Hediyelik Zippo Çakmakları ve Zippo’nun Tarihçesi

Hediyelik Zippo Çakmakları ve Zippo’nun Tarihçesi

  Bir erkeğe alınabilecek en karizmatik hediyedir Zippo. Bu ister erkek arkadaşınız ister eşiniz isterse de babanız olsun. Kullanışlı ve şık tasarımı, pratik olması ve özellikle zippo tarihinin bu kadar eskiye dayanması bu hediyenin çok daha özel bir yerinin olacağının kanıtı… Hediyelik Zippo çakmakları için Tıklayınız

  Uğradığı bütün ticari kayıplara rağmen George G. Blaisdell ilk Zippo çakmağı Pennsylvania’nın Beedford kentinde 1933 yılında bir Avusturalyalı’dan esinlenerek üretmiştir. George G. Blaisdell, çakmağın üst kısmının tasarımı nedeniyle rüzgarda bile ateşinin sönmemesi ve pratik kullanışından etkilenmiş, birkaç değişiklikle bugünkü Zippo çakmakları için büyük adımı atmış oldu. Zippo adını ise zipper (fermuar) kelimenin tınısı hoşuna gittiği için 3 Mart 1936′ da patentini alarak garantiye almıştır.

  Bugün Amerika’nın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Zippo, 2. Dünya Savaşı sırasında sadece Amerikan Ordusu için üretimini gerçekleştirmiş,tam kapasite üretim yapmış ve tüketici pazarları için satışı durdurmuştur. Daha sonra Amerikan askerlerinin savaş sırasında kullandığı çakmaklar Zippo çakmaklarının manevi ve psikolojik derinliği sebebiyle popüleritesini arttırmış. Bu sayede Zippo 2. Dünya Savaşı’nın ardından kalıcı bir şirket olacağının sinyallerini vermiştir.

  Savaşın ardından satışları artarak devam eden Zippo çakmakları fiyatları ilk zamanlarda sadece 1.95 $ olarak belirlenmiş… Zippo çakmaklarının bugüne kadar 500 milyonun üzerinde üretildiği bilinmektedir. Bradford’ da ki ana fabrika dışında ilk kez Kanada’da kurulan 2. ve son fabrika 2002 yılında bölgede uygulanan serbest piyasa politikaları sebebi ile kapatılmıştır. Ayrıca 1950’lerden sonra üretilen her Zippo çakmağının üzerine üretim tarihleri yazıldı. Bu durum en çok da koleksiyoncuları mutlu edecekti.

  Zippo çakmaklarının diğerlerinden ayrılmasının en dikkat çeken sebeplerinden biri ise benzinle çalışması ve ömür boyu garantili olmasıdır. ‘O çalışır ya da biz onu ücretsiz tamir ederiz.’ Eğer Zippo çakmağınız çalışmazsa nereden ve ne zaman almış olursanız olun geri gönderip ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

  İşte bu köklü ve efsaneleşmiş geçmişiyle her erkeğin dikkatini çeken Zippo’yu hediyesepeti.com’ dan vereceğiniz siparişle hediye edeceğiniz kişinin adına özel yaptırabilirsiniz. Daha fazla Zippo çakmak için Tıklayın

  Bir de efsaneye göre Zippo çakmağın kapağının açılıp kapanmasını sağlayan menteşeyi yukarı kaldırıp kapağını kapatırsanız bir daha asla açılmıyor. Denememenizde yarar var 🙂

  Peki efsane Zippo’nun efsane reklamlarını hiç izlediniz mi? İzlemediyseniz;

  1-)

  2-)

  3-)

  Zippo işte… Her türlü efsane!

  Arma Desenli Zippo Çakmak

  Arma Desenli Zippo Çakmak

  Erkek sevgiliye alınabilecek en güzel hediyelerden. Üzerine erkek arkadaşınızın ismini yazdırabilirsiniz. Arma desenli bu özel çakmağı sevgiliniz kesinlikle çok beğenecektir. Gayet özel ve makul bir hediye. Sevgiliniz bu çakmağı uzun yıllar kullanabilecek ve sizden geldiğini düşündükçe daha fazla sevecektir. Aşkınıza en güzel armağan bu özel ürün olacaktır.

  Arma Desenli Zippo Çakmak


  Erkeğe Alınabilecek Kişiye Özel Zippo Çakmak (Mat)

  Erkeğe Alınabilecek Kişiye Özel Zippo Çakmak (Mat)

  Her ne kadar sigaranın sağlığa zararını bilsek ve bu durumu desteklemesek de bir erkeğe hediye edilebilecek en karizmatik hediyelerden biridir zippo çakmak. İsminin yazılı olduğu bu hediye erkek arkadaşınıza kendini çok özel hissettirecek.Hediyelik zippo çakmakları ve daha fazlası için hediyesepeti.com’u ziyaret edin
  Erkeğe Alınabilecek Kişiye Özel Zippo Çakmak (Mat)


  VIP Zippo Hediye Seti

  VIP Zippo Hediye Seti

  Sevgilinize,eşinize ya da babanıza sonsuza kadar kullanabileceği bir hediye vermek isterseniz bu set tam size göre… Ömür boyu kullanım garantisi olan zippo için gerekli olan benzin dolumu,çakmak taşı ve fitil de bu setin içerisinde. Daha fazla seçenek için hediyeseti.com’dan diğer zippo çakmakları da gözden geçirmeyi unutmayın.
  VIP Zippo Hediye Seti


  Kişiye Özel Zippo Çakmak (Parlak)

  Kişiye Özel Zippo Çakmak (Parlak)

  Üzerinde adının ve soyadının yazılı olduğu bu hediyelik zippo çakmağı alan kişi kendisini çok özel hissedecek… Son derece şık bir görünüme sahip olan bu parlak zippo çakmağın yüzeyinde asla aşınma olmayacak ve ömür boyu garantisiyle hediye alınan kişiye rahat bir kullanımı vaad ediyor..
  Kişiye Özel Zippo Çakmak (Parlak)


  Daha fazla hediyelik Zippo çakmakları seçenekleri için Tıklayın

  HENÜZ YORUM YOK

  Leave a Reply