Anneler Günü İçin Anneye Mektup

Anneler Günü İçin Anneye Mektup

  Annenize sevginizi yazacağınız bir mektup ile göstermek istiyorsanız yazının devamındaki “Anneye Mektup” örneğimizi mutlaka inceleyin.

  Bizleri 9 ay karnında taşıyan, doğduğumuz günden itibaren sadece kucağına değil yüreğinin en sıcak yerine koyan annelerimiz için ne yapsak az, ne söylesek yetersiz ama yine de onlara duyduğumuz bu sonsuz sevgi ve minneti anlatmanın birçok yolu var.

  Her ne kadar doğum günleri, anneler günü gibi özel günler onlara verdiğimiz değeri göstermek için bir fırsat olsa da tek başına yeterli olduğu söylenemez. Bir buket çiçek, bir bluz, bir kolye elbet ki güzel hediyelerdir. Pırlanta Taşlı Anne Çocuk Kolye iyi bir tercih olabilir.

  pirlanta-tasli-anne-cocuk-kolye
  Pırlanta Taşlı Anne Çocuk Kolye

  Fakat bununla birlikte hislerimizi sözlü veya yazılı olarak dile getirmek de bu hediyeleri pekiştirmenin en ideal yoludur. Annelere şiirler, mektuplar yazarak onlara duyduğumuz minneti ifade etmek gibi…

  O zaman biraz zamanınızı ayırıp, sizi gözünden sakınan o özel kadına, o harika anneye mektup yazmaya ne dersiniz?

  Hiç şüpheniz olmasın ki, hediye sepetinize anne hediyeleri kategorisinden seçeceğiniz bir ürünün yanında annenize ithafen yazacağınız bir mektup, onu mutlu etmeye yetecektir.

  Peki, annenize mektubu nasıl yazabilir, ona karşı hislerinizi nasıl ifade edebilirsiniz? Herkesin duygularını söze dökme şekli farklı olsa da, genel kalıplardan kaçınıp özgün bir mektup yazmak en önemli önceliğiniz olmalı. O halde hediye sepetinize onun için seçtiğiniz hediyenizi ekledikten sonra ilk işiniz bir mektup kaleme almak olsun.

  Biz de tam da bu noktada sizlere yardımcı olmak için annenize hitaben kaleme alabileceğiniz bir mektup örneği ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Sizlere esin kaynağı olabilecek anneler gününe özel bu mektup, umarız ki annenize olan hislerinize tercüman olur. Annenize hediyenizle birlikte mektubunuzu sunarken, dilerseniz anneler gününe özel şarkılar içinden birini de seçebilir, bu anları daha da özel kılabilirsiniz.

  ***

  Anneler Günü İçin Anneye Mektup  Sevgili Anneciğim,

  Rahmine düştüğüm ilk günden bu yana, karşılıksız bir sevgi ve özveriyle beni doğurdun, besledin, büyüttün. Büyüttün de büyütmedin aslında. Sana göre hiçbir zaman yeteri kadar büyümedim ki! “Arkandan ağlar yemezsen…” diye, elinde lokmayla peşimden koşturduğun günlerde de, “Dersi derste dinle evladım…” diye öğütler verdiğin okul çağlarımda da ve hatta yıllar yıllar sonrası için de… Ben senin gözünde hep çocuktum anne. Hele ki dizlerine yatırıp saçlarımı okşadığında daha da çocuktum.

  Ben hep öyle çocuk kaldım ya senin gözünde, belki de ondan, çok da çocukluk yaptım. Kim bilir, ne üzdüm seni, kaç kere ağlattım, merhamet dolu kalbini kim bilir ne kadar çok kırdım? Bazı zamanlar dile getirdin kırgınlığını bana ama biliyorum ki çokça da içine attın. “Çocuk işte daha”ydım çünkü senin tabirinle!

  Annem… Senin o sıcacık yüreğinin en kuytu köşesinde bir ömür saklansam ya da o daima hızlı atan kalbine yaslasam başımı da o kalp atışlarının zerresine karışsam… Bazı zamanlar hayat çok zor anne, işte en çok da o anlarda seviyorum senin küçük çocuğun olmayı, ve hep de öyle kalmayı en çok o zaman istiyorum.

  Hayatın türlü telaşları içinde; o yemeği yer miyim, suyu soğuk içsem hastalanır mıyım, notlarım düşük gelirse ne yaparım? Her derdimin en büyük düşünürü oldun. Beni benden çok düşünen güzel kadın, güzel annem… Her zaman varlığını yanımda hissetmek, aklının en büyük kısmında mutfak ve temizlik işleriyle birlikte protokolü paylaştığımı bilmek! 🙂 Bu öyle güzel bir güven duygusu ki…

  Sen hep var ol, ben de hep senin küçük çocuğun olarak kalayım. Yediğime içtiğime karış, hastalandığımda hem kız hem üzül ve özellikle her süpürge yapışında kirlettiğim odam için uzunca nasihatler ver bana. Anne gibi annesin işte. Sen en güzel böylesin çünkü.Seni her bir şeyden daha çok seviyorum annem, anneler günün kutlu olsun!

  Senin küçük çocuğun X

  ***