Canım Sevgilim: Bana Hala Mektup Yazıyor!

Canım Sevgilim: Bana Hala Mektup Yazıyor!

   

  Canım sevgilim: bana hala mektup yazıyor! gibi bir cümle kuruyorsanız eğer, söyleyelim, çok şanslısınız! Bir kere, bu, sevgilinizin romantik birisi olduğu anlamına geliyor. Mektup yazması, size değer verdiğini, siz onun yanında değilken bile zihninde sizinle baş başa olmaktan keyif aldığını gösteriyor. Sizi düşünüp, sizin için yazıyor. Ne mutlu size; sevgiliniz, sizi gerçekten seviyor!

  Mektup yazmak; ciddi bir zaman ayırma, konsantrasyon ve emek ister. Onca günlük işin, koşturmacanın ve stresin arasında sevgilinizin kağıdı kalemi eline alıp sizi düşününce içinden geçen duyguları bir bir yazıya dökmesi, sizi ne kadar sevdiğini büyük bir samimiyet ve açık yüreklilikle anlatması; hassas ve duygusal yaradılışla birlikte duygularından ne kadar emin olduğunun da göstergesi aynı zamanda. Çünkü, bildiğiniz gibi, “söz uçar; yazı kalır”. Sevgiliniz, aşkınızın “kayıtlara geçmesinden” çekinmiyor; ölümsüz olması için çabalıyor.

  Düşünsenize, bundan yıllar sonra bile onun size olan aşkının şahidi o mektuplar, her okuduğunuzda sevgilinizin duygularını, onun ağzından sizin kulaklarınıza fısıldamaya devam ediyor olacak. Her bir kelimesini kalbinin derinliklerinden sizin sevginizin verdiği ilhamla seçmiş olduğu aşk sözcükleri, her defasında sizin de içinizi yeniden ısıtacak. Bu mektuplar sayesinde, geçen zamanla birlikte alışkanlığın verdiği rehavet dolayısıyla unutmaya yüz tutabileceğiniz aşkınızın ilk günkü heyecanını, hiç kaybetmeyeceksiniz. Bileceksiniz ki siz ikiniz, o mektuplarda yazılmış olanları hissettiniz, yaşadınız. Ve işte bu sayede, aşkınız hiç eskimeyecek. O mektuplarda yazanlar, birlikteliğinize; sevginize her zaman rehber olacak. Birbirinize olan duygularınızı hiç unutmamanızı sağlayacak.

  O yüzden, haydi, siz de alın elinize kalemi, kağıdı; hemen sevgilinizi düşündüğünüzde hissettiklerinizi yazmaya başlayın ona, canım sevgilim diye başlayan bir mektupla… Göreceksiniz, kağıda döktüğünüzde siz de daha güçlü hissetmeye başlayacaksınız yazdıklarınızı. Çünkü artık zihninizdeki muğlak kavramlar olmaktan çıkıp önünüzde somut gerçekler haline gelecekler. Kağıt üzerinde görünce aşkınızı, siz de daha güçlü yaşayacaksınız onu. İkiniz arasındaki bu çok özel bağın değerini daha iyi anlayacak ve onu daha büyük bir ihtimamla korumaya başlayacaksınız. Mektup yazmak, ilişkinizi güçlendirecek.

  Durmayın, şimdi. Hemen başlayın mektubunuzu yazmaya. Ve özel bir günde ona alacağınız bir hediyenin yanına iliştiriverin duygularınızın bu zarif şahidini. Aşkınızı ölümsüzleştirin.