Mesajlarda Sevgiliye Güzel Sözler Kısa Tutulmalı. Neden mi?

Mesajlarda Sevgiliye Güzel Sözler Kısa Tutulmalı. Neden mi?

  Teknoloji geliştikçe, sevgililerin iletişim mecraları da değişti. Nerede o eski mektuplar? Sevgilimizin el yazısını görsek tanıyamayacağız neredeyse. Sözüm ona, gittikçe sunileşiyor aşkı ifade edişimiz… Tüketim çağında her şeyi olduğu gibi, aşkımızı da tüketiyoruz.

  En sık mesajlaştığımız kişi genelde sevgilimiz oluyor. Sabah “günaydın”la başlayıp, gece “iyi geceler” yazana dek, arada yüzlerce mesaj atıyoruz. Peki bu mesajlarda sevgiliye güzel sözler kısa mı tutulmalı? Yoksa uzayıp giden aşk sözlerle bezenmiş mesajlar mı atmalıyız? Bize sorarsanız; biz ilkinden yanayız.

  Hem her şeyi fazlası zarardır hem de ve daha önemlisi, karşı tarafa sürekli aşk sözleri söylemeniz bunun değerini azaltacaktır. Özellikle uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız, sürekli aşk sözleri söyleseniz ne kadar önemi kalır? Bir düşünün. “Ah, ne kadar zamandır sevildiğimi bile duymadım.” dedirtecek kadar da değil elbet. Attığınız mesajlarda, yeterli düzey ve zamanlarda sevdiğinizi dile getirin. İnternette güzel bir söz ya da bir şiir yakaladınız, hiç beklemediği bir anda paylaşın. Olay da bu ya zaten; “beklememesi”. Sizden sürekli aşk sözleri duysa, beklememesi diye bir durum ortada kalmaz. Zaten bekliyordur. Onları şaşırtın.

  Uzayıp giden aşk sözleri yerine, kısa ve anlamını en derinlerde hissettiren sözler vardır. Bazen bir şaire ait bu sözler, bazen de o anki duygularınızı sizin kelimelere dökmenizle ortaya çıkar. İşte sevgilinize atacağınız mesajlarda da bu tür sözler kullanın. Sonuna gelince başını unutacağı bir aşk sözündense, bu tarz kısa ve öz sözler onu daha mutlu edecek, daha içten gelecektir.

  En başta da dediğimiz gibi, teknoloji gelişti, sevgililerin hayatı da değişti. Hep aynı puntoda yazılmış bir mesajla, sevgilinin elleriyle yazdığı bir mektup veya sevgilinizin gözlerine bakarak duyduğunuz bir aşk sözü yerine, ekrana bakmak bir olabilir mi? Siz siz olun, mesajlarda sevgiliye güzel sözleri kısa tutun. Tutun ki, asıl bunları söylemeniz gereken zamanlarda daha fazla yapasınız.

  Ama size daha güzel bir önerimiz var. Söyledikleriniz lafta kalmasın. Hissettirmek de en az söylemek kadar önemlidir ve insanın sevdiğinden alacağı bir hediye kadar güzel bir şey yoktur. Sözler kadar, fotoğraflar da güzeldir. İkinize ait fotoğraf albümü yaptırmanız ve içine beraberce güldüğünüz, birlikte keşfettiğiniz ya da hiç unutamayacağınız anlarda yakalanmış kareleri koysanız? İlla da aşk sözleri yazacağım derseniz, albümün ilk sayfasını açtığında elinizle yazılmış bir not ne güne duruyor?

  ciftlere-ozel-fotograf-albumu

  Kişinin kendisine özel yapılmış hediyeleri ayrı bir sevme özelliği vardır. Kendi adı, kendi fotoğrafı ya da sevdiğiyle baş harfleri gibi özelliklerle bezenmiş nesneler, ayrı bir mutlu eder. Bunları yaptırmak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. İnternetteki hediye sitelerinde bunları yaptırmanız mümkün. Hadi aşkınızı mesajlarınızla boğmayın, ilişkinizi azıcık heyecanlandırın, canlı tutun! Bizden söylemesi!