“Ramazan Bayramında Nereye Gitsek?” Sorusuna 11 Harika Öneri

“Ramazan Bayramında Nereye Gitsek?” Sorusuna 11 Harika Öneri

  Ramazan bayramı için en güzel tatil yeri  sizce neresidir? Ramazan bayramının da yaklaşmasıyla birlikte herkes tatil için kendine güzel yerler bakmaya başladı bile. Peki sizce en güzel tatil beldesi ya da gidip görebileceğiniz en güzel turistik şehir neresi? Ramazan bayramında bütün yılın stresini atmak istiyorsanız eğer kendinize güzel ve sakin bir yer bulup iyi bir tatil yapmalısınız. Ancak çoğu yer anlatılanlar kadar güzel olmayabiliyor. Sizleri bu dertten kurtarmak için size ramazan tatilinde gidip keyifli zamanlar geçirebileceğiniz birbirinden güzel tatil yeri önerisi sunuyoruz. Ve gerçekten, hepsi birbirinden güzel !

  İş hayatının yorucu stresinden kurtulmak ve kendiniz sevdiklerinizle birlikte keyifli zaman ayırmak istiyorsanız sizin için bulduğumuz tatil yerlerine gitmek isteyebilirsiniz. İşte sizin için “Ramazan Bayramında Nereye Gitsek?” Sorusuna 11 Harika Öneri sunuyoruz !

  1.Belcekız Plajı , Fethiye / Muğla

  Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yerler
  Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yerler

  Uzun kumsalları ve olabildiğince turkuaz mavisi deniziyle Ölü deniz’in en gözde yerlerinden biri olan Belcekiz plajı, bu bayram tatilinde sizleri bekliyor. Burada  isterseniz sahilde güneşlenebilir isterseniz ise yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Her şeyi tamamen keyfinizin bileceği Belcekiz’da konaklama imkanlarından cafe & restaurant ve Avm’lere kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

   

  2. Yedigöller , Bolu

  Yedi Göller Bolu
  Yedi Göller Bolu

  Yurdumuzun en güzel yerlerinden birisi olan Bolu’da bu ramazan tatilinde konaklayabileceğiniz şahane bir milli park sizlerle. Özellikle kamp yapmayı seven arkadaşlar için şahane bir fırsat olacak Yedigöller’de birbirinden farklı ve güzel yedi tane göl sizleri bekliyor. Şehir hayatından uzak ve doğanın tam içinde bulunan Yedigöller kafanızı dinlendirmenin bir numaralı yolu.

   

  3.Şile, İstanbul

  Şile, İstanbul
  Şile, İstanbul

  İstanbuldan ne olursa olsun ayrılamayanlar ya da bayram tatilini kısa tutacak olanlar için birebir olan şile, kumbaba plajı ile sizi şehir hayatından uzak tutarak kafa dinlemenizi sağlayacaktır. Özellikle hafta sonu güzel bir kaçamak yapabileceğiniz bu mekan, sessiz ve huzurlu sahili ile dikkat çekiyor.

   

  4.Alanya, Antalya

  Antalya, Alanya
  Antalya, Alanya

  Turizmin kalbi olan Antalya’nın Alanya ilçesinde bu  bayram tatilinizi oldukça güzel ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Kalabalıktan uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenlerden gece hayatı arayanlara kadar her çeşit zevke hitap eden alanya, muazzam sahilleri ve gözlerinizi büyüleyecek eşsiz manzarasıyla sizleri bekliyor.

   

  5.Çeşme/Alaçatı, İzmir

  Çeşme/Alaçatı, İzmir
  Çeşme/Alaçatı, İzmir

  Deniz, kum, güneş deyince akla ilk gelen yerlerden olan çeşme, Turizmin bel kemiği olmakla bilike insanların sakin bir yer arayışlarının sonucunda verilen son karardır. Tarihi güzelliklerle doğa güzelliklerinin karışmış olduğu çeşme’de tatilin en keyifli anlarını yaşayacaksınız.

   

  6.Peri bacaları, Kapadokya / Nevşehir

  Peri bacaları, Kapadokya Nevşehir
  Peri bacaları, Kapadokya Nevşehir

  Hititlilerden günümüze kadar gelen kapadokya, Peri bacalarıyla geçmiş tarihlerden günümüze kadar hep önemli bir yer olmuştur. Özellikle yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Kapadokya, bayram tatili için gidilebilecek eşsiz yerlerin en başında geliyor. Şehir yaşamının vermiş olduğu tempodan sıkılanlara farklı bir dünya sunan Kapadokya, Tatiliniz için en iyi seçeneklerden biri.

   

  7.Ayder Yaylası, Rize

  Ayder Yaylası, Rize
  Ayder Yaylası, Rize

  Sosyal ortamda bir fenomen haline gelen Ayder yaylasını hiç merak ettiniz mi? doğa güzelliğiyle sizi kendisine çekecek  olan Ayder yaylası, Sosyal ortamda hiç bahsedilmediği güzelliklere sahip. Tatil için kendinize huzurlu bir ortam arıyorsanız eğer, burası tam size göre. Eğer sevgiliye hediye almak istiyorsanız, ona en güzel hediye Ayder yaylası olacaktır.

   

  8.Sümela Manastırı, Trabzon

  Sümela Manastırı, Trabzon
  Sümela Manastırı, Trabzon

  Yapımı 13. Yüzyıla kadar dayanan ve efsaneleri asla tükenmeyen Sümela Manastırı bu bayramda gidebileceğiniz en güzel tatil yeri. Sevdiklerinizle farklı bir tatil yapmak ve tarihi bir yer gezmek istiyorsanız Sümela Manastırı’na kesinlikle gitmelisiniz. Ayrıca, hazır gitmişken Trabzonun size sunduğu o eşsiz yemek kültürünü de baştan aşağı tatmanızı öneririz.

   

  9.Bruges , Belçika

  Bruges , Belçika
  Bruges , Belçika

  Tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler için eşsiz bir fırsat olan Bruges, belçikanın en tarihi şehirlerinden biridir. 18. Yüzyılın kalıntılarını hiç bozulmadan taşıyan bu şehir ucuzluğu ve tarihi açısından sizleri oldukça büyüleyecek.

   

  10.Bosna Hersek

  Bosna, Hersek
  Bosna, Hersek

  Kültürü, Davranışları ve doğasıyla birlikte her şeyiyle bize benzeyen Balkanların en güzel ülkesi Bosna Hersek, Türkler için vizesiz giriş imkanıyla kapılarını açıyor. Balkanların en güzel tatil yeri olan Bosnaya bu bayram tatilinde gidebilir ve  ülkenin güzelliklerini kendi gözlerinizle keşfedebilirsiniz.

   

  11.Çanakkale

  Çanakkale Gezilebilecek Yerler

  Truva atı, Kurtuluş savaşı gibi tarihin önemli olaylarının geçtiği yer olan Çanakkale, bu bayram tatilinde en güzel sevgiliye hediye olacaktır. Sakin hayat akışı ile de kafanızı dinleyebileceğiniz Çanakkale, tarihi olaylarıyla sizi büyüleyecek.