Anneler Günü Için Şarkı Önerileri

Anneler Günü Için Şarkı Önerileri

   

  Anneler Günü herkes için önemli bir gün. Çok sevdiğiniz annenize aslında onu her gün özel hissettirebilmek lazım. Ama madem anneler için seçilmiş bir gün var, o günün fon müzikleri de dikkat çekici ve farklı olmalı. Sizler de değişik tarzlardan oluşturduğumuz Anneler Günü için şarkı önerileri listemizi bir yol haritası olarak kullanabilirsiniz. Bu şarkıları Anneler Günü hediyesi olarak da düşünebilirsiniz veya ayrıca aldığınız hediyenizi paylaşırken fon müzikleri olarak da kullanabilirsiniz; seçim size kalmış.

  Lynrd Skynrd – Simple Man

  https://youtu.be/sMmTkKz60W8 rel=”nofollow”

  1970’li yılların en meşhur gruplarından Lynrd Skynrd’dan, tarihte yazılmış en iyi anne temalı şarkılardan biri geliyor… Anneler Gününe özel şarkılar arasında en beğendiklerimizden biri olan bu eser, bir oğulun annesiyle olan konuşmasını ve annenin hayat dersi vermesini anlatan bir balat.

  John Lennon – Mother

  https://youtu.be/eDVkkwl6aJo

  Bu şarkı günün hüzünlü ve duygusal eserlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Beatles’ın unutulmaz solisti John Lennon’ın erken yaşta kaybettiği annesi için yazdığı şarkıda, sanatçının hep özlediği ve yarım kalan anne-oğul ilişkisi naif bir dille ile anlatılıyor.

  Christina Aguilera – Oh Mother

  https://youtu.be/i_BZQ77akOg

  Son 15 yılın en büyük pop idollerinden biri olan Aguilera da annesine teşekkür etmeyi ihmal etmeyenlerden. Küçük yaşta kendisine kötü davranan babasının elinden kendisini kurtaran annesi için yazılmış Mother, güçlü bir pop şarkısı olarak dikkat çekiyor. Şarkının anlamlı lirikleri de Anneler Gününe özel anlamlı sözler içeriyor.

  Carrie Underwood – Mama’s Song

  https://youtu.be/bpFW4Yhy08k?list=PL1F5FBE70B89D910F

  Anneler Günü için şarkı listesi hazırlarken duygusallıktan bahsetmemek olmaz. Carrie Underwood’un annesi için yazmış olduğu bu duygu yüklü pop şarkısında da anne ve kızların ilişkisi işleniyor. Özellikle de yaşınız büyüyüp de kendi evinize çıkmışsanız ve annenizi arkanızda bırakmış gibi hissediyorsanız bu şarkı doğru bir seçim.

  Jackson 5 – Mama’s Pearl

  https://youtu.be/eLpQ5EyjJOs

  Anneler Gününe özel şarkılar önerirken illa ki gözyaşlarınızın sizlere eşlik etmesine gerek yok. Annemizle olan bugünümüzü eğlenceli kılmak istiyorsak işte karşınızda Jackson 5 ve Mama’a Pearl. Michael Jackson’ın çocukluğunda söylediği bu eğlenceli şarkı tipik bir 1970’ler pop, disko sound’una sahip. Annenizle beraber dans etmeye hazırlansanız iyi olacak!

  Ozzy Osbourne – Mama I’m Coming Home

  https://youtu.be/dvNXF7aGP2s

  Rock’n Roll’un yaramaz yıldızı Ozzy’nin yazmış olduğu bu balat, hem duygusal hem de güçlü yapısıyla günün en dikkat çekici ve mutlaka çalınması gereken şarkıları arasında yer alıyor. Yıllar sonra ne olursa olsun annemizin bizim için hazır olduğunu tipik Ozzy sound’u ile anlatan bu şarkıyı da es geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

  Fonda sizler için seçtiğimiz Anneler Gününe özel şarkılar listesi çalarken, onu mutlu etmek için Anneler Gününe hediye olarak almış olduğunuz sevimli bir kupaya farklı bir kahve harmanlayarak kaliteli müzik ve güzel saatleri annenizle beraber paylaşabilirsiniz.

  cam-fincan-kupa-seti
  Cam Fincan Kupa Seti

  İsterseniz annenize özel şarkınızı kendiniz yazabilirsiniz.

  anneme-ozel-sarki
  Anneme Özel Şarkı

  Anneme hediye olarak ne seçsem sorusuna “müzik” cevabını vermek, bu yıl hem sizi hem annenizi bambaşka hissettirecek!