Erkek Sevgiliye Hediye Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

Erkek Sevgiliye Hediye Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

   

   

  Erkek sevgiliye hediye seçmek zor zanaat. Bu yüzden ne alacağınız konusunu en ince ayrıntısına kadar düşünmenizde fayda var. Hediye çoğunlukla doğum günü, yıldönümü, sevgililer günü gibi özel tarihlerde alınsa da, en baştan bu kuralı yıkmanızı tavsiye ederiz. Sevgilinize hiç beklemediği bir anda yapacağınız küçük bir sürpriz, aranızdaki bağı çok daha fazla güçlendirecektir. Yani 365 gün içinde, herhangi bir zaman dilimini değerlendirmekten çekinmeyin.

  Gelelim nasıl bir armağan almanız gerektiği konusuna… Öncelikle sevgilinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Misal konuşurken size almak istediği herhangi bir şeyden bahsettiyse, o fikri hemen cebe atın. Şüphesiz ki, böyle bir jestte bulunmanız çok hoşuna gidecektir. Diğer yandan sevgilinizin mesleğini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Ofisinde kullanabileceği bambu defter seti, ahşap foto ya da erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından imza tasarımlı kemer ve cüzdan seti gibi son derece orijinal alternatiflere yönelebilirsiniz.

  Erkek sevgiliye hediye seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur da, hobiler. Sevgilinizin ilgi alanları, tuttuğu takım vesaire bu konuda size yol gösterebilir. Mesela sevgiliniz tam bir mangal tutkunuysa ona, özel tasarım tuzluk ve karabiberlik hediye edebilirsiniz. Ya da romantik biriyse, pekala isme ve tarihe özel şampanya kadehi setiyle kalbini fethedebilirsiniz. Beraber tavla oynamaktan hoşlanıyorsanız çiftlere özel damalı tavla sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Dikkat ettiyseniz şimdiye kadar hep işlevsel hediyelerden bahsettik. Kadınlarla erkeklerin farkı da tam olarak bu aslında. Dolayısıyla sevgiliye hediye alırken onun işine yarayacak şeylere yönelmenizde fayda var.

  Peki ya sevgilinizin çay ve kahveyle arası nasıl? Eğer iyiyse bayan-erkek çiftli kupa alarak beraber kahve keyfi yapabilirsiniz. Kişiye özel kahve bardak seti de tercih edebilecekleriniz arasında yer alıyor. “Kullanışlı bir hediye alayım, ama içinde benden bir şeyler de olsun” diyorsanız kalp şeklinde isimli masa saati, ikinizin baş harflerini taşıyan arma desenli zippo çakmak, her an seni düşünüyorum duvar saati de on numara beş yıldız seçenekler arasında…

  Erkek sevgiliye hediye seçmek her ne kadar meşakkatli bir iş olsa da, konuya yaratıcı çözümlerle yaklaşmanızda fayda var. O yüzden siz siz olun klişe hediye fikirlerinin bir tık ötesine geçin ve sevgiliye özel hediyeler düşünün. Sevgilinizi çok iyi tanıyorsanız ona hediye alırken fazla zorlanmayacağınızı tahmin ediyoruz. Gene de hazırladığımız öneriler doğrultusunda hareket ederek minimum riskle şahane bir sürpriz yapabilirsiniz. Armağanınızın yanına küçük bir not iliştirmeyi de unutmayın! Kolay gelsin.