muhtemelen en doğru cümle olacaktır.

   Sevgiliye doğum günü mesajı atmanın yanı sıra onu düşündüğünüzü gösterecek anlamlı bir doğum günü hediyesi de seçerseniz yeni yaşında sevgilinizi daha da mutlu edebilirsiniz.