Hediyenize Eşlik Edecek En Güzel Aşk Şiirleri

Hediyenize Eşlik Edecek En Güzel Aşk Şiirleri

   

  Özel günlerde, yıl dönümlerinde, uzun zamandır görüşmediğinizde ya da sırf içinizden geldi diye sevgilinize hediye aldığınızda, hediyenizi verirken daha güçlü bir etki yaratmak isterseniz, yıllara meydan okuyan en güzel aşk şiirleri eşliğinde bir hediye merasimi gerçekleştirebilirsiniz. Aşklarına yıllarını adamış ve hisleriyle herkesin duygularına tercüman olan şairlerin söylediklerine kulak verip bunları sevgilinizle paylaşarak sevgilinizi duygulandırmaya hazır olun.

  Sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi hediyelerle anlatmak istiyorsanız sevgililere özel hediyeler sayfamızı ziyaret edin.

   

  Özlediğiniz Sevgilinize

  İş, eğitim ya da farklı bir başka sebepten dolayı şehir dışı ya da yurtdışında olan sevgilinize döndüğünde özleminizi belli eden bir hediye vermek istediğinizde, ek olarak bir de sevgilinize şiir yazmak; hatta okumak isterseniz Faruk Nafız Çamlıbel’in Sen Nerdesin şiiri duygularınıza tercüman olabilir. Ve eminiz en iyi aşk şiirlerinden biri olan bu şiir sevgilinizi de bir hayli duygulandıracak.

  “… Yuvamı çiçekledim, sen bir meleksin diye,
  Yollarını bekledim görüneceksin diye.
  Senin için kandiller tutuştu kendisinden,
  Resmine sürme çektim kandillerin isinden.
  Saksıda incilendi yapraklar senin için,
  Söylendi gelmez diye uzaklar senin için… “

  İlan-ı Aşk

  Onun ilgisini çekmek, her an onunla olmak istiyorsunuz. Aslında o da farkında ama henüz hiçbir şeyi dile dökmediniz. Uzun zamandır bu anı bekliyorsunuz ama bir türlü kelimeler ağzınızdan dökülemiyor. Önerimiz sevdiğinize ufak bir hediye alın ve hediye paketine bir de ufak not bırakın. Ahmet Haşim’in Karanfil şiiri ile açık açık olmasa da sevginizi çok iyi ifade edeceksiniz.

  “Yarin dudağından getirilmiş
  Bir katre alevdir bu karanfil,
  Ruhum acısından bunu bildi!

  Düştükçe vurulmuş gibi yer yer
  Kızgın kokusundan kelebekler;
  Gönlüm ona pervane kesildi.”

  Yıldönümü

  İlişkiniz en az bir yıldır sürüyorsa ve bunu romantik bir akşam yemeği ve şık bir hediyeyle kutlamak istiyorsanız bir eksiğiniz var: O da bu sevgilisine varlığı için adeta teşekkür eden Cahit Sıtkı şiiri Desem ki…

  “…Desem ki…
  İnan bana sevgilim inan,
  Evimde şenliksin, bahçemde bahar;
  Ve soframda en eski şarap
  Ben sende yaşıyorum,
  Sen bende hüküm sürmektesin…”

  Kırdığınız Sevgilinize

  Yapmamanız gereken bir şey yaptınız ve af dilemek istiyorsunuz. Bu noktada şık bir hediyenin sizi kurtarmayacağından emin olabilirsiniz. Giden sevgilinizi geri döndürmenin bir yolunu arıyorsanız Afşar Timuçin’in “Ayrılıkta Söylenmiş Bir Yaz Türküsü” adlı şiiri size ilham verebilir.

  …”Ölür kıyı ölür yazlar
  Alır götürür karakış
  Her bahar her umuda zorunlu mu
  Neden yolcusun bu kadar
  Gideceksen
  Al götür umudumu
  Al götür sonuna kadar.”

  HENÜZ YORUM YOK

  Leave a Reply