Kadınlar Neden Sevgiliye Uzun Mesajlar Atar?

Kadınlar Neden Sevgiliye Uzun Mesajlar Atar?


    Elbette sevgiliye uzun mesajlar göndermenin bir sırrı olmalı. Öncelikle konuya bilimsel bir yaklaşım getirebiliriz. Kadınlar, erkeklere oranla gün içinde daha fazla kelime kullanırlar. Bir kadının günlük kullandığı kelime sayısı erkeğinkinin 3-4 katı daha fazla. Aynı zamanda kadınlar, aynı anda birden fazla konuyu düşündükleri için karmaşık bir zihin yapısına sahipler. Erkekler ise, daha sade bir düşünce yapısına sahip. Böyle bir temel farka sahip iki cinsiyet arasında kadınların, sevgiliye uzun mesajlar atmaması konusunda hala ısrarcı mısınız?

    Evet, durumun zaman zaman can sıkıcı olabildiğini söylemekte haklısınız. Hatta, kadınlar bazı durumlarda kendi aralarında bile lafı fazla uzattıkları konusunda birbirleri ile anlaşamıyor olabilirler mi? Bizce evet. Çünkü bazı durumlarda acele ederken ya da meşgulken karşı taraftan gelecek cevabın net olması beklenir. Oysaki uzun bir mesaj, çoğu zaman gereksiz ayrıntılar ile doludur ve bu da cevap bekleyen tarafın o an için keyfini kaçırabilir. Örneğin, basit şekilde bir kadına “Eve gelirken bir şey alacak mıyım?” diye mesaj attığınızı düşünün. Siz evet ya da hayır gibi tek kelimelik, bilemediniz 2-3 kelimelik tek cümle beklerken karşı taraftan uzun bir hikaye dinlemek zorunda kalabilirsiniz. Üstelik de eve giderken bir şey alıp almamanız gerektiğini öğrenemeden!

    Kadınlar konuşurken de uzun anlatır değil mi? Oysaki bir erkek gün için başından geçen bir olayı anlatırken sadece ana noktalara değinir. Kadın ise, ana noktalar dışındaki tüm ayrıntıları vermeye odaklanır. Erkekler, yapısal olarak bu kadar uzun konuşmaları dinlemeye, kadınlar kadar yatkın değiller. Ne yapalım, bu da iki cinsiyetin birbiri ile en temel farklarından biri. Görülüyor ki bir arada olabilmek için biri daha kısa anlatmaya çalışırken diğeri de dinlemek için daha fazla sabır göstermeli.

    Unutmayınız ki bir kadının çok konuşması, sevgiliye uzun mesajlar göndermesi onun bir özelliğidir ve değer verdiği, sevdiği insanlar, aşık olduğu kişiler ile uzun konuşur, mesajlaşır. Kadınların uzun cümlelerinden yakınmak yerine, suskunluğundan korkmak gerekir; çünkü bir kadın susarak gider. Aslında çözüm hiç bir zaman çok uzak değildir. Bir kadını sinirli anında ufak bir hediye ile şaşırtmak, sizin için günü kurtarabilir .Siz en iyisi Cemal Süreya’nın dizelerine kulak verin, “Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.”